افزایش ۲ برابری تیم‌های پزشکی بسیج جامعه پزشکی استان سمنان در سال ۹۸
کد خبر: 947639
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003yWV
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۴
بسیج جامعه پزشکی در جست‌وجوی اصلاح سبک زندگی
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان سمنان از برنامه‌ریزی برای افزایش دو برابری تیم‌های پزشکی طرح ملی شهید رهنمون در استان سمنان طی سال ۹۸ خبر داد.

دکتر حمیدرضا حافظی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تیم‌های پزشکی طرح ملی شهید رهنمون استان سمنان در سال 98 حداقل به 30 تیم پزشکی افزایش می‌یابند تا مناطق محروم روستایی و حاشیه‌نشینان بیشتری در مناطق شهری را پوشش دهد.

وی از برنامه‌ریزی برای افزایش دوره‌های آموزشی پیشگیری از بیماری‌ها و اصلاح سبک زندگی در سال پیش رو خبر داد و افزود: امسال در مجموع 4700 نفر از آموزش‌های بسیج جامعه پزشکی استان بهره‌مند شدند که این دوره‌ها در سال آینده با تمرکز بیشتری برگزار خواهند شد.

حافظی ادامه داد: در سال آتی در کنار خدمات درمانی به مناطق محروم روستایی و حاشیه‌نشینان شهرها هم در حوزه طب رایج و هم در حوزه طب ایرانی برنامه‌های آموزشی با هدف اصلاح سبک زندگی و ارتقاء سطح سلامت جامعه هدف در این مناطق کمتر برخوردار پیش‌بینی شده است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان همچنین از اعزام تیم‌های پزشکی به محله‌های اسلامی خبر داد و گفت: در همین راستا شهروندان محله اسلامی سرداران شهید، ازخدمات بهداشتی درمانی جامعه پزشکی بهره‌مند می‌شوند.

وی طرح از طرح ملی شهید رهنمون به عنوان یک طرح موفق نام برد و اظهار کرد: در گذشته تیم‌های پزشکی یک‌بار به منطقه‌ای اعزام می‌شدند و ممکن بود تا سال‌ها مراجعه مجددی به مناطق نداشته باشند اما با اجرای طرح ملی شهید رهنمون این مشکل برطرف شد و تیم‌های پزشکی اعزامی موظف شدند که در این مناطق اسقرار پیدا کرده و حداقل هر ماه یک‌بار به آن منطقه مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه تیم‌های پزشکی اعزامی در این طرح شامل پزشک، روانپزشک، پرستار و... هستند گفت: جدا از شناختی که تیم‌های پزشکی به واسطه حضور مستمر در مناطق از وضعیت بهداشتی این مناطق محروم پیدا می‌کردند همراهی روانشناس‌ها نیز فرصت بهتری برای بررسی مشکلات این مناطق فراهم کرده است.

حافظی با بیان اینکه در سال 97 بالغ بر 16 هزار نفر از خدمات طرح شهید رهنمون بهره‌مند شدند خاطرنشان کرد: در سال جاری علاوه بر اعزام 122 تیم پزشکی در قالب طرح شهید رهنمون، 15 تیم تک‌تخصصی نیز به مناطق محروم استان اعزام شدند.

وی از خدمات‌دهی به مردم مناطق محروم به عنوان مهمترین رسالت بسیج جامعه پزشکی نام برد و گفت: در حال حاضر 412 پزشک عمومی و متخصص با بسیج جامعه پزشکی این استان همکاری دارند که همگی آنها از پزشکان شاغل در دو دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود و یا اعضای هیئت علمی این دو دانشگاه هستند. ضمن اینکه در مجموع بالغ بر 4000نفر عضو بسیج جامعه پزشکی استان هستند.

برچسب ها: افزایش ، تیم ، پزشکی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی