بازسازی ۴۴۳ روستای سیل زده لرستان / اجرای ۱۷۸ طرح هادی روستایی در استان قزوین
کد خبر: 951658
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zZK
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
اصغر گونجی
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: امسال ۱۷۸ طرح هادی با اختصاص ۱۹۸ میلیارد ریال اعتبار استانی و ملی در در روستا‌های استان اجرا می‌شود.
جوان آنلاین: مهندس اصغر گونجی به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وحساب 100 امام در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان قزوین درخصوص استقرار ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین در شهرستان دلفان لرستان گفت: بنیاد مسکن استان  قزوین به عنوان ستاد معین در شهرستان دلفان لرستان مستقر شده و ارزیابی واحد‌های خسارت‌دیده در ۲ شهر و ۴۴۳ روستای این شهرستان در حال انجام است که پیش‌بینی می‌شود بین ۲ تا ۳ هزار واحد بازسازی و تعمیر شوند.

گونجی تاکید کرد: در این شهرستان بیش از ۶۵ نفر نیرو با ۲۵ دستگاه ماشین‌آلات سنگین و سبک و ۳۰ تیم ارزیاب مستقر شده‌اند.

۱۷۸ طرح هادی امسال در روستا‌های استان قزوین اجرا می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین به اجرای ۱۷۸ طرح هادی اشاره کرد و گفت: تاکنون هزار طرح در ۶۵۸ روستا با اعتباری بالغ بر ۹۱۶۰۰ میلیون ریال تهیه شده است. از این طرح‌ها تاکنون ۶۵ طرح در ۳۸۶ روستا اجرایی شده است.

بازسازی ۴۴۳ روستای سیل زده شهرستان دلفان لرستان / ۱۷۸ طرح هادی امسال در روستا‌های استان قزوین اجرا می‌شود
 
تخریب و خسارت ۱۷۰۰ واحد مسکونی روستایی در سطح استان 

گونجی در ادامه اظهار داشت: توسط ۱۶ تیم ارزیاب، خسارات بر جای مانده از سیل و بارش‌های شدید اخیر در سطح استان مورد بررسی  که توسط کارشناسان یک هزار و ۴۵۰ واحد احداثی و ۲۸۰ واحد نیز برای تعمیرات مورد شناسایی قرار گرفت.

وی افزود: عمدتا این واحد‌های مسکونی از خشت و گل بوده که می‌بایست مجددا بازسازی شود.
به گفته‌ی گونجی، تسهیلات اعطایی برای بازسازی و تعمیرات این واحد‌ها هنوز ابلاغ نشده و به محض نهایی شدن به مالکان اعلام می‌شود.

ساخت ۲۵۰ واحد مسکونی برای اقشار کم‌درآمد

این مسئول عنوان کرد: ظرفیت حساب ۱۰۰ امام و واریزی آن برای استان بسیار کم است و صرفا به کمک‌هایی محدود می‌شود که آن‌ها را به صورت بلاعوض به محرومان جامعه اختصاص می‌دهیم.

وی افزود: در حوزه مسکن شهری ۲۵۰ واحد برای اقشار کم درآمدی که توان پرداخت اقساط وام را داشته باشند، ساخته خواهد شد

گونجی گفت: زمینی که در پونک در اختیار بنیاد مسکن بود جهت ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد درنظر گرفته شده بود که به دلیل مجاورت با دادسرا به آن واحد واگذار شد و در قبال آن ۱۳ قطعه زمین در مینودر تهیه شد

صدور ۶۲ هزار و ۶۰۰ سند روستایی

مدیر کل بنیاد مسکن استان قزوین در ادامه افزود: در خصوص صدور سند روستایی نیز تاکنون ۵۶ هزار و ۵۰۰ سند در روستا‌ها و ۶۱۰۰ سند شهری در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر صادر شده است که به طور متوسط سالانه دو هزار واحد مسکونی سند دار می‌شود.
 
انجام 800 هزار متر مربع روکش آسفالت با تخصیص قیر رایگان 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین یادآور شد: از محل سهمیه قیر رایگان ۸۰۰ هزار مترمربع روکش آسفالت در ۱۹۶ روستا انجام شده و امسال نیز ۴۵۰ هزار مترمربع روکش آسفالت با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در ۱۳۰ روستا انجام می‌شود.
 

فعالیت ۳۰ دفتر نظام فنی روستایی

گونجی اظهار داشت: برای نظارت بر ساخت و ساز‌های روستایی و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت تاکنون ۳۰ دفتر نظام روستایی با استقرار ۶۶ کارشناس فعال شده است.
 
۴۴۳ روستای سیل زده لرستان بازسازی می‌شود / ۱۷۸ طرح هادی امسال در روستا‌های استان قزوین اجرا می‌شود

اجرای طرح هادی در ۳۸۶ روستا

این مسئول عنوان کرد: از مجموع ۸۴۳ روستا در سطح استان تاکنون برای تعداد ۳۸۶ روستا طرح هادی اجرا شده که از این میزان طرح ۶۵ روستا خاتمه یافته و ادامه آن‌ها درحال تکمیل شدن است.
 
شناسایی ۳۰ روستای سیل‌خیر در قزوین

این مسئول با اشاره به سیلاب‌های اخیر در قزوین تصریح کرد: با ارزیابی ۱۶ تیم ارزیاب طی بارش‌های اخیر استان ۱۴۵۰ واحد تاسیسی و ۲۸۰ واحد تعمیری شناسایی شده است.

وی افزود: به منظور پیشگیری از آسیب‌های سیل و بارش، مطالعاتی در سطح استان انجام شده و ۳۰ روستا به عنوان سیل خیز و رانشی اعلام شده‌اند؛ اما عملیاتی کردن آن‌ها مستلزم بودجه است.
 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار