پارک اقتصادی دیجیتال در استان مرکزی راه اندازی می شود
کد خبر: 959249
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041Xl
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
استاندار مرکزی
استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی برای نخستین بار در کنار ۸ استان دیگر صاحب پارک اقتصادی دیجیتال می شود که تفاهم نامه این مهم با حضور معاون وزیر ارتباطات منعقد شد . 

استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی برای نخستین بار در کنار ۸ استان دیگر صاحب پارک اقتصادی دیجیتال می شود که تفاهم نامه این مهم با حضور معاون وزیر ارتباطات منعقد شد . 

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان مرکزی اظهار کرد: عملکرد ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان مرکزی در مدت دو سال گذشته بدون شک عملکرد قابل دفاع و موفقی بوده است چراکه کمترین ریزش نیروهای شاغل و بیشترین جذب نیروهای وارد شده به بازار کار را داشته‌ایم که البته این موفقیت تنها بواسطه تلاش بخش دولتی نیست بلکه بخش خصوصی هم در این رابطه نقش داشته است .

وی افزود: در حال حاضر در شرایط عادی نیستیم بلکه در جنگ اقتصادی قرار داریم اما در این جنگ نیز کارنامه موفقی داشته ایم و یاس و ناامیدی در این مسیر برای ما جایگاهی نخواهد داشت .

استاندار مرکزی تصریح کرد: بارها توسط بزرگان کشور، دولت و مجلس گفته شده که اگر این مرحله جنگ اقتصادی گذرانده شود حتما به نتیجه مثبتی خواهیم رسید و اگر تمام دنیا هم ما را تحریم کنند باز هم روی پای خود خواهیم ایستاد .

آقازاده بیان کرد: تنها تحریم ها و جنگ اقتصادی باعث آزار و اذیت بخش خصوصی نیست، بلکه موازی کاری، نقض قوانین و قوانین دست و پاگیر بخش خصوصی را آزار می دهند و دست و پاگیر بودن برخی قوانین و مقررات مانع سرعت‌دهی می‌شود. تمام کارآفرینان ثابت کرده‌اند که اگر تنها مشکل تحریم در میان باشد می‌توان از آن عبور کرد اما متاسفانه بخشی از انرژی آنها صرف گذر از دست‌اندازها و ضوابط دست و پاگیر می‌شود .

وی با اشاره به عملکرد شرکت هپکو ادامه داد: تولید هپکو در سال گذشته بیش از سال۹۶ بوده و امسال هم برای نخستین بار قرارداد ساخت حدود ۷۵ دستگاه گریدر منعقد شد. 

استاندار مرکزی اضافه کرد: تقاضای بنده بر این است که واقعیت‌نگر باشیم و با نگاه به گذشته امید به اینده را رقم بزنیم. تمامی دستگاه‌های اجرایی باید شرایط امروز را درک کرده و سعی کنند با حرکت کردن در یک مسیر به هم کمک کنند تا بتوانیم نسبت به سال‌های گذشته عملکرد بهتری داشته باشیم .

آقازاده بیان کرد: حدود ۳۸ پروژه اقتصاد مقاومتی برای امسال پیش‌بینی شده که البته امکان افزایش دارد .

وی در خصوص پارک علم و فناوری گفت: پارک علم و فناوری مشکلاتی دارد اما باید در نظر داشت که این پارک در حال حاضر از نظر جانمایی خارج از محدوده شهری است و رساندن برخی خدمات از جمله آب و برق و گاز به این ساختمان مشکل است. حداقل ۶۰ شرکت دانش بنیان در این پارک فعالیت دارد .

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار