تعرفه‌های امسال پرمصرف‌ها را به خوش مصرف‌ها تبدیل کرد
کد خبر: 962491
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042O3
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۰
تعرفه‌های امسال سبب شد تا پرمصرف‌های سال گذشته به میزان قابل‌ملاحظه‌ای به خوش‌مصرف‌ها برسند.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: وزیر نیرو با اعلام این خبر در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعرفه‌های امسال بسیار اثرگذار بود تا جایی که پرمصرف‌های سال گذشته به میزان قابل‌ملاحظه‌ای به خوش‌مصرف‌ها رسیدند. رضا اردکانیان افزود: در سال گذشته به پیشنهاد وزارت نیرو و هیئت وزیران مصوبه‌ای داشتیم مبنی بر اینکه ایجاد محدودیت برای پرمصرف‌ها را از سازمان‌های دولتی آغاز کنیم، البته انتظارمان این است که سایر مصرف‌کنندگان در بخش‌های تجاری و خانگی هم الگوی مصرف انرژی را رعایت کنند، اما واقعیت این است که ما از خود دولت شروع کردیم.
وزیر نیرو متذکر شد: به همین منظور سال گذشته هیئت وزیران دو مصوبه را به تصویب رساند که به سال گذشته اختصاص نداشت و برای همه سال‌ها در فصل گرم باید اجرا شود، مگر زمانی که این مصوبه لغو یا جایگزین پیدا کند.
اردکانیان بیان کرد: یکی از آن مصوبات در ۱۹ خرداد سال گذشته به تصویب رسید که بر اساس آن، بحث تغییر ساعت کار اداری در چهار استان مطرح شد و مصوبه دیگری هم در ۱۳ تیر ماه به تصویب رسید که بر اساس آن به کلیه استانداران اجازه داده شد که با توجه به اطلاعاتی که شرکت‌های توزیع برق عرضه می‌کنند، اجازه داشته باشند برای تغییر ساعت کار ادارات تصمیم‌گیری کنند به نحوی که دستگاه‌های سرمایشی فشار کمتری به شبکه‌های برق بیاورند تا با قطع برق و کمبود تولید و خاموشی مواجه نشویم.
وی افزود: اجرای این مصوبات تاکنون تجربیات بسیار خوبی بوده است و سال گذشته حدود ۲ هزار مگاوات در مجموع توانستیم مدیریت مصرف کنیم. وزیر نیرو تصریح کرد: امسال زمانی که با فصل گرم مواجه شدیم، طبیعتاً همان مصوبات مطرح بود، اما در هیئت وزیران بحثی مبنی بر تغییر ساعت اداری در تهران مطرح شد که با توجه به ویژگی‌های خاص این استان و وجود مراکز متعدد، تصمیم گرفته شد که تغییر ساعت انجام نشود، اما در مقابل سازمان‌های دولتی با تأکید از سوی استانداری تهران، موظف شدند دمای آسایش را که بین ۲۴ تا ۲۵ درجه است، رعایت کنند و دما را در سازمان‌های دولتی کمتر نکنند تا از این حیث فشاری به تولید نیاید و اگر جایی از حد مجاز و متعارف تجاوز شد، استاندار موظف شد که موضوع را دنبال کند و تذکر دهد و همچنین نسبت به قطع برق در یک فاصله زمانی کوتاه اوج بار اقدام شود.
وی گفت: بر اساس گزارشی که بنده در اختیار دارم، تعداد کمی از مؤسسات و مراکز با هماهنگی و اجازه استانداری تهران، برای ساعاتی به دلیل تخطی از این تصمیم و مصرف بالای برق، برق آنان قطع و سپس وصل شده و توجه و تنبه کافی فراهم شده‌است.
وزیر نیرو اظهار داشت: امسال ما با همراهی هموطنان روبه رو بودیم و به‌رغم آنکه فصل گرم زودتر شروع شد و افزایش دما سراسری است، اما در وضعیت خوبی هستیم که این مسئله به دلیل همراهی و پشتیبانی همه مصرف‌کنندگان صورت گرفته‌است.
وی خاطرنشان کرد: البته تعرفه‌هایی هم که برای امسال وضع شد، اثرگذار بوده‌است و پرمصرف‌های پارسال به میزان قابل ملاحظه‌ای به گروه خوش مصرف‌ها پیوسته‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار