روحانی به کردستان نیامد تا....
کد خبر: 953585
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00404P
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹
روحانی به کردستان نیامد تا به قول رئیس دفترش، در تهران بماند و مسائل مهم را مدیریت کند، و به قول استاندارش در این استان، مردم برای حضور در مراسم استقبالش با مشکل سردی هوا مواجه نشوند.
سمیرا مرادپور

حسن روحانی رئیس جمهور قرار بود روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماه مهمان کردستانی‌ها باشد که در نهایت با بهانه‌تراشی‌های مختلف و توجیه استاندار کردستان مبنی بر سردبودن هوا و توجیه جالب‌تر واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور مبنی بر اینکه تصمیم‌گیری‌های اساسی‌تر در تهران بود و روحانی نمی‌توانست به کردستان سفر کند، در نهایت این سفر لغو شد.

در میانه‌های تعطیلات نوروز سال جاری بود که بهمن مرادنیا استاندار کردستان در گفت‌وگو با ارگان خبری دولت اعلام کرد که در دهه پایانی فروردین ماه سال 98 حسن روحانی مهمان مردم کردستان می‌شود و قرار است با حضور وی قطار توسعه این استان شدت بگیرد.

فروردین به دهه پایانی خود نزدیک شد و تاریخ و وعده اعلام شده از سوی استاندار کردستان به پایان رسید و روحانی به کردستان نرسید و این بار تاریخ دیگری برای حضور روحانی در جمع مردم کردستان اعلام شد.

روزها از پی هم گذشتند و تمدید چندین باره سفر روحانی به کردستان به نتیجه نرسید تا اینکه روز چهارشنبه پنج اردیبهشت ماه زمان نهایی این سفر اعلام شد و در و دیوار شهر مملو از بنرهای اطلاع رسانی و تبلیغی در خصوص سفر روحانی به استان کردستان شد.

بسیج‌کردن ادارات و سازمان‌های دولتی برای جمع‌آوری مردم در روز استقبال از حسن روحانی در ورزشگاه استقلال سنندج آغاز شد و ستاد مردمی البته با اعتبار دولتی شکل گرفت و فضا برای حضور روحانی در استان کردستان فراهم می‌شد.

ماشین‌آلات متعدد حوزه عمرانی نیز بسیج شده و شبانه‌روزه آسفالت ورزشگاه استقلال شهر سنندج از سوی اداره‌کل ورزش و جوانان این شهر با اعتبار میلیونی به پایان رسید تا اینکه باز هم سفر روحانی به استان کردستان لغو شد.

ابتدا در فضای مجازی زمزمه‌ها آغاز شد تا اینکه بهمن مرادنیا استاندار کردستان روبروی دوربین تلویزیون شبکه کردستان قرار گرفت و خبر لغو سفر روحانی به این استان را بر اساس آنچه وی اعلام کرد یعنی سرد شدن هوا و شرایط نامساعد جوی اعلام کرد.

در حالی روز دوشنبه رسما سفر روحانی به استان کردستان لغو شد که گزارش‌های منتشر شده از سوی اداره‌کل هواشناسی استان نشان می‌داد شرایط و وضعیت جوی رو به پایداری است و در عمل نیز روز چهارشنبه هوای این استان یکی از روزهای خوب و مساعد خود را سپری کرد.

داستان به بهمن مرادنیا خلاصه نشد و بعد از شکل‌گیری انتقادات جدی در خصوص دلایل لغو این سفر به ناگاه این بار محمود واعظی رئیس دفتر روحانی در تهران نیز به سخن آمد و از دلایل لغو سفر رئیس جمهور به استان کردستان سخن گفت.

رییس دفتر رییس‌جمهور با اشاره به حاشیه‌ها پیرامون سفر روحانی به کردستان تصریح کرد: لغو این سفر دلیل خاصی ندارد. مقدمات سفر را آماده کردیم اما دو مورد را به ما گزارش دادند یکی اینکه بارش برف صورت گرفت هوا سرد بود و دیدار مردمی جایی بود که مردم دچار سرما و سختی می‌شدند. نکته دوم این بود که بعد از اینکه سفر را طراحی کردیم شرایطی پیش آمد و آقای رئیس جمهور باید جلسات گسترده‌ای می‌گذاشتند که مسائل را از نظر سیاسی و اقتصادی مورد بررسی قرار داده و کل کابینه و دستگاه‌های ذی‌ربط را توجیه کنند.

به هر حال روایت‌ها در خصوص دلایل لغو سفر حسن روحانی به استان کردستان با گذشت زمان رنگ و بوی دیگری به خود می‌گیرد و هر فردی بر اساس جایگاه و منصبی که دارد دلیلی را برای لغو این سفر اعلام می‌کند.

روحانی به کردستان نیامد تا به قول رئیس دفترش در تهران بماند و مسائل مهم را مدیریت کند، روحانی به کردستان نیامد تا به قول استاندارش در این استان مردم برای حضور در مراسم استقبالش با مشکل سردی هوا مواجه نشوند.

نمی‌دانم چرا یکی از وکلای بی‌خیال مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی و یا حتی از مدیران دولتی این استان نمی‌گوید روحانی به کردستان نیامد که ماجرای اینکه کردستان گران‌ترین استان کشور است همچنان مسکوت بماند.

چرا رسانه‌ای تیتر نمی‌زند روحانی به کردستان نیامد تا فاش نشود که این دیار آخرین استان و منطقه کشور در خصوص پرداخت تسهیلات بانکی در بخش تولید است و اصولا این استان قطار توسعه‌ای ندارد که کسی سوارش شود و یا اینکه کمک کند تا این قطار سریعتر حرکت کند.

روحانی به کردستان نیامد چرا که وعده‌های در آب مانده وی در خصوص بیانیه‌ای 10 ماده‌ای اقوام در سال 92 همچنان خاک می‌خورد و خبری از اجرایی و عملیاتی کردن آن بعد از 6 سال نشستن بر صندلی ریاست جمهوری در میان نیست.

روحانی به استان کردستان نیامد تا کسی نداند در سایه بی‌تدبیری مدیران ارشدش در این استان دو سال است راه و شهرسازی این استان همچنان توسط سرپرست اداره می‌شود.

روحانی به کردستان نیامد تا مشخص نشود که امروز در سایه ناتوانی نماینده عالی‌اش، فرمانداران چهار شهرستان استان تکلیف مشخصی نداشته و مریوان به عنوان دروازه تجاری این منطقه دو سال است که همچنان با سرپرستی اداره می‌شود.

روحانی به کردستان نیامد تا صدها ماجرای دیگری از این دست از بی‌مسؤولیتی مدیران و زیرمجموعه‌اش در کردستان همچنان مسکوت بماند و به همین دلیل انتظار می‌رود که حداقل مسؤولان با مردم صادق بوده و به جای وعده وعیدهای بدون پایه و اساس از این کاستی‌ها و کمبودها بگویند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار