تکمیل فاز نخست طرح مطالعاتی سند آمایش استان اردبیل
کد خبر: 959428
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041ae
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
استاندار اردبیل:
استاندار اردبیل گفت: تکمیل و اتمام فاز نخست طرح مطالعاتی سند آمایش استان اردبیل تا یک ماه آینده نهایی شده و اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، اکبر بهنامجو در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه اردبیل اظهار کرد: بعد از نهایی شدن سند طرح تفصیلی آن به انجام رسیده تا به سرعت زمینه اجرا و عملیاتی شدن این سند را در بخش‌های مختلف در مسیر توسعه استان اردبیل شاهد باشیم.

وی حساسیت‌های تدوین این سند با همراهی نخبگان، دانشگاهیان، مدیران و نمایندگان استان در مجلس را یادآور شد و خاطرنشان کرد: در سال گذشته جلسات متعددی را با مشاور این طرح داشتیم و دیدگاه‌های کارشناسی و نظرات علمی را ارائه کردیم تا خروجی کار با بهره‌گیری از این دیدگاه‌ها و نظرات یک کار موفق و با رضایت 95 درصدی در بخش‌های تخصصی و اجرایی باشد و به هیچ وجه نباید این سند لای کتابخانه‌ها خاک بخورد.

استاندار اردبیل بیان کرد: در فرصت باقیمانده پیشنهاد کردیم تا مشاور تهیه سند آمایش استان جلسه‌ای را با دانشگاهیان و نخبگان برگزار کند تا در افق 1424 منطبق بر برنامه‌های وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف و الگوی کلی کشوری بتوان به یک سند عملیاتی و اجرایی دست یافت.

بهنامجو اولویت توسعه استان را براساس الگوی توسعه بخش کشاورزی، گردشگری، صنعت و خدمات یادآور شد و تصریح کرد: باید هر چه سریعتر طرح تفصیلی این سند آماده شود تا همه مدیران دستگاه‌های اجرایی با مطالعه و دقت خاص در این سند بتواند براساس رویکردهای توسعه کشور و منطقه کار را به پیش برد.

وی گفت: در این سند به صیانت و حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست توجهی جدی شده و در کنار این امر امیدواریم جای نخبگان و استفاده از نظرات آنها در چنین اسنادی تثبیت شده باشد و به نحوی عمل کنیم تا به دور از نگاه زینتی یک برنامه عملیاتی دقیق، مطلوب و مناسب به انجام برسد.

رئیس شورای برنامه ریزی استان اردبیل از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا با مطالعه دقیق و انگیزه کامل در ارائه نظرات به این حوزه وارد شوند و ملاک و معیار تدوین این سند را اولویت‌های توسعه هر شهرستان قرار دهند.

بهنامجو اضافه کرد: محورهای توسعه هر شهرستان مشخص شده به طوری که در شمال استان کشاورزی، مرکز گردشگری و جنوب استان نیز نگاه تلفیقی اولویت‌های اساسی به شمار می‌رود که در این باب ضرورت دارد در تدوین نهایی سند نیز این رویکردها مورد توجه باشد.

وی افزود: بهره‌گیری از نظرات کارشناسان و انجام یک کار علمی و تخصصی در تدوین این سند حیاتی به نظر می‌رسد و ما انتظار داریم جهت گیری دانشگاه‌ها با توسعه همه جانبه و پایدار استان همسو و هم هدف باشد.

استاندار اردبیل از دانشگاه‌ها خواست تا در افق 1424 نیاز استان را از لحاظ شغلی، مهارتی و نیروهای متخصص معین کنند تا یک همخوانی بین نیاز استان به آموزش و مهارت و جذب دانشجو فراهم آید.

بهنامجو توجه به بخش‌های بهداشت، فرهنگ و اشتغالزایی را نیز در تهیه این سند ضروری اعلام کرد و گفت: قطعا این سند کیفی‌تر و مطلوب‌تر از اسناد تهیه شده در سایر استان‌ها به ویژه استان همجوار آذربایجان شرقی خواهد بود چرا که استان اردبیل سرآمد در حوزه‌های مختلف در رسیدن به اهداف و برنامه‌های تعریف شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار