نمایندگان از نماد تبعیض آموزشی تقدیر کردند!
کد خبر: 959811
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041gp
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۱
مدرسه ایران‌زمین در تهران را که یادتان هست؛ مدرسه‌ای که به نماد طبقه‌بندی‌های اجتماعی در نظام آموزشی تبدیل شده؛ مدرسه‌ای که فعالیت‌هایش از حمایت سفارتخانه‌های فرانسه، بلژیک و سوئیس برخوردار است و کنکور فرانکوفونی برگزاری می‌کند؛ کنکوری که به نقل از سایت سفارت فرانسه به منظور آشنا‌سازی دانش‌آموزان ایرانی با گفت‌وگوی فرهنگ‌ها انجام می‌شود.
نفيسه ابراهيم زاده انتظام
سرویس جامعه جوان آنلاین: البته این مدرسه فقط به خاطر خدمات آموزشی منحصر به فردش به طبقه خاص اجتماعی معروف نیست. شهرت آن از جایی بیشتر و فراگیرتر شد که خدمات آن با خدمات مدارس سیستان‌و‌بلوچستان مقایسه شد. استانی که اتفاقاً آن هم نماد یک طبقه اجتماعی در بهره‌مندی و دسترسی به خدمات آموزشی است.
حالا این مدرسه به عنوان موفق‌ترین و اثرگذارترین مجموعه آموزشی و تربیتی سطح کشور و پیشرو در اجرای سند ۱۴۰۴ ازسوی تعدادی از نمایندگان مجلس مورد تقدیر قرار گرفت. بیرانوندی، میرزایی، دهمرده و جمالی نوبندگانی تعدادی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس هستند که از لاکچری‌ترین مدرسه کشور تقدیر کردند. در بین اسامی نمایندگان مجلس حضور دهمرده نماینده سیستان و بلوچستان از همه بیشتر به چشم می‌آید؛ نماینده‌ای که استانش پیشانی محرومیت در دسترسی به امکانات آموزشی در کشور است. هفته‌ای نیست که شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی گزارشی از محرومیت‌های دانش‌آموزان سیستان و بلوچستانی منتشر نکنند. از دانش‌آموزانی که پشت وانت نیسان در کوره راهی بدون آسفالت راهی مدرسه می‌شوند و هر روز برای رفتن به مدرسه با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند تا گزارش دانش‌آموزان سال اول و چهارم ابتدایی در استان سیستان و بلوچستان در یک کلاس بدون داشتن میز و نیمکت که جایی برای گذاشتن دفتر و کتاب روی زمین ندارند. دهمرده نماینده استانی است که در بسیاری از مدارس آن نه تنها آب آشامیدنی ندارند بلکه سرویس بهداشتی، آب، در و پنجره، میز و نیمکت هم ندارند. از دانش‌آموزان مدارس مختلط که به خاطر نداشتن سرویس بهداشتی پشت درختان رفع قضای حاجت می‌کنند یا به خانه‌هایشان می‌روند و برمی‌گردند. اگر برای آن دانش‌آموزان اقدامی نمی‌کنید یا نمی‌توانید تمام محرومیت‌ها را پوشش دهید، دست‌کم با تقدیر از نماد رفاه‌زدگی در سیستم آموزشی که بخشی از شهرتش را مدیون مقایسه امکاناتش با امکانات مناطق محروم استان شماست، دل مردمی را که به شما رأی داده‌اند، خون نکنید.
برگزاری جشن هالووین در مدرسه یا برپایی آزمون‌های بین‌المللی دانشگاه کمبریج یا Delf Prim منطبق بر کدام هدف چشم‌انداز ۱۴۰۴ است که این مدرسه را شایسته تقدیر کرده است. دسترسی به خدمات آموزشی که نمایندگان مردم را به جلسه تقدیر از این مدرسه کشانده برای کدام قشر امکان‌پذیر است. ارتباط سفارت‌ها از جمله سفارت فرانسه در تهران فقط به مدرسه ایران زمین محدود نمی‌شود و متأسفانه بخش فرهنگی این سفارت با مدارس متعدد در تهران ارتباط داشته و به اسم آموزش زبان فرانسه محتوای ضدفرهنگی را آموزش می‌دهند. حدود شش سال است که خصوصی‌سازی به سیاست اول آموزش و پرورش تبدیل شده است.
در طول این سال‌ها مدیران این وزارتخانه از انکار و تکذیب تا سکوت و تغییرنام را برای پاسخ به انتقادات در مورد خصوصی‌سازی پیش گرفتند و کجدار و مریز سیاست خود را دنبال کردند. در ۵/ ۱ سال اخیر و با شدت گرفتن شتاب خصوصی‌سازی تعلیم و تربیت، مسئولان آموزش و پرورش مجبور شدند موضوعات دیگری را برجسته کنند و با انحراف افکار عمومی از واگذاری مدارس به بخش خصوصی، توسعه فعالیت این بخش را دنبال کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار