مرعشی دولت را به مسئولیت‌پذیری فرا خواند
کد خبر: 953838
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00408U
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵
حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران ضمن توصیف شرایط نامناسب اقتصادی مردم و نقش فشار خارجی در آن، تأکید کرد که دولتی‌ها هم نمی‌توانند از مسئولیت‌های رسمی خود در این زمینه فرار کنند. او طی یادداشتی در روزنامه سازندگی نوشته که: «شرایط کنونی کشور، شرایط ویژه‌ای است. به هر حال تورم نقطه به نقطه کشور در فروردین ماه امسال نسبت به فروردین ۹۷، ۵۰ درصد و به طور متوسط تورم در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ نیز ۳۱ درصد افزایش داشته است. این افزایش شدید قیمت‌ها مشکلات زیادی را برای قشر‌های مختلف مردم به وجود آورده و باعث شده است که برای بیش از نیمی از جامعه تعادل هزینه خانوار کاملاً به هم بخورد و امروز حداقل هفت دهک از خانواده‌های ایران به زحمت هزینه‌های زندگی‌شان را با درآمد‌های محدودشان هماهنگ می‌کنند و تطبیق می‌دهند».
مرعشی در ادامه آورده که «همانقدر که اقدامات خارجی‌ها در فشار به ملت ایران مؤثر است، به همان میزان برای مسئولیت‌های اعمال نشده مدیران جمهوری اسلامی نیز باید اظهار تأسف کرد… کسانی که دولت را تدبیر می‌کنند نمی‌توانند از مسئولیت‌های رسمی و قانونی خودشان فرار کنند».
حامیان دولت اغلب تلاش می‌کنند نقش فشار خارجی در وضعیت کنونی را پررنگ بدانند و حتی به وضوح می‌گویند که هر دولتی سرکار بود، وضعیت به همین شکل بود. اما این میان بعضاً افرادی پیدا می‌شوند که به‌رغم حمایت قبلی و همه جانبه از روحانی و دولتش، به هر دلیلی کوتاهی‌ها، کم کاری‌ها و ناکارآمدی‌های دولت مورد حمایت خود را نادیده نگیرند و انتقادی هم هر چند لطیف و اتوکشیده به دولت داشته باشند. در روز‌های گذشته روزنامه اصلاح‌طلب آرمان هم در مطلبی نوشته بود: «می‌گویند رئیس‌جمهور روحانی بدشانس است. ترامپ، سیل، زلزله و ملخ همه از نشانه‌های بدشانسی حسن روحانی است! اما آیا واقعاً می‌شود سرنوشت یک کشور را به شانس گره زد؟ نه؛ اداره کشور هیچ ارتباطی با شانس ندارد. امور تنها با تدبیر و عقلانیت اداره می‌شود و به‌سمت پیشرفت حرکت می‌کند … شانس هیچ جایی در ایفای وظیفه دولتمردان ندارد. نه‌تن‌ها روحانی بلکه هر رئیس‌جمهور دیگری هم دچار این حوادث می‌شد، نمی‌شد او را بدشانس نامید. لطفاً بی‌تدبیری را بدشانسی ننامیم.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار