اسناد بنجل و اجاره­‌ای در شعبه ما نیاورید!
کد خبر: 952456
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zmC
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۵
پاسخ تند قاضی به متهم پرونده پتروشیمی
دادگاه ششــم پتروشیمی آغاز و پایان مشترکی داشت! در آغاز دادگاه قاضی مسعودی‌مقام در واکنش به وثایق غیرواقعی محسن احمدیان به وی تذکر داد. این در حالی است که در پایان و پس از اعلام ختم جلسه ششم رسیدگی به پرونده، مجدداً در واکنش به اعتراض وکیل احمدیان گفت: اسناد شما اجاره‌ای است، این حرف‌ها و کار‌ها خوب نیست، ما کارشناسی انتخاب نمی‌کنیم که ۱۰ برابر قیمت بدهند، اسناد بنجل را در شعبه ما نمی‌توانید بیاورید!
نيره ساری
سرویس جامعه جوان آنلاین:  دادگاه ششم پتروشیمی با تذکر قاضی به فرزند یکی از متهمان آغاز شد.
رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی خطاب به محسن احمدیان یکی از متهمان پرونده پتروشیمی اعلام کرد: قرار نیست وثایقی که می‌آورید غیرواقعی باشد و پسر شما حق ندارد به کارشناس رسمی دادگستری برای اینکه وثیقه را برآورد واقعی و به‌جای ۱۲۲ میلیارد تومان ۱۶ میلیارد تومان برآورد کرده توهین و تهدید کند.
بخش دیگری از دادگاه به اظهارات نماینده مالی پتروشیمی، دفاعیات وکیل متهمان و پاسخ نماینده دادستان اختصاص داشت.
وکیل متهم صمیمی در دفاع معتقد بود هیچ کدام از موکلین وی ریال ندادند تا ارز را حاصل کنند و اگر اینچنین هم بوده مطابق قوانین انجام شده است، اما قاضی خطاب به نماینده دادستان این سؤال را مطرح کرد که اگر به آن‌ها تکلیف کرده‌اند، ریال بدهید و اگر چنین نامه‌ای باشد، پاسخ شما در این باره چیست؟ نماینده دادستان ابتدا مطالب وکیل متهم ردیف دوم را در دفاع از همه متهمان دانست که به دلیل نقطه اشتراکات این امر طبیعی بود. وی در ادامه به استناد وکیل متهمان به نامه مدیرمالی NPC اشاره کرد که مبالغی به ریال به صورت هفتگی به حساب برخی شرکت‌ها پرداخت می‌شده است و در ادامه از وکیل متهمان پرسید: آیا متهمان قبول دارند بخشی از حواله‌های ارزی خارج را با ریال تسویه کرده یا خیر؟
وکیل متهم صمیمی پاسخ داد: اگر مستندی دارید ارائه کنید تا من توضیح دهم. ما در مورد شرکت‌های تولیدکننده نه پاسخگو هستیم و نه این کار را انجام داده‌ایم. این شرکت‌ها ۱۸۸ هزار بار رجوع کرده‌اند و این اطلاعات را گرفته‌اند و اطلاع کامل از نحوه هزینه عملکرد و درآمد‌ها را داشته‌اند.

حل معمای دستور NPC
اما نماینده دادستان مجدداً پرسید: پاسخ مرا ندادید، آیا دستور NPC تبدیل حواله ارزی به ریال بوده یا خیر؟ وکیل متهم بالاخره این امر را تأیید کرد.
این در حالی است که مدیر مالی و ذی‌حسابی شرکت صنایع پتروشیمی نیز تأیید کرد، تسویه‌های ریالی با منشأ ارز داخلی صورت گرفته و دراین باره نیز تذکرات داده شده است. نماینده دادستان هم با استناد به اظهارات نماینده پتروشیمی محوریت دفاعیات با تبعیت از اجرای دستورات NPC را رد کرد. در ادامه تهرانی‌صفا متهم دیگر این پرونده به دفاع از خود پرداخت. دفاعیاتی که بیشتر شبیه رزومه کاری بود و تمام مدت فعالیت ۴۰ ساله خود در کشور را شرح داد و با استناد به همان‌ها از اخلالگر شدن ابراز تعجب کرد. هر چند که وی ادامه دفاعیات را به وکیل خود تفویض کرد.

تسویه ریالی با منشأ ارز داخلی
نماینده دادستان در بخش دیگری از دادگاه در پاسخ به دفاعیات وکیل تهرانی‌صفا نیز بار دیگر بر این نکته تأکید کرد که بخشی از تسویه‌ها با منشأ ارز داخلی بوده است. قاضی مسعودی‌مقام نیز در تأیید این موضوع به اسناد ارائه شده از شرکت ایرانسل اشاره کرد که آن‌ها نیز منشأ ارز داخلی را مورد تأیید قرار دادند.
دادگاه ششم رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده در حالی به اتمام رسید و ادامه آن به امروز موکول شد که وکیل متهم ردیف دوم اعتراض داشت؛ اعتراضی که با پاسخ تند قاضی مسعودی‌مقام پاسخ داده شد و خطاب به وی اظهار داشت: پسر موکل شما هیچ سمتی ندارد، ما کارشناسی انتخاب نمی‌کنیم که ۱۰ برابر قیمت بدهند. این حرف‌ها و کار‌ها خوب نیست. اسناد شما اجاره‌ای است و اسناد بنجل را نمی‌توانید در شعبه ما بیاورید!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار