توطئه‌های امریکا نمی‌تواند در اراده مردم ما تأثیرگذار باشد
کد خبر: 945555
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003xyt
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۹
رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت:
رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه امروز نیز دشمن یک جنگ اقتصادی، تبلیغاتی و روانی بر ملت ما تحمیل کرده است، افزود: این ملت بار دیگر برای عزت، استقلال و حیثیت خود می‌ایستد و حاضر نیست در برابر دشمن، تسلیم شود چراکه تسلیم در برابر دشمن پایان ندارد.
سرويس سياسی جوان آنلاين: رئیس‌جمهور با قدردانی از حضور گسترده مردم در مراسم راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تصریح کرد: باید از ملت هوشیار، فهیم و زمان‌شناس ایران عزیز که با حضور گسترده خود در مراسم ۲۲ بهمن امسال سنگ تمام گذاشتند، قدردانی کرد؛ ملتی که با حضورشان این پیام بسیار مهم را به جهانیان دادند که آنچه ۴۰ سال پیش این ملت برای حاکمیت ملی انجام داد، مورد تأیید آنان است و هرگز نمی‌خواهند حاکمیت مردم بر سرنوشت خود را تحویل تجاوزگران خارجی دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر ریاست جمهوری، دکتر روحانی روز گذشته در جلسه هیئت دولت گفت: این بزرگ‌ترین حقیقت بود که در انقلاب مردم تصمیم گرفتند کشورشان را خودشان اداره کنند، پای صندوق آرا بیایند و رأی بدهند. مردم همچنین درباره هویتشان تصمیم گرفتند. هویت ملی ما همیشه با فرهنگ اسلامی گره خورده است. هویت ملی مردم ایران در طول ۱۴۰۰ سال پیش تاکنون با هویت دینی و ایمانی‌اش، گره خورده و در انقلاب و دفاع مقدس همه جا این غیرت دینی و عشق به وطن، در کنار هم قرار گرفت و باعث پیروزی شد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه راه و مسیری که ملت ما به درستی ۴۰ سال پیش انتخاب کرد، با قدرت ادامه می‌یابد، اظهارداشت: دومین پیام مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن این بود که توطئه‌های قدرت‌های بزرگ به ویژه امریکا، نمی‌تواند در اراده مردم ما تأثیرگذار باشد.

دکتر روحانی گفت: دشمنان طی یک سال گذشته به طور مداوم تلاش کردند مردم را نگران، پریشان و مأیوس کنند، البته فشار‌هایی را به مردم ما وارد کردند و این طبیعی است وقتی جنگی بر مردم ما تحمیل می‌شود، آن جنگ خود به خود مجروح دارد و مشکلاتی ایجاد می‌کند. ما در جنگ تحمیلی هشت ساله شهید، مجروح و جانباز دادیم و این طبیعت جنگ است، اما ایستادگی و کشور، عزت، استقلال و تمامیت ارضی سرزمین خود را حفظ کردیم.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه امروز نیز دشمن یک جنگ اقتصادی، تبلیغاتی و روانی بر ملت ما تحمیل کرده است، افزود: این ملت بار دیگر برای عزت، استقلال و حیثیت خود می‌ایستد و حاضر نیست در برابر دشمن، تسلیم شود چراکه تسلیم در برابر دشمن پایان ندارد. اگر ملت ما در برابر امریکا تسلیم شد، دیگر تا آخر باید تسلیم شویم یعنی باید کشور، عزت، استقلال و هویت‌مان را واگذار کنیم. دکتر روحانی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم بایستیم باید از اول بایستیم و بی‌تردید مردم ما در برابر تعدی، تجاوز و تحمیل دشمنان، ایستادگی می‌کنند.

رئیس‌جمهور افزود: اگر کسی در یک موضوع خاصی با ما حرف و گفت‌وگو داشت، در صورتی که حرمت کشور و قانون و مقررات بین‌المللی را محترم بشمارد، ما همیشه اهل گفت‌وگو، کلام، منطق و جدال احسن به تعبیر قرآن مجید هستیم، اما حاضر به پذیرش تحمیل، زور و فشار و زیرپا گذاشتن حقوق ملی خود نیستیم. رئیس‌جمهور با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در جلسه دیروز اعضای دولت، گفت: امروز از ابتدای جلسه از ساعت ۸ صبح تقریباً همه بحث‌ها پیرامون این بود که چگونه همه ما از ملت بزرگ قدردانی کنیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه مردم برای وظایف دینی، ملی و انقلابی خودشان به صحنه و خیابان آمدند و باز هم خواهند آمد، گفت: هر روزی که این کشور و این انقلاب به حضور و فداکاری نیاز داشته باشد، مردم ما در صحنه حضور دارند، اما در عین حال ما هم در برابر مردم، وظیفه خاصی داریم و باید شکرگزار این نعمت بوده و پاسخگو باشیم. رئیس‌جمهور تصریح کرد: پاسخگویی در برابر این حضور و فداکاری مردم به این است که ما خدمات خود را نسبت به مردم و تلاش‌هایمان را برای حل مشکلات آنان، افزایش دهیم.

دکتر روحانی یادآور شد: در جلسه امروز (دیروز) با تک‌تک وزرا و مسئولان بحث و گفت‌وگو کردیم که چگونه هرکدام در بخش خودشان می‌توانند در روز‌های باقی مانده از سال جاری و سال آینده به رغم فشار‌های خارجی و تحریم‌ها، برای رفاه، ارائه خدمات جدید، حل مشکلات و هموار کردن مسیر توسعه و پیشرفت بیشتر کشور، قدمی فراتر بردارند. رئیس‌جمهور افزود: در تمام وقت جلسه امروز (دیروز) بحث همه اعضای دولت این بود که در رابطه با پاسخ مثبت به حضور، ایثار و فداکاری مردم، چگونه می‌توانیم برای بهبود شرایط زندگی روزمره مردم و کاستن از مشکلاتی که کم و بیش وجود دارد، اقدام کنیم. رئیس‌جمهور اظهار داشت: در ۲۲ بهمن، ملت قدرت خود را در برابر فشار قدرت‌های کینه‌توز که امروز کینه‌توزی آنان بیشتر نیز شده است، به خوبی نشان دادند و از همه وزرا، مسئولان اجرایی، استاندارها، مدیران کل بخش‌های دولتی، عمومی غیردولتی و همه آن‌هایی که در دستگاه‌های اجرایی و سایر دستگاه‌ها مسئولیتی را به عهده دارند خواهش می‌کنم توجه داشته باشند، باید پاسخ مثبت به مردم خودمان بدهیم و باید تلاش کنیم معضلات و مشکلات جامعه را حل کرده یا کاهش دهیم.

دکتر روحانی افزود: برای مسائل کل منطقه و جهان هم همیشه مسئولیت‌هایی داشته‌ایم که به مسئولیت‌هایمان ادامه می‌دهیم. رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در این هفته شاهد یک اجلاس سه‌جانبه بین ایران، ترکیه و روسیه برای مسائل منطقه و به ویژه برای مسئله سوریه هستیم که این نشان می‌دهد ملت، دولت و مسئولان ما در کنار مراقبت‌هایی که از حقوق ملی خودشان انجام می‌دهند، برای ثبات و امنیت منطقه تلاش می‌کنند.

دکتر روحانی ابراز امیدواری کرد از امروز به بعد شاهد وحدت و اتحاد بیشتر نسبت به یکدیگر، جناح‌ها و گروه‌های مختلف باشیم. همه باید احساس کنیم که ما در یک شرایط جنگ هستیم. در شرایط جنگ اگر گروهی بخواهد بیرون میدان بایستد و به آن‌هایی که در صف مقدم هستند، طعنه بزند، این برخلاف مروت و وظیفه ملی و شرعی است. رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز دولت در خط مقدم این مبارزه است، تصریح کرد: وزارتخانه‌های خارجه، اقتصاد، جهاد کشاورزی، صمت و نفت و بانک مرکزی و همه دولت در خط مقدم مبارزه هستند، یعنی دشمن وقتی محصولات و نفت ما را تحریم می‌کند و روابط بانکی را تحت فشار قرار می‌دهد، معلوم است که خط مقدم این جهاد و مبارزه چه کسانی هستند؟

دکتر روحانی افزود: دولت این احساس وظیفه را دارد و می‌داند امروز در خط مقدم مبارزه است و بدون کمک و حمایت مردم، حتماً ناموفق است و یقین دارد با حمایت و اتحاد مردم، صد درصد در برابر دشمن موفق می‌شویم و از مشکلات عبور می‌کنیم و ماه‌ها و سال‌های آینده روز‌های بهتری برای ملت‌مان در سایه تلاش و وحدت پیش‌بینی می‌کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار