احتمال وقوع حریق در عرصه های طبیعی استان البرز
کد خبر: 957055
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040yN
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
کارشناس منابع طبیعی و آبخیزداری :
کارشناس منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: بارندگی های اخیر و آغاز فصل گرما شرایط را برای ایجاد آتش سوزی در مراتع و منابع طبیعی مساعد کرده است.

مژگان رضایی، کارشناس منابع طبیعی و آبخیزداری در استان البرز با بیان اینکه حفاظت از عرصه های طبیعی و خدادادی وظیفه همگان است، گفت: بارندگی های اخیر و فراهم شدن شرایط مناسب برای رشد پوشش گیاهی در کنار گرم شدن هوا، موجب افزایش خطر وقوع حریق احتمالی در عرصه های طبیعی به ویژه در سطح مراتع شد.

 این کارشناس منابع طبیعی و آبخیزداری ادامه داد: با توجه به این شرایط پوشش گیاهی در محیط اطراف شهرها و روستاها با کوچکترین سهل انگاری و بی احتیاطی طعمه حریق می گردد؛ به منظور پیشگیری و کنترل به موقع سطح این گونه آتش سوزی ها در عرصه های مرتعی و جنگلی و با هدف جلوگیری از بروز بحران و خسارت های جانی و مالی نکات فرهنگی و آموزشی باید مدنظر قرار گیرد.

 وی افزود: از شهروندان تقاضا می شود از روشن کردن آتش به هر عنوان در مناطق مرتعی و جنگلی خودداری کنند و همچنین توصیه می شود در صورتی که مجبور به روشن کردن آتش شدند با رعایت فاصله از درختان به این امر اقدام کرده و اطراف محل مورد نظر را از گیاهان علوفه ای خشک شده پاک کنند.

این کارشناس منابع طبیعی و آبخیزداری اظهار کرد: کشاورزان و باغداران از آتش زدن بقایای گیاهی به هر عنوان خودداری کنند؛ باید توجه شود در زمانی که باد می وزد، به هیچ وجه آتش روشن نشود.

رضایی ضمن اشاره به اینکه شهرداری و دهیاری ها از آتش زدن زباله ها در مجاورت مراتع و جنگل ها خودداری کنند، اضافه کرد: شهروندان در حین تفریح و پس از اتمام پخت و پز حتما آتش ایجاد شده را به وسیله خاک و آب خاموش کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار