وجود مشاغلی با ماهیت دائم و قرارداد موقت در کردستان
کد خبر: 953862
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00408s
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
دبیر کانون انجمن صنفی کارفرمایان استان کردستان گفت: متاسفانه امروز در بدنه برخی ادارات برخی از پست‌های کارشناسی را که در چارت سازمانی هم جزو مشاغل دائم هستند با نیروهایشان قرارداد موقت می‌بندند.

سعدی قادری در گفت‌وگو با خبرنگار جوان در سنندج اظهار داشت: اینکه از پایه بگوییم قرارداد موقت غلط است اینطور نیست ما پروژه و مشاغلی داریم که موقت هستند و باید قراردادشان هم موقت باشد اما در مقابل مشاغلی داریم که ماهیت دائم دارند و باید قرارداد دائم داشته باشند اما متاسفانه مشکل اینجاست که برای برخی مشاغل دائم قرارداد موقت بسته شود.

وی با اشاره به اینکه در استان کردستان نیز چنین قراردادهایی وجود دارد افزود: متاسفانه امروز در بدنه برخی ادارات برخی از پست‌های کارشناسی را که در چارت سازمانی هم جزو مشاغل دائم هستند با نیروهایشان قرارداد موقت می‌بندند.

دبیر کانون انجمن صنفی کارفرمایان استان کردستان گفت: آیا پست مسئول روابط عمومی ادارات یک پست موقت است که نیروهای آن را بصورت قرارداد موقت بکارگیری می‌کنند.

وی اذعان داشت: یکی از ادارات دولتی استان حسابدار خود را بصورت موقت جذب و بکارگیری کرده ‌است و این سوال مطرح است، کدام اداره، ارگان و سازمان داریم که به حسابدار بصورت دائم نیاز نداشته باشد.

وی ادامه داد: حتی در یکی از دانشگاه‌های استان با معاون آموزش خود قرارداد موقت، یعنی بصورت نیروی شرکتی موقت، قرارداد سه ماهه منعقد کرده‌اند. 

قادری تصریح کرد: قرارداد موقت و دائم به نوع شغل برمی‌گردد ابتدا باید نوع مشاغل را مشخص کنیم و بدانیم این مشاغل دائم هستند و یا موقت در واقع خیلی وقت است که هم جامعه کارگری و هم کارفرمایی منتظر هستند که دولت مشاغل را شناسایی و دسته‌بندی کند اما تا امروز این مهم انجام نشده است.

وی تاکید کرد: تیم اقتصادی استان سال‌هاست که با جامعه هدف کار که تشکیلات کارگری و کارفرمایی در استان کردستان آشنایی ندارد و هیچ وقت ندیده‌ایم که استاندار و تیم اقتصادی استانداری جلسه‌ای با تشکیلات کارگری و کارفرمایی برگزار کند.

قادری یادآوری کرد: در واقع انتظاراتی که مدیران استان از تشکیلات کارگری و کارفرمایی دارند بیشتر از حمایت آنها از این تشکیلات است که مطمئنا ما هم متقابلا انتظاراتی داریم.

قادری با بیان اینکه هیچ مسؤولی جایگاه کانون کارفرمایی در استان را تا امروز درک نکرده است گفت: تا زمانی که دولت نماینده کارفرمایان و کارگران را وارد بدنه خود نکند و در تصمیماتی که در رابطه با آنها اتخاذ می‌کنند سهیم نکنند نه سرمایه‌گذاری در استان می‌ماند و نه رونقی شکل می‌گیرد.

دبیر کانون انجمن صنفی کارفرمایان استان کردستان به عدم دعوت از جامعه کارگری و کارفرمایی در سفر مسؤولین استان به اقلیم کردستان عراق انتقاد کرد و گفت: همراه‌نشدن نمایندگانی از جامعه کارگری و کارفرمایی به کردستان عراق ایراد چندانی ندارد چرا که هزینه سفر زیاد است و ما نمی‌خواهیم هزینه‌ای اضافی روی دست دولت بگذاریم اما انتظار داریم زمانی که نمایندگان آنها به کردستان سفر می‌کنند و جلساتی با مسؤولین استان دارند از جامعه کارگری و کارفرمایی افرادی دعوت کنند.

انتهای پیام/2330/83

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار