برخورداری 85 درصد خانوار روستایی از راه آسفالت مناسب
کد خبر: 945456
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003xxI
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی خبرداد:
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: ۸۵ درصد خانوار روستایی از راه آسفالته برخوردارند.

 ابراهیم مبارک قدم در نشست خبری با اصحاب رسانه در نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ سالگی انقلاب که در محل نمایشگاههای دائمی ارومیه برگزار شد با بیان اینکه پیش از انقلاب طول جاده های ریلی استان ۱۰۱ کیلومتر بود و بعد از انقلاب به ۲۸۵ کیلومتر رسید تصریح کرد: قبل از انقلاب ۴ هزار کیلومتر راه آسفالته روستایی در استان وجود داشت که بعر ازانقلاب ۸۵ درصد خانوارهای روستایی از راه آسفالته برخوردارند.

وی، با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، اغلب شهرهای استان فاقد طرح خاصی برای توسعه شهر بود اظهار کرد:  هم اکنون ۴۴ نقطه شهری در استان وجود دارد و در ۴۰ شهر، طرح جامع یا تفصیلی و یا طرح هادی اجرا می شود.

مبارک قدم، اظهار کرد: یک هزار هکتار زمین در حاشیه شهرها آماده سازی و به متقاضیان واگذار شده که این اقدام در زمینه خدمات عمومی و نیاز جامعه اقدامات موثری محسوب می شود.

 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی، با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ۲ هزار هکتار زمین در اختیار اشخاص حقیقی یا انبوه سازان قرار گرفته است گفت:  ۵۰ هزار مسکن در قالب طرح مهر واگذار و این طرح با گذشت ۱۰ سال حدود ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و جز در ۳ شهر ارومیه مهاباد و سردشت این طرح در تمام شهرها به اتمام رسیده است.

وی، بااشاره به بازآفرینی بافت ناکارآمد شهری اظهار کرد: در مجموع ۶ هزار هکتار بافت ناکارآمد شهری در استان شناسایی شده که  از کل بافت ناکارآمد شناسایی شده، ۳ هزار هکتار مورد مطالعه قرار گرفته است.

مبارک قدم ادامه داد:  ۲۵۰ نوع فعالیت، طرح و پروژه در خصوص بافتهای ناکارآمد تصویب شده وتسهیلاتی به ازای هر واحد ۴۰ میلیون بدون سپرده گذاری با نرخ ۹ درصد و برای انبوه سازان نیز به ازای هر واحد ۷۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

 

 

 

برچسب ها: اسفالت ، راه ، مناسب سازی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین