عمده طلاق ها در زنان خانه دار و مردان با شغل آزاد رخ می دهد
کد خبر: 947323
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003yRP
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱
مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری سمنان:
مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: بیشتر طلاق ها در زنان مربوط به افراد خانه دار و مردان با مشاغل آزاد است.

امیر بینایی در نشست شورای مرکزی انجمن اولیا و مربیان استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان با حضور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش، افزود: براساس تحقیقات انجام شده و بر خلاف باورها، بیشترین آمار طلاق در بین خانم های خانه دار رخ داده است.
بینایی یادآور شد: 70 درصد زنان طلاق گرفته جزو زنان خانه دار هستند که این آمار ضرورت توجه به آموزش زنان خانه دار را نشان می دهد.
وی ادامه داد: براساس آمار بیشترین طلاق در مردان مربوط به مردان دارای شغل آزاد است.
مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: آموزش و پرورش با توجه به دسترسی که به والدین به واسطه دانش آموزان دارند، در زمینه آموزش و فرهنگ سازی برای کاهش آسیب اجتماعی کمک کنند.

مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری سمنان ابراز داشت: در زمینه افسردگی در استان سمنان نگرانی وجود دارد و باید بپذیریم شادابی و نشاط در استان به شکل مطلوب نهادینه نشده و باید برای تقویت نشاط اجتماعی تلاش کرد.
بینایی با بیان این که آموزش و پرورش سه قشر اثرگذار معلمان، دانش آموزان و اولیا را در خود دارد، گفت: ارتقای نشاط اجتماعی در استان مدنظر مسوولان در آموزش و پرورش باشد.
وی اضافه کرد: سند توسعه نشاط اجتماعی دانش آموزان استان سمنان با در نظر گرفتن سه قشر اثرگذار معلم، دانش آموز و اولیا در حال تدوین است و عملی شدن این سند در سال تحصیلی آینده نیازمند توجه و کمک آموزش و پرورش است.
بینایی خاطرنشان کرد: توانمندسازی معلمان با توجه به اثرگذاری که در جامعه دارند نقش مهمی در تقویت و نشاط اجتماعی دارد.
مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری سمنان تصریح کرد: ارتقای مهارت رفتاری و اجتماعی از دیگر دغدغه های مهم استان سمنان در حوزه اجتماعی است.
وی اضافه کرد: برخی افراد با وجود داشتن تحصیلات در سطح عالی، اما در زمینه مهارت رفتاری ضعیف هستند و ضرورت دارد تقویت مهارت اجتماعی از دوران مدرسه مد نظر مسوولان قرار بگیرد.

مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: توجه ویژه به تعلیم و تربیت دانش آموزان در مناطق محروم نقش مهم و اثرگذاری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.
مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری سمنان یادآور شد: 80 درصد از آسیب اجتماعی در 20 درصد از مناطق استان سمنان که دچار فقر فرهنگی، مالی و امکانات هستند رخ می دهد و توجه بیشتر به دانش آموزان این مناطق در کاهش آسیب اجتماعی موثر است.

برچسب ها: طلاق ، زنان ، خانه دار
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی