سارق شیطان صفت محارب شناخته شد
کد خبر: 955519
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040Zb
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷
به گزارش خبرنگار ما، آموزش کودکان برای اینکه طعمه مجرمان و افراد تبهکار قرار نگیرند از ضروریاتی است که مسئولان و خانواده‌ها باید به آن توجه زیادی کنند. مجرمان حرفه‌ای گاهی برای اینکه به راحتی به خواسته‌های شیطانی خود برسند افراد خردسال را به عنوان طعمه انتخاب می‌کنند. یکی از مجرمان حرفه‌ای مرد ۳۲‌ساله‌ای به نام عارف است که دی‌سال گذشته برای اجرای نقشه سیاه خود به در خانه‌هایی در مناطق جنوبی تهران می‌رفت و زنگ خانه‌ها را می‌نواخت و وقتی متوجه می‌شد که کودک یا زنی در خانه تنها است به بهانه‌های مختلف از جمله دادن بدهی‌اش به پدر خانواده وارد خانه می‌شد و بعد با تهدید چاقو ابتدا اقدام به آزار و اذیت کودک یا زن تنها می‌کرد و در نهایت با سرقت اموال گرانقیمت خانه را ترک می‌کرد. متهم در مدت کوتاهی که به قول خودش حدود دو‌ماه از جنایت‌هایش می‌گذشت هزاران زنگ خانه را به صدا در آورده و بیش از ۲۰ کودک و زن را مورد آزار و اذیت قرار داده بود که اکثر آن‌ها کودکان بودند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: 
آغاز ماجرا
هفتم دی‌سال‌۹۷ بود که نخستین شکایت از مرد شیطان‌صفت در اداره پلیس مطرح شد. آن روز مردی سراسیمه به کلانتری ۱۳۰‌نازی‌آباد رفت و در جریان ماجرا گفت: برای انجام کاری همراه همسرم از خانه‌مان بیرون رفته بودیم و دختر هشت ساله‌ام در خانه تنها بود. ساعتی طول کشید تا کارمان تمام شد و به خانه برگشتیم. وقتی در را باز کردم با بهم ریختگی وسایل خانه‌مان روبه‌رو شدم که حکایت از این داشت سارق یا سارقانی به خانه‌مان دستبرد زده‌اند. نگران دخترمان شدم که صدایی از او شنیده نمی‌شد که به سرعت به اتاق خواب رفتم و مشاهده کردم دست و پا و دهان دخترم بسته شده و روی زمین افتاده است. وقتی دست و پایش را باز کردم دخترم گریه می‌کرد که به مادرش گفته بود سارق شیطان صفتی او را آزار و اذیت کرده است.
دختر بچه هشت‌ساله‌ام به مأموران گفت: در خانه تنها بودم که زنگ خانه‌مان به صدا در آمد. آیفون را برداشتم که مردی گفت: با پدرم کار دارد و به او گفتم پدر و مادرم هر دو بیرون هستند. لحظاتی بعد دوباره این مرد زنگ خانه را زد و این بار گفت: به پدرم بدهکار است و برای او پول آورده است. او گفت: در را باز کنم تا پول را داخل آسانسور بگذارد و من هم پول را از آسانسور بردارم و وقتی پدرم به خانه آمد پول را به او بدهم. من در را باز کردم و کنار آسانسور منتظر پول بودم و وقتی در آسانسور باز شد مردی که چاقو در دست داشت مرا به زور به داخل خانه کشاند و بعد با تهدید چاقو مرا آزار داد و بعد هم طلا‌های من و مادرم را سرقت کرد.
با طرح این شکایت بلافاصله تیم زبده‌ای از کارآگاهان پلیس‌آگاهی به دستور قاضی دشتبان، بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران برای شناسایی سارق شیطان صفت وارد عمل شدند.
همزمان با ادامه تحقیقات مأموران با شکایت‌های مشابه‌ای روبه‌رو شدند که حکایت از این داشت متهم در مناطق خانی‌آباد، نازی‌آباد، فلاح، مولوی، منیریه به در خانه‌هایی مراجعه کرده و به همین شیوه پس از ورود به خانه‌ها کودکان بین ۵ تا ۱۳‌سال را که در خانه تنها بوده‌اند مورد آزار و اذیت قرار داده است.
در حالی که هر روز به تعداد شاکیان افزوده می‌شد مأموران موفق شدند متهم را که مرد ۳۲‌ساله‌ای به نام عارف و از مجرمان سابقه دار بود شناسایی و وی را در مخفیگاهش حوالی جوادیه راه آهن دستگیر کنند.
متهم پس از دستگیری به بیش از ۲۰‌مورد آزار و اذیت و سرقت اعتراف کرد. وی گفت: پدرم از مجرمان سابقه‌دار بود که در درگیری با پلیس کشته شد. سال‌ها قبل وارد جرگه مجرمان شدم به طوریکه از ۱۷‌سال قبل بیش از ۱۵‌بار به خاطر ارتکاب جرائمی راهی زندان شدم. دو ماه قبل که از زندان آزاد شدم تصمیم گرفتم در مناطق جنوبی تهران به در خانه‌هایی بروم که کودکانشان در خانه تنها هستند و به بهانه اینکه قصد دارم بدهی پدرشان را پرداخت کنم وارد خانه آن‌ها شوم و پس از سرقت آن‌ها را آزار و اذیت کنم.
متهم پس از تحقیقات تکمیلی از سوی قاضی دشتبان به خاطر تعدد جرائم و آزار و اذیت کودکان مفسد فی الارض شناخته شد و پرونده آن برای رسیدگی به دادگاه انقلاب فرستاده شد. رسیدگی به اتهامات آدم‌ربایی، سرقت و... سارق‌شیطان صفت در دادسرای امور جنایی تهران در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار