مسئله حجاب راه حل فرهنگی می‌طلبد
کد خبر: 958860
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041RU
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
فرماندار ویژه کاشان:
نخستین کارگروه بانوان و خانواده فرمانداری ویژه کاشان با دستور کار حجاب و عفاف و همچنین برنامه‌های اوقات فراغت بانوان به ریاست فرماندار ویژه کاشان در سالن جلسات فرمانداری کاشان برگزار شد.

فرماندار ویژه کاشان در نخستین کارگروه بانوان و خانواده با تاکید بر اولویت کار فرهنگی و فرهنگ سازی برای اصلاح پوشش خارج از عرف گفت: گزارشات حاکی از این است که تعداد افرادی که پوشش خارج از عرف جامعه دارند نسبت به جمعیت شهروندان و حتی تعداد گردشگران در این شهرستان، موردی است و برای اصلاح این موارد باید فرهنگ سازی در اولویت اقدامات قرار گیرد.

علی اکبر مرتضایی افزود: بانوان در ادارات می توانند بهترین نمونه برای ارائه الگوی حجاب اسلامی در جامعه باشند و این الگودهی به جامعه می تواند ابتدا از ادارات شهرستان شروع شود و در سطح جامعه تسرّی یابد.

وی تاکید کرد تبیین و الزام گردشگر به رعایت حجاب اسلامی در زمان محدود حضور او در شهرستان چندان میسر نیست اما پایبندی بانوان این شهرستان به حجاب و ترسیم الگویی عینی در این خصوص، می تواند حامل بهترین پیام برای گردشگران و میهمانان باشد.

مرتضایی با اشاره به شرایط آمرین به معروف، در خصوص آموزش فعالان در این عرصه تاکید کرد و گفت: با اولویت اقدامات فرهنگی و همچنین اطلاع رسانی صحیح، با یک زبان لین و با یک شیوه درست برقراری ارتباط که واکنش منفی در پی نداشته باشد و بهره گیری از ایده های جدید، می توان به اصلاح امر از طریق دستگاه های متولی امیدوار بود.

فرماندار ویژه کاشان در باب اوقات فراغت زنان نیز گفت: آموزش مهارت‌های زندگی، یکی از موثرترین گام ها برای ارتقای وضعیت اوقات فراغت زنان است، این آموزش ها با ایجاد شناخت و آگاهی لازم موجب خواهد شد گذران اوقات فراغت به یک مطالبه جدی برای آنها بدل شود و برای بهبود شرایط اوقات فراغت خود تلاش داشته باشند.

مرتضایی در ادامه به سهم کم فعالیت های جسمانی در اوقات فراغت زنان اشاره کرد و افزود: باید دستگاه های متولی به ویژه شهرداری ها با جذب مشارکت خیرین و سرمایه گذاری بخش خصوصی علاوه بر توسعه فضای عمومی در خصوص راه اندازی و گسترش مراکز تفریحی ورزشی چندمنظوره با قابلیت نگهداری از کودکان اقدام کنند.

وی بر رفع محدودیت های مالی به ویژه برای زنان سرپرست خانواده در این حوزه تاکید کرد و گفت: بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) به عنوان دستگاه های حمایتی باید برای غنی سازی اوقات فراغت جامعه تحت پوشش به ویژه دختران و زنان در سطح شهرستان برنامه های اجرایی ارائه کنند و محدودیت های مالی نمی بایست مانع از بهره مندی این قشر از امکانات حداقلی در گذران اوقات فراغت شود.

گفتنی است کارگروه بانوان و خانواده هر یک ماه یک بار با ریاست فرماندار کاشان به دبیری امور بانوان و خانواده فرمانداری تشکیل می شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار