محمدی: شمشیر را برایمان از رو بسته‌اند
کد خبر: 957052
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040yK
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۴
از داخل فدراسیون نمی‌خواهند کشتی موفق شود
کشتی به‌عنوان ورزش اول ایران و اصلی‌ترین امید مدال‌آوری در رقابت‌های المپیک این روز‌ها حال و روز خوشی ندارد. شاید اگر طی روز‌ها و ماه‌های گذشته به کرار این حرف را مطرح کرده بودیم متهم به سیاه‌نمایی می‌شدیم، اما اتفاقات تورنمنت ساساری ایتالیا و متعاقب آن حرف‌های دیروز غلام محمدی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد این حقیقت را ثابت کرد که باید فکری اساسی و عاجل به حال رشته اول ورزش کشور کرد.
فريدون حسن
سرویس ورزشی جوان آنلاین: سرمربی تیم ملی با انتقاد شدید از شرایط حاکم بر فدراسیون گفت: «نگرانی قبلی ما که اتفاقاً در ایتالیا هم با آن مواجه شدیم، این است که مبارزه ما تنها روی تشک نیست و با عوامل زیادی باید بجنگیم. افرادی داخل فدراسیون منتظر زمین خوردن کشتی هستند. این خیلی بد است که وقتی ما به مسابقات می‌رویم، شمشیر را از رو برای ما می‌بندند و خصمانه برخورد می‌کنند. مطمئن باشید در مسابقات جهانی قزاقستان بدتر هم خواهد شد، اتفاقات زیادی خارج از تشک کشتی می‌افتد.»
محمدی ادامه داد: «ما باید تنها به فکر آماده‌سازی تیم باشیم. جایی مانند روابط بین‌الملل که اهمیت بسیاری دارد، حالا به پاشنه‌آشیل کشتی تبدیل شده است. ما باید در مسابقات بین‌المللی تاوان کم‌کاری و فقدان مدیریت این بخش را هم بدهیم. چه کسی باید قوانین را به ما اطلاع بدهد. شش سرپرست داریم، اما هیچ‌کدام از آن‌ها مطلع نیستند. در کشتی به امیرمحمد یزدانی ایمان دارم؛ فنی که زد، امتیاز داشت. اگر اشتباه کرده باشم، کشتی را برای همیشه کنار می‌گذارم. اطمینان داشتم و اعتراض کردم که کارت زرد دادند. از صندلی بلند و خارج شدم که حبیبی به من گفت: کارت زرد دوم را هم دادند و اخراج شدم. بعد آمدند و ماجرای بهنام یخکشی را به وجود آوردند. در قانونی که نوشته شده، چیزی به اسم آستین بلند یا کوتاه نوشته نشده، اما آن خانمی که مشکل داشت یک گرمکن با آرم ایتالیا به یخکشی می‌دهد که پوشیدن آن درست نبود. حبیبی با نماینده اتحادیه جهانی صحبت می‌کند و می‌گوید ایرادی ندارد، اما آن خانم اجازه نمی‌دهد. بعد از اهدای مدال هم می‌گویند دیسکالیفه شده و مدالش را پس می‌گیرند.»

افرادی بمانند که عاشق کشتی باشند
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به حضور برخی مسئولان ناکارآمد و مخل کار کشتی در فدراسیون عنوان کرد: «جالب است وقتی که به کم‌کاری‌ها اعتراض می‌کنیم، متهم می‌شویم. وقتی آقای حبیبی به این خانم پناهی اعتراض کرد با لفظ بسیار بدی به او گفته بود که شما عشق سفر هستید. گفته بودم که سفر ایتالیا سخت است، می‌خواستید نروید. امیدوارم اتفاقی بیفتد و افرادی که عاشق کشتی هستند بمانند، نه چنین افرادی.   در اتحادیه جهانی کسانی هستند که دقیقاً این اتفاقات را رصد می‌کنند و می‌دانند، چون کشتی ایران کسی را ندارد، می‌توانند هر کاری دوست داشته باشند، انجام دهند. وقتی ما به ایتالیا می‌رسیم با موضع با ما برخورد می‌شود و رفتار‌هایی می‌بینیم که با قبل کاملاً متفاوت است. باید شک کرد، این خانم ادیت ایتالیایی هفت بار به ایران آمده، صبح روز مسابقه هم ۴۰ دقیقه با پناهی مسئول روابط بین‌الملل فدراسیون قبل که حالا هم متأسفانه در فدراسیون کشتی فعالیت می‌کند، صحبت کرده، کسی که دوست ندارد کشتی ما موفق باشد. وجود چنین فردی با این رفتار، حرکات و گفتار برای خود من معضل شده است. اطمینان دارم دلش با ما نیست و موفقیت کشتی را نمی‌خواهد. وی از زمان فدراسیون قبل بوده و حالا هم حضور دارد که باید تصمیم جدی در خصوص او گرفته شود.»

رئیس بعدی مشکلات مالی را برطرف کند
محمدی به شرایط ادامه همکاری خود با فدراسیون هم اشاره کرد: «بعد از انتخابات تصمیم‌گیری می‌کنم. کادر فنی باید بداند تا چه زمانی در خدمت تیم ملی خواهد بود تا شرایط کار را بداند. چرا با مربیان خارجی قرارداد‌های بلندمدت بسته می‌شود و حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند؟ آیا می‌دانید سرمربیان تیم‌های ملی آزاد و فرنگی ما چقدر حقوق می‌گیرند؟ محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در طول سال کمتر از ۵ هزار دلار می‌گیرد، در حالی که برای یک بازی فوتبال بازیکنان این مبلغ را دریافت می‌کنند.»
وی در خصوص انتخابات ریاست فدراسیون و کاندیدا‌های حاضر در آن هم گفت: «امیدوارم رقابت سالم باشد و کسی که رئیس می‌شود از بیشترین ظرفیت استفاده کند. تمام ما باید کمک کنیم، یک نفر نمی‌تواند این بار را به تنهایی به دوش بکشد. یکی از فاکتور‌های مهم در ورزش مباحث مالی است. همواره این مشکلات کشتی را آزار داده و امیدوارم رئیس آتی بتواند مشکلات مالی را برطرف کند. هنوز کارمندان فدراسیون حقوق این ماه خود را نگرفته‌اند. مسئولان ورزش کمک کنند، کنار کشتی باشند تا مشکلات هرچه زودتر برطرف شود.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار