پول‌های نامشروع موجب تقویت جریان اشرافی در لواسان شد
کد خبر: 962326
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042LO
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷
امام جمعه لواسان:
شهرک «باستی هیلز» لواسان هفته‌هایی است خبرساز شده است؛ شهرکی اشرافی و لاکچری که ورود سایر مردم به آنجا ممنوع بود. ساخت و ساز‌های غیرمجاز در لواسان مدت‌هاست موضوع بحث‌های رسانه‌ای است...
سرویس سیاسی جوان آنلاین: شهرک «باستی هیلز» لواسان هفته‌هایی است خبرساز شده است؛ شهرکی اشرافی و لاکچری که ورود سایر مردم به آنجا ممنوع بود. ساخت و ساز‌های غیرمجاز در لواسان مدت‌هاست موضوع بحث‌های رسانه‌ای است، اما عملاً اتفاق خاصی نمی‌افتد. حالا مدتی است امام جمعه لواسان به شکل علنی به موضوع ورود کرده و خواستار رسیدگی مسئولان و برچیدن این ساخت‌وساز‌های افراد غیربومی در لواسان است. او معتقد است تقویت جریان اشرافی در لواسان حاصل پول‌های نامشروع است.
حجت الاسلام سیدسعید لواسانی امام جمعه لواسان دوشنبه شب در برنامه جهان آرا از شبکه افق گفت: امروز لواسان سرریز فساد تهران است، یعنی فساد شهر تهران مانند بانک سرمایه و پول‌های نامشروع آن در لواسان تبدیل به زمین‌خواری و ساخت‌و‌ساز‌های غیرمجاز می‌شود که نهایتا باغ ویلاها، کاخ ویلا‌ها یا شهرک‌های غیرقابل تصور مانند شهرک باستی هیلز می‌شود.

«باستی هیلز» مردم را تحقیر می‌کند

وی افزود: وقتی به لواسان نگاه می‌کنیم می‌بینیم در آنجا مشکل خاصی وجود ندارد و مردم زندگی خود را دارند؛ فضایی کاملاً مذهبی حاکم است، اما عده‌ای به عنوان مهاجر در دهه‌های ۷۰، ۸۰ و ۹۰ وارد لواسان شدند و متأسفانه کل فرهنگ منطقه را تحت‌الشعاع کار خود قرار دادند، به این معنا که یک فرهنگ سرمایه‌داری و اشرافی را در این منطقه رواج دادند که نمونه آن شهرک اشرافی باستی هیلز است.
وی با اشاره به فساد‌های صورت گرفته در باستی هیلز لواسان عنوان کرد: باستی هیلز شهرکی با چند ویلای عجیب و غریب و دیوار‌های بسیار بلند است که تا چند روز پیش هم گیت داشت. این شهرک با این شکل از شهر جدا شده است. این موارد مردم را تحقیر می‌کند و شهر را آسیب‌پذیر کرده است، البته این موضوع تنها در لواسان نیست، در دماوند و رودبارقصران نیز همین ماجرا وجود دارد، در حقیقت پول‌های نامشروع باعث شده است جریان اشرافی در این منطقه تقویت شود.

اعتراضات ما راه ورود قوه قضائیه را تسهیل می‌کند

امام جمعه لواسان در پاسخ به سؤال مجری برنامه مبنی بر اینکه چه شد که شما مطالب مربوط به ویلا‌های لواسان را از تریبون نماز جمعه مطرح کردید، عنوان کرد: خطبه‌های نماز جمعه جزو نماز محسوب می‌شود و به تعبیر قرآن ذکر الله است. یکی از مسائلی که حضرت امام رحمت الله بر آن تأکید داشتند این بود که مسائل سیاسی و اجتماعی روز را باید به مردم اطلاع داد. ما در خطبه‌های نماز جمعه نیز باید مسائلی که درگیر آن هستیم را بیان کنیم.

لواسانی تصریح کرد: بنده تا دو سال گذشته تحفظ داشتم و تلاش می‌کردم در پشت پرده و با ارتباطاتی که با مسئولان برقرار می‌شود قضیه را پیگیری کنم، اما دیدم عملاً نتیجه نمی‌گیریم، بنابراین بهتر بود که مطالب با مردم در میان گذاشته شود تا در جریان آن قرار بگیرند. زمانی که مردم در جریان این موارد قرار می‌گیرند به نظر من تبدیل به یک فرهنگ خواهد شد، البته برخی انتقاد داشته و دارند. این‌ها می‌گویند شما با این کار موجب سیاه‌نمایی می‌شوید. بنده شدیداً مخالف هستم چراکه ما معتقدیم این کار موجب امیدواری در جامعه می‌شود. این کار تسهیل راه برای ورود قوه قضائیه است و از جهتی در دل مردم امید ایجاد می‌کند که با یک پدیده زشت مقابله شده است، بنابراین سیستم ساختار قدرت ما اصلاح خواهد شد. مراکز مختلف در این زمینه حواسشان را بیشتر جمع و موارد را رسیدگی کنند.

لواسانی ادامه داد: برخی دولتی‌ها هم نگران هستند که کارشان با چالش مواجه شود و می‌گویند که برای ما ایجاد مزاحمت می‌کنید. مسئولان محلی و استانی نگران این مسئله هستند که نمی‌توانند کار را اداره کنند و تصورشان این است که این مباحث مدیریت‌شان را زیر سؤال می‌برد، لذا به بنده انتقاد می‌کنند، البته عده‌ای هم در لواسان می‌خواهند زندگی راحتی داشته باشند، حال نگران هستند که شناخته شوند و برایشان بد شود.
وی خاطر نشان کرد: قبلاً من را تهدید و شب‌نامه علیه من پخش می‌کردند، برخی سعی می‌کردند مرا تطمیع کنند و پیشنهاد رشوه می‌دادند که هیچ کدام کارساز نبوده است. بنده ارتباط بسیار خوبی با اقشار مختلف دارم و اطلاعات من بیشتر از مردم است که مرا در جریان قرار دادند، این یک فرهنگ‌سازی خوب است که مردم مشکلات اینچنینی را برای مسؤلان خود بازگو کنند.

یکی از ویلاداران به من گفت هیچ کاری نمی‌توانی بکنی!

حجت‌الاسلام لواسانی در بخش دیگری از برنامه جهان‌آرا گفت: عده‌ای می‌گویند چرا دو سال پیش این کار را نکردید و جریان ویلا‌های غیرمجاز را اعلام نکردید؟ نمی‌توانستم این کار را انجام دهم، چون جریان اشرافی‌گری چنان بود که طرف آن هم نمی‌شد بروی. یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که امسال صورت گرفت این بود که دیوار اشرافیت ترک خورده است. یکی از صاحبان ویلا به من گفت هیچ کاری نمی‌توانی بکنی، چون قدرت یعنی پول دست من است، اما امسال این دیوار اشرافیت تکان خورد.

وی تأکید کرد: ائمه جمعه، جوانان و رسانه‌ها هر مقداری که می‌توانند باید در جریان مطالبه‌گری فعالیت کنند. مطالبه‌گری و مبارزه با تبعیض و ایجاد عدالت جزو ذات و مأموریت‌های انقلاب اسلامی است. حجت الاسلام لواسانی امام جمعه لواسان با اشاره به این نکته که بسیاری از ساخت ویلا‌ها متوقف شده و همین خود یک دستاورد محسوب می‌شود، گفت: مردم دیگر بی‌تفاوت نیستند و این موارد مسئولان لواسان را ملزم کرده که پیگیری کنند. پیگیری این مسائل باعث شد که یک آقازاده پیش من بیاید و بگوید پدیده آقازادگی بسیار زشت است و خود این شخص حاضر نبود به او بگویند «آقازاده».
امام جمعه لواسان تصریح کرد: ورود قوه قضائیه در این مدت اخیر بسیار مسئولانه و خوب بود، اما متأسفانه در دولت عزمی نمی‌بینیم و مجلس نیز مسئولانه عمل نکرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار