اختصاص ۳۲۰ میلیارد ریال به طرح‌های آبخیزداری
کد خبر: 959546
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041cY
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
معاون آبخیزداری اداره‌کل منابع طبیعی چهارمحال
معاون آبخیزداری اداره‌کل منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری از اختصاص ۳۲۰ میلیارد ریال به طرح‌های آبخیزداری استان در سال جاری خبر داد.

علی‌محمد محمدی با اعلام این خبر به رسانه‌های استان، اظهار کرد: این میزان اعتبار نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش داشته و در سه بخش مکانیک، بیومکانیک و بیولوژیک  هزینه می‌شود.
وی افزود: این اعتبار به منظور اجرای طرح‌های آبخیزداری، حفاظت اراضی برای اجرای طرح‌های  کاداستر و آفت‌زدایی، حفاظت فیزیکی شامل گشت و مراقبت، پیشگیری از حریق، مدیریت چرای دام، جنگل و مرتع و آموزش و ترویج هزینه می‌شود.
محمدی تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار از صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری به استان اختصاص داده شد که این میزان به اجرای ۱۲۰ طرح در ۳۰ حوضه آبخیز استان در ۲۰۰ هزار هکتار هزینه شد.
محمدی خاطرنشان کرد: طرح‌های آبخیزداری در راستای کاهش روان آب‌ها، جلوگیری از سیل و فرسایش خاک و کاهش تخریب‌های منابع طبیعی، نفوذ آب در سفره‌های زیرزمینی و گسترش پوشش گیاهی اجرا می‌شود.
وی با اشاره به پیش‌روی بیابان در برخی مناطق استان، افزود: از بین رفتن پوشش گیاهی، حضور دام مازاد در مراتع و عدم مدیریت تعادل دام در مراتع و بهره برداری بیش از حد از عرصه‌های جنگلی و مرتعی، تغییر کاربری عرصه‌های طبیعی به منظور مصارف کشاورزی، اجرای طرح‌های صنعتی و عمرانی از مهمترین عوامل بیابانی شدن مراتع و جنگل‌های استان است.
 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین