مصدوم شدن ۴ هزار و ۳۳۰ نفر در استان
کد خبر: 962512
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042OO
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
۲۳۰ نفر بهار امسال در تصادفات آذربایجان‌شرقی جان باختند
مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی گفت: در بهار امسال ۲۳۰ نفر در تصادفات استان جان باختند.

آرتین کمالی  اظهار داشت: مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در سه ماهه اول امسال ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی 230 نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد کشته ها 204 نفر بوده حدود 13 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان 182 نفر مرد و 48 نفر زن بودند.

کمالی گفت: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با 162 فوتی در جاده های برون شهری و روستایی، 48 نفر در مسیرهای درون شهری، 4 نفر در جاده های خارج از استان یا نامعلوم گزارش شده است، همچنین در طی مدت مذکور 4 نفراز این تعداد نیز خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و8 نفرنیز با فاصله بیش از 30 روز اززمان تصادف فوت کرده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان با اعلام اینکه در خرداد امسال 101 نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 76 نفر بود 25 نفردر یکماه افزایش داشته است.

 کمالی همچنین اظهار داشت: در طی سه ماهه اول امسال تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی استان 4 هزار و 330 نفر بود که از این تعداد 3 هزارو 60 نفرمرد و یک هزار و 270 نفر زن بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومین حوادث ترافیکی 4 هزارو 427 نفر گزارش شده بود 2 درصد کاهش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در خرداد امسال یک هزار و 584 نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که یک هزار و 512 نفر بوده 72 نفر افزایش نشان می‌دهد.

کمالی تصریح کرد: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال 97 در استان 917 نفر بود که از این تعداد 173 نفر زن و 744 نفر مرد بود و  مصدومان این حوادث نیز درسال 97 بالغ بر 18 هزار و 185 نفر گزارش شده است.

برچسب ها: مرگ ، تصادف ، تبریز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار