آذربایجان غربی قطب پیوند کلیه با 2800 پیوند
کد خبر: 945513
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003xyD
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲
آقازاده عنوان کرد:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی با بیان اینکه آذربایجان غربی قطب پیوند کلیه است گفت: بیش از 2800 پیوند کلیه تاکنون در ارومیه انجام شده است.

 جواد آقازاده در در جمع خبرنگاران  با بیان اینکه بیمارستان زنان استان نیز با ۳۰۰ تخت و ۳۰۰ هزار متر مربع در ارومیه ساخته می شود و در هفته سلامت افتتاح می شود، گفت: این طرح به علت عدم تامین هزینه های مالی به مرحله افتتاح نرسیده و به تعویق افتاد.

وی، ادامه داد: طی سال جاری ۱۰۰ تخت به بیمارستان مطهری افزوده شده، و همچنین بیمارستان طالقانی ارومیه نیز امسال توسعه یافته است، ولی از نظر ما جز بیمارستان هایی نیست که هزینه بکنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی در خصوص برنامه های سلامت در آینده در ارومیه ، افزود: ایجاد بمارستان روانپزشکی، قلب و عروق و سوانح سوختگی در جهتلو در برنامه های آینده قرار داشته و بیمارستان اطفال که پاسخگوی نیازهای سلامتی نیست نیز در برنامه های توسعه ای قرار دارد.

آقازاده عنوان کرد: در حال حاضر سه هزار و ۷۵۰ تخت در کل بیمارستانهای استان وجود داشته و هدف گذاری برای رساندن به تعداد ۵۵۰۰ تخت است که یکی از این اهداف بیمارستان 250  تخت خوابی حضرت آیت الله خویی است که در هفته سلامت افتتاح خواهد شد.

وی، با بیان اینکه ۵۳۳ مرکز جامع سلامت شهری و روستایی ،پایگاه بهداشتی و خانه بهداشت در راستای محرومیت زدایی و ارتقا شاخص های بهداشتی در استان هدف گذاری شده است تاکید کرد: ۴۵۰۰ دانشجوی پزشکی،رزیدنت در تمامی رشته ها در دانشکده پزشکی استان در حال تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی بابیان اینکه آذربایجان غربی قطب پیوند کلیه است اظهار کرد: تاکنون  ۲۸۰۰ پیوند کلیه در استان انجام شده است.

انتهای پیام/

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین