تکمیل طرح‌های نیمه تمام و تامین منابع پایدار درمحمدیه اولویت دارد
کد خبر: 960286
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041oU
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
شهردار محمدیه:
مریم نخستین گفت: تکمیل طرح‌های نیمه تمام، تامین منابع درآمدی پایدار، ساخت جاده دسترسی مهرگان به قزوین، تامین روشنایی معابر و تقویت حمل و نقل عمومی در اولویت شهرداری محمدیه است.
مریم نخستین شهردار محمدیه در نشست خبری گفت: درحوزه فرهنگی، ورزشی برنامه‌های متنوعی اجرا شده که برگزاری جشن ترافیک، صبحانه سالم، استقبال ازبهار، مهارت خانواده، مسابقه محله در پارکها، آموزش رایگان رشته‌های ورزشی، ورزش صبحگاهی، استفاده ازدریاچه پارک بهشت، تقویت سلامت، یوگای خنده ورزش ازجمله فعالیت‌های انجام شده است.

وی افزود: توسعه فضا‌های ورزشی دربوستان‌ها برای کودکان، سالمندان، افتتاح پارک گلسار و بوستان منطقه ۴ پس از دو سال و ۷ ماه توقف، گل کاری درمهرگان و محمدیه، تعویض مبلمان پارک ها، تدارم خدمات شهری، جمع آوری زباله، شستشوی سطل‌های زباله و تابلو‌های شهری و باز پیرایی تابلوی شهدا در مهرگان و نصب تصاویر شهدا در ناحیه شهری مهرگان از دیگر کار‌های انجام شده است.

ساخت ایستگاه آتش نشانی در اولویت است

شهردارمحمدیه تصریح کرد: با توجه به پیش بینی استقرارجمعیت ۱۰۰ هزار نفری در ناحیه شهری مهرگان یکی ازاولویت‌های ما ساخت ایستگاه آتش نشانی است تا بتوان در زمان بروز آتش سوزی خدمات لازم را ارائه کرد.
 
تکمیل طرح‌های نیمه تمام و تامین منابع پایدار درمحمدیه اولویت دارد
 
نخستین بیان کرد: نبود زیرساخت‌ها درمهرگان موجب شده تا با چالش‌های جدی مواجه باشیم به همین دلیل باید پیش بینی لازم را انجام دهیم تا نیاز‌ها را تامین کنیم که دراین راستا زمینی به مساحت ۱۷۵۰ متر مربع برای ساخت ایستگاه آتش نشانی واگذارشده و امیدواریم بتوانیم ۲۳ نفر نیرو برای خدمت رسانی جذب کنیم.

دنبال درآمد‌های پایدارهستیم

وی درادامه گفت: مهمترین دغدغه ما تامین درآمد پایدار برای اجرای طرح‌های عمرانی و شهری است که در این راستا آماده سازی منطقه ۷ دردستورکاراست و تاکنون ۳ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان برای شبکه آب و فضلاب هزینه شده و با حل مشکل صدوراسناد و پروانه امیدواریم منبع درآمد خوبی برای شهرایجاد شود.
نخستین تصریح کرد: با تامین خدمات زیرساحتی درمحدوده مالکانه هشت گانه در مهرگان زمینه صدورپروانه فراهم شده، اما هنوزخدمات آب و برق و گاز داده نشده است.

وی از صدور ۴۱ هزار و ۷۰۰ مترمربع مجوز ساخت در شهر محمدیه خبر داد تا درآمد پایدار برای شهرداری ایجاد شود.
پروژه‌ای سرمایه گذاری شهرداری تکمیل می‌شود

وی یادآورشد: ساخت جاده دسترسی مهرگان به قزوین با ۱۵ میلیارد تومان اعتبارکه با واگذاری زمین از سوی اداره راه تامین شده بزودی پس ازمشخص شدن مسیرآغاز خواهد که با افزایش هزینه‌ها پیش بینی می‌شود این هزینه به ۲۰ میلیارد تومان برسد.

شهردار محمدیه بیان کرد: دو پروژه سرمایه گذاری که در سال‌های قبل کلید خورده و متوقف شده برای آماده سازی به شهرداری محمدیه واگذارشده تا مشارکت برای سرمایه گداری شکل بگیرد، اما اخیراً ستاد اجرایی حضرت امام اعلام کرده زمین‌ها متعلق به آنهاست که با پیگیری لازم بزودی مشکل را با واگذاری زمین از سوی اداره راه و شهرسازی حل خواهیم کرد.

وی گفت: درپروژه دیگر ۲۶ مغازه و یک سالن اجتماعات و یک هایپرمارکت به دلیل نبود انشعاب آب و برق متوقف شده بود که با تزریق یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان برای تامین آب و ۶۵۰ میلیون تومان برای برق این پروژه فعال خواهد شد.
 
تکمیل طرح‌های نیمه تمام و تامین منابع پایدار درمحمدیه اولویت دارد

شهردارمحمدیه تکمیل طرح‌های نیمه تمام را از اولویت‌های شهرداری دانست و گفت: با اولویت بندی پروژه ها، احداث پارک منطقه ۴ به جریان افتاده و بازپیرایی منطقه ۳ و احداث دارالقران که در سال ۹۳ آغاز شد و متوقف بود آماده افتتاح شده، پارک شهر پس از ۱۴ ماه توقف فعال شده و به بزرگترین پارک درون شهری تبدیل خواهد شد.
نخستین در ادامه همراهی و تعامل شورا و شهرداری را مطلوب دانست و گفت: از ظرفیت نیرو‌های شهرداری استفاده کردیم و هیچ نیرویی ازقزوین به محمدیه منتقل نشد و کار‌ها بخوبی پیش می‌رود.
وی اظهارداشت: شهرمحمدیه درگذشته با کوچکترین بارندگی دچارآب گرفتگی می‌شد که با لوله گذاری این تهدید برطرف شده است.

بودجه ۷۲ میلیارد تومانی شهرداری محمدیه

نخستین درمورد بودجه شهرداری محمدیه هم تصریح کرد: بودجه شهرداری محمدیه ۷۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بود که ۱۰ میلیارد و ۴۵۳ میلیون تومان آن محقق شده است.

وی بیان کرد: خرید نردبان بلند مرتبه حدود ۵۵ میلیارد تومان لازم دارد که قادر به تامین آن نیستیم و موضوع با وزیر راه مطرح شده تا با واگذاری و فروش زمین بتوان هزینه آن راتامین کرد و اطفای حریق ساختمان‌های ۱۴ و ۱۶ طبقه ممکن شود.
 
تکمیل طرح‌های نیمه تمام و تامین منابع پایدار درمحمدیه اولویت دارد

نظارت شورای شهرنباید موجب دخالت درکارشهرداری شود

علی کاظمی رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه نیز در این نشست خبری گفت: هیچ تنشی درمیان اعضای شورای محمدیه نداریم، اختلاف سلیقه طبیعی است و با هماهنگی همه اعضا و تلاش شهردار توانمند در مسیر خدمت به مردم گام برمی داریم.

علی کاظمی رئیس شورای اسلامی شهرمحمدیه در نشست فصلی خود با خبرنگران که درمحل سالن جلسات شهرداری محمدیه برگزارشد، گفت:: اصل مهم درشهرداری‌ها نظارت شورای شهربرعملکرد شهرداری هاست تا منابعی که هزینه می‌شود رصد شده و از بیت المال صیانت شود. البته این نظارت نباید موجب دخالت درکارشهرداری شود، اما نظارت بر مصوبات و ثبات مدیریت مهم است.

کاظمی تصریح کرد: درمقایسه با برخی شهر‌های استان قزوین که درمدت دوسال شش شهردارداشته و یا شهر‌هایی که دربیست سال گذشته ۱۸ شهردارداشته‌اند ثبات مدیریت درمحمدیه بسیارارزشمند است به طوری که یک شهردار ۹ سال و دیگری ۴ سال در این شهر خدمت کرده که یک الگو محسوب می‌شود.

وی با تشکر از تلاش شبانه روزی اولین شهردارزن درمحمدیه یادآورشد: توانمندی شهردار توانسته به موفقیت در فعالیت‌ها کمک کند و موجب جلب رضایت شهروندان شود.

کاظمی بیان کرد: شورا باید منافع شخصی را کنار بگذارد و در فکر منافع مردم باشد و امروز یکی از چالش‌های شورا‌ها این است که منافع شخصی را دنبال می‌کنند درحالی که منتخبان مردم باید جایگاه خود را حفظ کنند و نظارت شورا می‌تواند مسیرتخلف را ببندد.

وی تصریح کرد: درشورا باید شفاف و صادقانه کارکرد و امروز با پیگیری انجام شده پروژه‌ها درشهرمحمدیه فعال شده و گره کار‌ها گشوده شده است. دراین شرایط اقتصادی نیازمند مدیران خوش فکرهستیم تا با جسارت کار کنند و کار‌ها بسرعت پیش برود.

وی گفت: کار‌های مختلفی درمحمدیه انجام شده و با وجود یک شهردار پرتلاش توانسته‌ایم خدمات مؤثری به شهروندان ارائه کنیم، اما در برخی سرانه‌های ورزشی، فرهنگی و آموزشی مشکلات جدی داریم و با اضافه شدن ناحیه شهری مهرگان از مدیران کل استان تقاضای کمک داریم تا نیاز‌ها تأمین شود.

رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه در زمینه نام متداول این شهر بیان کرد: زیبا شهر اسم فارسی است و تمایل داریم نام بخش «محمدیه» و نام شهر همین زیباشهر باشد، اما در فضای آرامی باید آن را دنبال کنیم.

درشورا تنش نداریم، اختلاف نظر وجود دارد

وی در ادامه درپاسخ به این سوال که آیا هماهنگی اعضای شورا مناسبت است اظهارداشت: هیچ جا اعضای شورا هماهنگ نیستند، همه جا اختلاف نظر هست، اما در محمدیه تنش نداریم، ولی گاهی یک تذکر و انتقاد با صدای بلند مطرح می‌شود، ولی در شاکله شورا تنش نیست و جلسات در آرامش است و، چون خبرنگاران در همه جلسات شورا حضور دارند می‌توانند این موضوع را تأیید کنند.

وی ساخت جاده دسترسی مهرگان به قزوین را ازدیگردغدغه‌های شهروندان دانست و گفت: احداث این جاده فقط برای حذف عوارضی نیست بلکه برای تسهیل دررفت وآمد است، زیرا در زمان تعطیلات مشکل ترافیک بسیار زیاد است.
 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین