سارق محموله ۲۰۰ میلیون تومانی به دام افتاد
کد خبر: 955522
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040Ze
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۲
سارق حرفه‌ای که محموله سرقتی ۲۰۰‌میلیون تومانی لوازم برقی را از یکی از شهر‌های غربی ایران برای فروش به تهران فرستاده بود، دستگیر شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به گزارش خبرنگار ما، خیلی از مجرمانی که دست به سرقت‌های بزرگ می‌زنند پس از دستگیری مدعی می‌شوند که وسوسه زود پولدار شدن و رسیدن به ثروت‌های باد آورده آن‌ها را سارق کرده است. در پرونده‌ای که چندی قبل در خصوص سرقت محموله ۲۰۰‌میلیون تومانی در شهرستان سنندج تشکیل شد مردی به اداره پلیس رفت و با طرح شکایتی گفت: من مغازه کلی فروشی لوازم برقی دارم. چند روز قبل از بازار تهران ۲۰۰‌میلیون تومان لوازم برقی خریدم و بار کامیونی کردم تا به سنندج بیاورد. امروز راننده کامیون به من خبر داد در نزدیکی شهرستان سنندج راهزنی به او حمله کرده و پس از اینکه دست و پایش را بسته کامیون را با بارش سرقت کرده است.
راننده کامیون هم به مأموران گفت: در نزدیکی شهر بودم که خودروی پژویی جلویم پیچید و راه مرا سد کرد. از کامیون پیاده شدم با او حرف بزنم که با تهدید اسلحه مرا خفت کرد و پس از اینکه دست و پایم را با طناب بست کامیونم را با بارش سرقت کرد. پس از آن به سختی دست و پایم را باز کردم و به صاحب بار اطلاع دادم و با او به اداره پلیس آمدیم.
با طرح این شکایت مأموران تحقیقات گسترده‌ای را برای شناسایی سارق آغاز کردند تا اینکه موفق شدند راننده خودروی پژو را شناسایی کنند. از سوی دیگر مأموران دریافتند راننده خودروی پژو که مردی به نام شعبان است چند روز بعد از حادثه محموله لوازم برقی را برای فروش به تهران منتقل کرده است.
بنابراین مأموران شعبان را به عنوان مظنون حادثه تحت تعقیب قرار دادند تا اینکه چند روز قبل وی را دستگیر کردند.
متهم پس از دستگیری ابتدا منکر جرم خود شد، اما وقتی با دلایل و مدارک روبه‌رو شد به سرقت کامیون با بارش اعتراف کرد.
وی گفت: چند روز قبل از حادثه برای خرید به مغازه شاکی در سنندج رفته بودم که متوجه شدم او تلفنی محموله ۲۰۰‌میلیون تومانی لوازم برقی از تهران خریداری کرد. آن روز متوجه شدم که فروشنده چه روزی و از طریق چه باربری لوازم را برای خریدار می‌فرستد. وسوسه شدم و تصمیم گرفتم لوازم را سرقت کنم که به تهران رفتم و کامیون را از تهران تعقیب کردم و در نزدیکی سنندج راه او را سد و کامیون راسرقت کردم. پس از سرقت بار، کامیون را در انباری تخلیه کردم و کامیون را در مکانی خلوت رها کردم. در ادامه محموله را به مغازه برادرم در تهران فرستادم و از او خواستم برایم بفروشد. بدین ترتیب مأموران با گرفتن نیابت قضایی از سنندج راهی تهران شدند و محموله سرقتی را کشف کردند که مشخص شد مقداری از آن فروخته شده است.
سپس صاحب مغازه که برادر سارق بود برای بازجویی به دادسرای ویژه سرقت منتقل شد. وی در ادعایی گفت: مدتی قبل برادرم با من تماس گرفت و گفت که محموله لوازم برقی از کشور عراق خریداری کرده‌است. او محموله را برای فروش به مغازه من فرستاد و من هم به حرف‌های او اعتماد کردم و مقداری از آن را به خریدارانی در سنندج فروختم که بعد شاکی متوجه شده بود لوازم فروخته شده به همکارانش همان وسایل سرقتی است و اینگونه دست برادرم رو شد در صورتی که من خبر نداشتم.
متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار مأموران پلیس سنندج قرار گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار