اکانت فیک منافقین و همکاری توئیتر برای حذف نشدن آن
کد خبر: 959113
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041VZ
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳
حشمت علوی، نام یکی از کاربران توئیتر است؛ نامی که دیگر روشن شده فقط یک نام است و در واقع یکی از پروژه‌های توئیتری سازمان تروریستی منافقین است. از او تنها یک تصویر فیلتر شده و نیم‌رخ در فضای مجازی موجود است، هیچ ویدئویی از او در دسترس نیست، اما مقاله‌هایی به زبان انگلیسی مخصوصاً در دو سال گذشته از او در رسانه‌های امریکایی و علیه ایران پیدا می‌کنید. این اکانت زمانی بیشتر شناخته شد که مقاله‌هایش مورد توجه کاخ سفید هم قرار گرفت! سال گذشته و زمانی‌که ترامپ در تلاش برای خروج از برجام بود و می‌خواست راهی برای غلبه بر فشار‌های مخالفان پیدا کند، کاخ سفید مدعی شد که توافق هسته‌ای موجب افزایش بودجه نظامی ایران شده است و واشنگتن پست هم خواهان منبعی برای این ادعا شد. در پاسخ، کاخ سفید به مقاله‌ای ارجاع داد که حشمت علوی در فوربز نوشته بود! کسی که تاکنون حضوراً مشاهده نشده، هویت او جز یک نام نیست و معلوم نیست چه کسی است و کجاست!
اما ببینیم افشاگری روزنامه آنلاین اینترسپت را که در مورد حشمت علوی چه می‌گوید. این رسانه آورده که حشمت علوی یک شخص نیست، حشمت علوی یک هویت ‏ساختگی است که توسط چند نفر مدیریت می‌شود که مشخصاً از برانداز‌های جمهوری اسلامی است، و در مقالات مختلف از مواضع ترامپ حمایت می‌کرده و علیه ایران می‌نوشته است. مقالات و تحلیل‌هایی که بابت نوشتن آن‌ها دستمزدی نمی‌گرفته و به عنوان یک ناظر مستقل برای رسانه‌ها ارسال می‌کرده است. در بخش بیوگرافی سایت فوربز، حشمت علوی صرفاً به عنوان یک فعال ایرانی معرفی شده است. تاکنون چندین مقاله با نام این فرد در وب‌سایت‌های فوربز، دیلی کالر، فدرالیست و موارد دیگر منتشر شده است. ‏ این رسانه‌ها هم به اینترسپت گفته‌اند که از سال ۲۰۱۸ دیگر مقاله‌ای از این فرد چاپ نکرده‌اند و دلیل آن را هم بی‌کیفیت بودن آن‌ها عنوان کرده‌اند و البته آن‌ها گفته‌اند که به خاطر ندارند با این فرد ملاقات حضوری داشته باشند!
جالب‌تر، اما زمانی است که از تعلق این اکانت به سازمان مجاهدین خلق (منافقین) گفته می‌شود: حسن حیرانی از اعضای سابق سازمان مجاهدین خلق در ارتباط با این موضوع ‏گفته است: «حشمت علوی یک هویت ساختگی است که شاخه سیاسی سازمان مجاهدین ‏خلق از آن برای پیشبرد اهداف و سیاست‌های خود استفاده می‌کند. آن‌ها دیدگاه‌های سرکردگان سازمان را با کمک این شخصیت ساختگی در رسانه‌ها منتشر می‌کنند. این هویت هیچ وقت به یک شخص واقعی تعلق نداشته است.» سارا ‏زهیری، محقق فارسی‌زبانی که تحقیقات زیادی روی سازمان مجاهدین خلق انجام داده است نیز ادعای حسن حیرانی را تأیید می‌کند. حیرانی که در دوره‌ای وظیفه هماهنگ‌سازی عملیات‌های ‏آنلاین برای گروه مجاهدین خلق را بر عهده داشته، حالا اسامی تعدادی از اعضا و ‏فرماندهان شاخه سیاسی سازمان را که مسئول نوشتن مقالات و توئیت‌های انگلیسی ‏تحت نام حشمت علوی هستند، در اختیار رسانه‌ها قرار داده است.
توئیتر اکانت‌های فیک و تقلبی را حذف می‌کند، اما به رغم افشای فیک بودن این اکانت که برای تصویر پروفایل هم از عکس یک فرد هندی سوءاستفاده و آن را به عنوان عکس خود منتشر کرده، اجازه داد که مجدد به فضای توئیتر برگردد و فعالیت خود را پی بگیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار