تخلف مسئولان وقت برای پیشگیری از تخلفات پدیده
کد خبر: 955357
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040Wz
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۶
قصورات و تخلفات متعدد متهمان پرونده پدیده! این را قاضی پرونده گفته است. طبق گفته قاضی منصوری مسئولان وقت بدون توجه به هشدار‌های ارائه شده توسط دستگاه قضایی، اقدامات مؤثری در جهت پیشگیری از وقوع تخلف متهمان پرونده به انجام نرسانده‌اند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده «پدیده» چند روزی می‌شود که به ریاست قاضی منصوری در حال برگزاری است. شهر رویایی پدیده یا همان پروژه‌ای تفریحی - گردشگری که توانسته سرمایه ۱۳۰ هزار نفر را که عمده آنان سرمایه‌گذاران مردمی بودند به خود جذب کند و از آنان مالباخته بسازد.
نمایندگان شکات، تخلفات متهمان را موجب بروز مشکلات متعدد برای سهامداران و حتی از هم پاشیده‌شدن بسیاری از زندگی‌ها عنوان می‌کنند. بعد از محرزشدن تبلیغات صدا و سیما درخصوص این شرکت و ارائه توضیحات لازم در این‌باره، حالا قاضی منصوری می‌گوید: مسئولان وقت بدون توجه به هشدار‌های ارائه شده توسط دستگاه قضایی، اقدامات مؤثری در جهت پیشگیری از وقوع تخلف متهمان پرونده به انجام نرساندند. ارزیابی خلاف واقع و غیرواقعی اموال پدیده که منتهی به رشد غیر واقعی ارزش معاملاتی اوراق موسوم به سهام شرکت پدیده شده و همچنین حیف و میل اموال مردم از جمله اتهامات متهمان این پرونده محسوب می‌شود. محمدرضا محمدی از جمله متهمانی است که امضا و مهر کارشناسان را جعل و اقدامات غیرقانونی انجام می‌داده است. محمدرضا ریاحی دیگر متهمی است که روز گذشته در دادگاه به دفاعیات خود پرداخت و اظهار داشت: شرکت پدیده از سال ۱۳۹۲ وارد بحران شد و چنانچه دادستانی به موضوع ورود نمی‌کرد، شاهد رویداد مشکلات بسیار بیشتری می‌بودیم.
طبق آنچه در دادگاه متهمان این پرونده می‌گذرد، تعیین ارزش قیمت سهام توسط «محسن پهلوان» متهم ردیف اول صورت می‌گرفته و رقابت با شرکت‌های مختلف تشدیدکننده تخلفات در زمینه تعیین ارزش سهام بوده است.
محسنی ثانی دیگر متهم این پرونده بوده که طبق گفته نماینده دادستان به تبلیغات غیرواقعی برای پدیده جهت افزایش قیمت حبابی سهام، مبادرت می‌کرده و به‌رغم الزام قانونی به عنوان «سهامی خاص» در تبلیغات هیچ اشاره‌ای نمی‌شده است. حال آنکه طبق قانون ذکر آن در تبلیغات، الزامی بوده و افزون بر این، متهم تعداد زیادی سهام هدیه به صورت رایگان از این شرکت دریافت کرده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار