آیا می‌دانید ویتامین D3‌ چیست؟
کد خبر: 940211
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003wah
تعداد نظرات: ۱۰۷ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲
ویتامین D3 چیست و چه نقشی در سلامتی دارد
فواید ویتامین دی ۳ و نقش مهم این ویتامین در اعمال حیاتی بدن با پیشرفت علم و انجام مطالعات بیشتر در حال شناخته شدن است. زمانی که در معرض نور آفتاب قرار بگیرید، ویتامین D3 به‌طور طبیعی در پوست ساخته می‌شود. باوجوداینکه این ماده به نام ویتامین شناخته می‌شود، دی ۳ درون بدن به هورمون تبدیل می‌شود و در جریان خون به گردش درمی‌آید تا به جذب کلسیم و فسفری که در منابع غذایی هضم شده درون بدن وجود دارد، کمک کند. اگر دوست دارید با علائم کمبود ویتامین D3 آشنا شوید و بدانید ویتامین D3 در چه مواد غذایی وجود دارد این مقاله را تا پایان بخوانید.

فواید ویتامین دی ۳ و نقش مهم این ویتامین در اعمال حیاتی بدن با پیشرفت علم و انجام مطالعات بیشتر در حال شناخته شدن است. زمانی که در معرض نور آفتاب قرار بگیرید، ویتامین D3 به‌طور طبیعی در پوست ساخته می‌شود. باوجوداینکه این ماده به نام ویتامین شناخته می‌شود، دی ۳ درون بدن به هورمون تبدیل می‌شود و در جریان خون به گردش درمی‌آید تا به جذب کلسیم و فسفری که در منابع غذایی هضم شده درون بدن وجود دارد، کمک کند. اگر دوست دارید با علائم کمبود ویتامین D3 آشنا شوید و بدانید ویتامین D3 در چه مواد غذایی وجود دارد این مقاله را تا پایان بخوانید.

رابطه بین کلسیم و ویتامین D

کلسیم برای ساخت و استحکام‌بخشی به دندان و استخوان‌های به کار می‌رود و برای رشد و تراکم استخوان ضروری است. کلسیم می‌تواند درون بافت‌های بدن ذخیره شود تا در زمان نیاز، مورداستفاده قرار گیرد. همچنین این عنصر با انتقال پیام‌های عصبی به مغز، در تولید هورمون‌های بدن نقش دارد. تقریباً ۹۹% از ذخیره ویتامین دی بدن شما، برای تنظیم کلسیم بدن استفاده می‌شود و بخش باقی‌مانده آن برای تقویت سیستم ایمنی و قدرت ماهیچه‌های بدن به کار می‌رود.

ویتامین دی به‌غیراز تنظیم میزان کلسیم و فسفر خون، مزایای دیگری نیز در حفظ سلامت کلی بدن دارد. ویتامین دی در عملکرد صحیح سیستم ایمنی شراکت دارد و در فرآیند تقسیم سلولی نیز نقش مهمی را ایفا می‌کند. همچنین حفاظت از استخوان و دندان‌ها را بر عهده می‌گیرد. ویتامین دی برای رشد کودکان مفید است و در شکل‌گیری استخوان‌ها و همچنین سیستم ایمنی تأثیرگذار است بنابراین کمبود ویتامین D3 در بدن کودکان اهمیت بسیار بالایی دارد و باید سریع پیگیری شود. همچنین کمبود ویتامین D3 در بارداری علاوه بر ایجاد مشکلاتی برای مادر، برای سلامت جنین و استحکام استخوان‌های او خطرآفرین است.

ویتامین D3 چیست؟

ویتامین دی در دو شکل ظاهر می‌شود: ویتامین دی ۲ یا ergocalciferol و ویتامین دی ۳ یا cholecalciferol. تفاوت اصلی این دو در منها و نحوه ساختشان است. ویتامین دی ۲ توسط گیاهان ساخته می‌شود ولی ویتامین D3 بیشتر در انسان و حیوان دیده‌شده است و نسخه فعال آن به‌طور طبیعی در پوست بدن تولید می‌شود و آن‌هم زمانی که در زیر نور آفتاب قرار گیرد.

تولید ویتامین دی ۲ ارزان‌تر و ساده‌تر است و زمانی که می‌بینید برخی از خوراکی‌ها مانند غلات و آب‌پرتقال غنی از ویتامین دی است، در بیشتر مواقع از ویتامین دی ۲ استفاده‌شده است و درواقع به‌عنوان منبع کم کیفیت ویتامین دی به شمار می‌رود.

باوجود اینکه هر دو نوع ویتامین دی برای بدن لازم است، دی ۳ به‌عنوان منبع باکیفیت ویتامین دی شناخته می‌شود و برای سلامت بدن اهمیت بیشتری دارد. از آنجایی که منبع این نوع ویتامین در جانوران وجود دارد، برای افراد گیاه‌خوار و وگان تأمین سطح مورد نیازشان از طریق رژیم غذایی دچار مشکل می‌شود.

ویژگی‌های شخصی و خصوصیات بیولوژیکی افراد مختلف با هم متفاوت است و میزان ویتامین دی بدن در افراد مختلف به زمان سال، شغل و میزان حضور در فضای بسته و باز، نوع پوشش و همچنین نوع پوست بستگی دارد. اگر می‌خواهید میزان دقیق ویتامین دی بدن خود را بدانید، از طریق آزمایش خون و تست ویتامین d3می‌توانید از آن مطلع شوید و سپس در صورت لزوم و تحت نظر پزشک، برای مصرف قرص‌های ویتامین دی و یا مصرف مواد غذایی مربوطه اقدام کنید.

ویتامین دی ۳ از نظر شیمیایی در دسته استروئیدهای دارای حلقه‌کربنی باز قرار می‌گیرد ولی به طور کلی آن را نوع طبیعی ویتامین دی می‌شناسند که از باقی انواع ویتامین دی، به طور زیستی قابل دسترس‌تر است. ویتامین د ۳ به طور طبیعی از ۷-دی هیدروکلسترول که در لایه اپیدرم پوست یافت شده است، به دست می‌آید. زمانی که بدن در معرض اشعه ماورای بنفش خورشید قرار می‌گیرد، نوعی واکنش چرخه الکترونی برانگیخته می‌شود و در نتیجه آن ۷-دی هیدروکلسترول به ویتامین دی ۳ تبدیل می‌شود.

عوارض کمبود ویتامین D3 چیست؟

بارزترین نشانه‌های کمبود ویتامین D3 احساس ناراحتی در استخوان‌ها و ضعف ماهیچه است. عوارض کمبود ویتامین D3 در کودکان به شکل آسم و تنگی نفس و در افراد پیر به شکل کم شدن عملکرد شناختی خود را بروز می‌دهد. رژیم‌های سخت گیاهخواری و یا خام خواری، یکی از رایج‌ترین دلایل کاهش ویتامین دی۳ است به این دلیل که چربی حیوانی که در لبنیات به میزان کافی وجود دارد، یکی از منابع خوب ویتامین دی محسوب می‌شود. همچنین در صورتی که کمتر در نور خورشید قرار دارید، ساعات بیشتری از روز را در فضای بسته سپری می‌کنید و یا شهر زندگی‌تان اغلب ابری و بارانی است، ممکن است دچار کمبود ویتامین D3 باشید.

تأثیر ویتامین D3 با مصرف ویتامین دی ۳ و قرص‌های مکمل بر روی حفظ سلامت دندان‌ها دیده می‌شود همچنین با ایفای نقش ويتامين D3 در بدن، کمک می‌کند تا استخوان‌ها سختی معمول خود را به شکل طبیعی حفظ کنند.

زمانی که میزان مورد نیاز ویتامین دی در بدن وجود داشته باشد، سلامت سیستم عصبی تضمین می‌شود. همچنین بر اساس مطالعاتی که انجام شده، گفته شده است که رابطه‌ای بین بیماری آلزایمر و کمبود ویتامین دی وجود دارد. البته نمی‌توان به طور قطعی گفت که میزان کافی از ویتامین دی، از بیماری آلزایمر جلوگیری می‌کند ولی باید گفت حدود ۹۰ درصد از افراد دارای این بیماری، دارای میزان پایینی از ویتامین دی هستند.

بیماری‌های خود ایمنی در دهه‌های اخیر شایع‌تر شده است. ویتامین دی در تقویت سیستم ایمنی نقش دارد و بیمار خود ایمنی حالتی است که بدن و سیستم ایمنی برانگیخته می‌شوند و به بافت و اندام‌های خودی حمله می‌کنند، در صورتی که این فرآیند در حالت طبیعی رخ نمی‌دهد. اغلب خانم‌ها داروهای مولتی ویتامین و قرص‌های ویتامین دی مصرف می‌کنند و مصرف این مکمل‌ها می‌توانند در جلوگیری از بیماری‌ها نقش داشته باشند ولی نبود آنها را تضمین نمی‌کنند.

سرماخوردگی و آنفولانزا بیماری‌های رایجی است که در فصول مختلف بسیاری از افراد را درگیر می‌کند. در بیشتر مواقع این بیماری در زمانی اتفاق می‌افتد که سیستم ایمنی بدن ضعیف شده باشد و توان مقابله با ویروس و عوامل بیماری را از دست بدهد و مدت زمان بیشتری را برای مبارزه نیاز داشته باشد.

ویتامین D3 در چه مواد غذایی وجود دارد؟

همان‌طور که گفته شد ویتامین دی ۳ از منابع حیوانی تأمین می‌شود، پس انتظار نداشته باشید که بتوان آن را در میوه و سبزیجات بیابید. تخم مرغ، شیر، جگر گوسفند، ماهی‌هایی مانند سالمون، ساردین و شاه ماهی از منابع اصلی ویتامین دی ۳ هستند. گفته می‌شود غذا و میوه‌هایی که در معرض نور آفتاب خشک می‌شوند هم مفید هستند ولی تأثیر آنها کاملاً اثبات نشده است.

گردآورنده : سرگرد احمد ربیعی معاون بهداد فرماندهی انتظامی استان مرکزی

برچسب ها: کلسیم ، استخوان ، رشد
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱۰۷
هانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
30
88
شکل قرص ویتامن دی 3خارجی ونحوه خوردن مخواستم با تشکر
پاسخ ها
فرهاد
| United Kingdom
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
عالی بود دستتون درد نکنه
نلی
| Iran, Islamic Republic of
۰۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
شکلش سفید ریز تو قوطی تیره رنگ. ساخت انگلیس که در واقع تحت لیسانسه و تولید داخله. نحوه مصرف هم روزی یکی اگه 1000 واحده یا اگه 5000 واحده هفته ای یکی ترجیحا بعد از خوردن لبنیات در شب. آزمایش بدید در صورت کمبود نوعشو معمولا پزشک میگه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
37
58
از راهنمایی واطلاعات خوبتو سپاسگذارم
ارغوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
24
36
خوب عالی بود ممنون از این که این مطالب را نوشتید
طاهربسیار عالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
18
27
بسیار عالی استفاده بدم باسپاس فراوان از شما
روح اله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
16
29
استفاده بردیم ممنون از راهنمایی هایتان
پاسخ ها
ایدا اقا نژاد
| Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
بسار عالی بود ممنون از راهنمایی شما عالی، عالی،
کریمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
13
23
عالی و بسیار مفید
آیناز
|
Latvia
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
19
42
قرص ایرانی و خارجی از نظرکیفیت تفاوتی دارند ؟ ممنون از مطالب مفیدتون
پاسخ ها
انبه دوست
| Iran, Islamic Republic of
۰۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
صد البته فرق میکنن. ویتامین دی ایرانی هیچ تاثیری نداره. در حالیکه خارجی شو (که البته مونتاژ داخله و بخاطر تحریم جنس خارجی اصل نداریم) بخورید تاثیرشو سریع متوجه میشید به خصوص روی ریزش مو. البته در صورت کمبود.
فریبا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
19
39
به نظرم کیفیت قرصهای خارجی بالاتره
عرفان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
11
20
عالی بود، سپاسگزار م
Nafise
|
Germany
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
55
113
با تشکر از حجاب و پوشش اجباری که از جذب ویتامین دی به صورت طبیعی در خانمها جلوگیری میکند. همچنین تشکر از سرگرد ربیعی که با توجه به تاکیدشان بر جذب ویتامین از پوست به محرومیت بانوان از منبع اصلی جذب این ویتامین اشاره ای نکرده و راه حلی ارائه نکردند و در نهایت تشکر از مدیر گرامی سایت که این کامنت را در مهد دموکراسی (ایران) تایید نخواهد کرد
پاسخ ها
مجید
| Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
بسیار با شما موافق هستم پاسخ درست و به جایی داد
فاطیما
| Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
باتشکر از انتقادت
Helya
| Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
باھوش اشعہ فرا بنفش بہ طرز وحشتناکی برا پوست مضرہ،،اکثر سرطان ھای پوستی و اگزمای پوست بخاطر ھمین اشعہ اس۔اینم ک میگہ نور خورشیید باعث سنتز ویتامین دی میشہ دوبار در ھفتہ اونم پنج یا دہ دقیقہ باید پوست با نور خورشید تماس مستقیم داشتہ باشہ
Mary
| Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
وا چ ربطی ب حجاب داره با مانتو هم بیرون بری ویتامین خورشید جذب میشه تازه اگر محیط باز تو خونه داری برو آفتاب بگیر!!!
دکتر تغذیه
| Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
ببخشید شما همیشه مگه توی خیابان پرسه میزنم که باید لخت بچرخین و ویتامین جذب کنین؟
میتوانید بیاین توی حیاط
متیونین روزی یک ساعت پرده رو بکشین و دراز بکشین توخونه حمام بگیرین
متیونین برین پشت بام که حفاظ داره وحمام آفتاب بگیرین
البته مشکل دوتاست اول طرز فکر وکج فهمی از مسایل دینی ودوم مشکل زندگی و ساختمانها که اینم با موارد بالا تا ۹۰در صد قابل حله...
لطفا مثل مگس روی قسمت منفی کار نچسبید .
تمام دنیا دارن به این نتیجه میریم که باید خانوما خودشون رو جمع کنن حالا تو در قرن ۲۱ تازه فهمیدی باید لخت شی...؟؟؟
موسوی
| Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
مگه قراره تو خیابونا لخت بشن تا ویتامین بگیرن.برن توی حیاط خلوت .تراریوم وهزار تا راه دیگه هست .تازه نیاز ب لخت شدن نیست قرار گرفتن زیر نور کافیه
سید
| United Arab Emirates
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
گاهی باید به فطرتمان رجوع کنیم و از آن خجالت بکشیم حتی اگر پایبند به دین و الگوهای ناب اسلامی نیستیم...
مهدی
| Iran, Islamic Republic of
۰۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
واقعا که علمی حرف زدی

اگه روشنفکری اینه برو خودت انجام بده
شخصی که بیماری ذهنی داره باید هم همه چیز رو به دین ربط بده
میخوای لخت بشی برو لخت شو
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
حتما باید خودتو لخت کنی بری تو خیابون هر روزم پرسه بزنی تا ویتامین جذب کنی .مغزت ویتامین کم داره تابدنت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
والا بی حجابایی ک ما تو خیابون میبینیم انقد لوازم ارایش ب خودشون میمالن ک بعید میدونم ویتامین دی جایی برای جذب روی پوستشون پیدا کنه:)) در ضمن شما ک انقد ب فکر سلامتی بانوان هستید بهتره بهشون توصیه کنید با عمل بینی و ...خودشون رو از حق طبیعی اکسیژن ک منبع اصلی جذب آن؛) دماغ هست محروم نکنن
رهگذر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
106
63
با تشكر از اين مطلب خوب و مفيد
در مورد حجاب هم اگر كسي براش مهم باشه كه ميتونه با تغذيه درست ويتامين رو جذب كنه . فقط دنبال اين هستين كه دين و هدف قرار بديد و همه چيز و سياسي كنيد. ايشالله به وقتش همتون ساكت ميشيد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
کجا نشستی که خبر از حال مردم نداری. تهدید هم میکنی که به وقتش ساکت میشند. خجالت بکش.
هستی
| Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
سلام بسیار عالی نظر و پاسخ بجایی دادین
مطهره
| Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
احسنت..
Nashenas
| Germany
۰۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
نمیدونم شماها کی قراره دیگه ساکت بشین تا ما بتونیم یه نفس راحت بکشیم. بسه دیگهههههه ولمون کنین برین.....خبر از حال مردم ندارین چسبیدین به حجاب!خجالت داره!!!
نگو که نگفتی
| Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
دوست عزیز و متعصب به دین در جوابتون باید بگم فعلا همه بزور ساکت هستند ایشالله بزودی سکوت رو کنار میزنیم
مهدی
| Iran, Islamic Republic of
۰۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
ظاهرا همه با قسمت آخر حرفتون مشکل دارن
ولی حقیقتا با دین مشکل دارن.


یه جور میگن ساکت هستیم انگار بابای منه هر روز هر چی و هرکاری دلشون میخواد داخل مملکت میگن و انجام میدن.
تحجر فکری یعنی این که عقده ی لخت شدن داشته باشی
خیلی دوست داری برو خارج‌ نه تنها لخت بشو بلکه.......
حدیث
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
15
23
عالی بود
قربان شعوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
11
4
ممنون از راهنمایتون
رها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
8
16
سلام من به اشتباه داروخانه یک برگ دس 50000 را تو تقریبا سه ماهه دوم باردایم خوردم یعنی برا بچم مشکلی پیش میاد؟ نگرانم باید چکار کنم
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
7
20
عالی بود ممنون از راهنماییاتون
سما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۷
6
8
واقعا عالی بود ممنون
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
41
33
من نمیدونم چرا مردم ایران تا یه چیزی میشه همچیو ربط میدن به دین و اسلامو حجاب.
چرا شما ها فک میکنید خودتونو در اختیار دیگران بذارین ،آزادی رو بدست آوردین،واقعا متاسفم
پاسخ ها
میثاق
| Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
تو چیکار به دیگران داری، به تو ربطی نداره که دیگران خودشون رو در اختیار دیگران می ذارن یا نه. هر انسانی آزاده هر کاری (کاری که به اجتماع آسیب نرسونه) دلش خواست انجام بده.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
این طرفدارای بی حجابی که مملکت رو فقط مال خودشون می دونن، واقعا زورگو هستن، ما دوست داریم حجاب داشته باشیم به شما چه ربطی داره که همه رو قضاوت می کنید مملکت رو که با اعمال و از همه بدتر با زبونتون به گند کشید لطفا دیگه خفه شید
مهدی
| Iran, Islamic Republic of
۰۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
اون حیوان هست هر کاری دوست داره میکنه نه انسان
آقا یا خانم مثلا روشنفکر
Meyti
| Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
انسان ازاده، ب هیشکی ربطی نداره، طرف دلش میخاد چادر نزنه وبیاد بیرون و یا خودش رو تو بغل یکی بزاره،
مجیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
7
11
خیلی ممنون فقط درسته میگن مایع داخش روروی پوست بمالیم زدچروکه
شمس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
4
8
عالی بود ممنونم
میثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
3
4
عالی بود ممنون ازراهنمای شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
2
2
عجببب
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
8
5
ماهی چنتا باید خورد
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
3
7
ویتامین د۳ را میتوانیم محتویات داخلش به صورتمون بزنیم؟‌
افضل. یوسفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
11
12
ببخشید ولی لازم دانستم بگم،این اقای سرگرد زحمت کشیده اند اطلاعات مهمی درمورد ویتامین dدراختیار مردم گذاشتند ،حالا چه ربطی به حجاب داره؟؟
ستایش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
5
7
درمورد قرص ویتین یاویتامین۳دبرای بچه ۱۰ساله خوب است یانه ؟
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
0
8
من پیوند مغزاستخوان شدم اگرقرص ویتامین مصرف کنم اشکالی نداده
طلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
2
8
سلام من سه ماه پیش آزمایش دادم عدد ویتامین دی 3 شانزده بود الان یکماهه ویتامین دی 1000 روزانه مصرف میکنم الان میتونم همون 50000 رو هفته ای یکی بخورم دیگه روزانه نخورم با توجه به کرونا
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
3
22
کودکان 2 و 7ساله هم باید ویتامین دی 3استفاده کنن؟
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
3
14
سلام .سوال من این بود که ویتامین د۳ چه فرقی با ویتامین د دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
4
10
قرص ویتامین۳دبرای کودکان ۳ساله خوبه یانه
رحمان مهمان دوست
|
United Kingdom
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
1
4
سلام خسته نباشید
بنده 48 سال دارم ویتامین D3 پایین بوده مچ پاهام درد میکنه الان دکتر کلسیوم +D برام نوشته ایا مناسب میباشد ممنون
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
3
7
از کلیه جامعه پزشکی بابت زحماتشون تشکر میکنم.این نوشته ها واقعا کار ساز هست.
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۸
5
3
باسلام بنده ریزش مو دارم و ویتامین D3آزمایش دادم ۱۹ اومده این مقدار یعنی من کمبود ویتامین d3دارم؟لطفا کمکم کتید ریزش مو خیلی تحت فشارم گذاشته ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۹
2
4
عالی بود تشکر
پاسخ ها
Arghavan
| Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
برای ریزش مو شروع کن هفته ای یکبار ویتامین د ۳ بخور و هر شب فیفول البته همه این کارارو تا ۱۰۰ روز انجام بده و در کنار اینا هفته ای یکبار آب پیاز بزن به ریشه مو
و هفته ای دو سه بار روغن رزماری و سیاه دونه بزن ولی اگه طبع سرت گرمه داخلش روغن بنفشه ام بریز که تعادل ایجاد بشه بعد حموم ساقه موهاتو با روغن نارگیل ماساژ بده
و بعد دو ماه شاهد رویش مجدد موهات باشششش
داوود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
1
6
با سلام' قرص ویتامین D از اندازه ۴۰۰ و ۶۰۰ و ۱۰۰۰ واحد هست تا ۵۰۰۰۰ واحد در هر داوخانه ای موجود و مانند تمام دارو های مکمل دنیا بدون نسخه داده می شود معمولا نوع خارجی آنرا از کشور ترکیه و یا عراق می آورند موقع خرید برند خارجی آن مواظب تاریخ مصرف آن باشید جنس خارجی گران ولی محصول وطنی آن نسبتا ارزان است ایرانی آن از لحاظ تازگی خیلی خوب است در صورت کمبود این ویتامین که همه داریم می توان آزمایش خون داد من ۱۰۰۰ واحد آنرا طبق گفته دکتر هر روز یکی بعد از غذا مصرف می کنم ، بعد از سه ماه اثر آن معلم میشود. این ویتامین درد های ماهیچه ای و استخوانی را که ناشی از کمبود این ویتامین است ساکت میکند .
ابراهبمی
|
United Kingdom
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
3
3
جالب‌بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
1
0
سلام د۳ با امگا ۳فرق داره؟
پاسخ ها
علیرضا محمدنژاد
| Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
بلی فرق دارن امگا ۳ برای تامین چربی مفید بدن است ود۳برای جلوگیری از پوکی استخوان و جذب کلسیم و فسفر لازم بدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
1
2
سلام خسته نباشید برای کسی که دیسک کمر داره این قرص و هر روز میتونه مصرف کنه؟ با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
2
3
سلام خسته نباشید من دیسک کمر دارم میتونم این قرص و هر روز مصرف کنم؟ با تشکر
پاسخ ها
پورمند هستم
| Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
ممنون میشم جواب بدین
سهراب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
2
8
با سلام
حجاب و بی حجابی بصورت اجباری درست نیست.
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
9
13
با سلام خانوم که گفتین واسه حجاب شما لطفا یکم تو اینترنت سرچ کن درباره ی فواید حجاب و..... بعدا صحبت از دین بکنید من به شخصه به این نکته رسید م که هرچیزی که خداوند واجب کرده یا حرام فقط به نفع خوده انسان هست ونه هیچ کس دیگه همین طور که نماز واجب شده و فواید اون رو تازه فهمیدن اگر ما منظورم خودم هست از هر تیکه ی دین که خوشمون میاد استفاده میکنیم و بقیه رو میزاریم کنار دلیل بر این نیست که دین محدودیت داره این ماییم که از هرجای دین به هر شکلی که خودمون دوست داریم استفاده میکنیم مشکل از ماست نه از دین
X
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۰
9
15
ای کاش اون کسانی که انقد بهشون برخورده که یکی میگه حجاب نمیخوام. همین قدر بهشون برمی خورد فساد مالی ادارات و بانک‌ها. فحشا و فساد دستگاه قضایی. چپاول بیت المال و حق الناس. دروغگویی و دزدی و خیانت به مردم شریف و ضعیف. کاش کمی راجع به احکام خداوند و خواسته هاش عمی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۳
2
11
مشکل ما اینه که همیشه چیزهای مختلف و بیربط رو بهم ربط میدیم
مطلب خوبی درمورد کمبود ویتامینهاس
بعد طرف رابطش میده به سرگرد و حجاب بعد حجاب رو ربط میدن به مشکلات اقتصادی..یعنی هرجا حجاب نیست مشکل فساد اقتصادی هم نیست..
اونا که دزدی و اختلاس میکنن هم اتفاقا بی دینن
عقل سلیم رو بدون هیچ غرضی به کار بگیریم..تو همه مسائل بخدا مشکلاتمون حل میشه
موقع رای دادن وقتی به تخصص طرف نگاه نمیکنم..میاد با دروغ میگه آزادی رو بیشتر میکنم..ولی هیچ برنامه دیگه ای نداره..ماهم فوری بهش رای میدیم همین میشه
ماهمه ایرانی هستیم بجای جبهه گیری مقابل هم واقع بین باشیم و کنار هم
پاسخ ها
Kami
| Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
آفرین به شما هم میهن دانا و منطقی
الان بیشتراز هرزمانی نیاز هست که باهم باشیم
از همه طرف گرگها دندان تیز کردن و آماده ی دریدن مردم ایران هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
4
4
بیخیال
نظرشخصیشه
بی تفاوت ازش ردشین
علیرضا محمدنژاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
1
0
باسلام ویتامین d3 بدن من از سالها پیش خیلی کم بود از اواسط ماه رمضان من مریض شدم از کمردرد شدید مردم وزنده شدمتااینکه اخیرا چکاب دادم و دوترم گفت با فاصله یه هفته دو تا آمپول d3 تزریق کنم من یکی شو زدم حدود ۸۰درصد خوبم دردها خیلی کم شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
0
1
سلام برا لک صورت چه تاثیری واره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
0
3
سلام ویتامین د برای رشد استخوان هم هست بچه ام قدش کوتاه هست من چه قرص ویتامین بهش بدم برای قدش
پاسخ ها
کامی
| Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
ببندش به کله پاچه و لبنیات و آب میوه و ماهی
شربت سانستول هم بهش بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
0
0
سلام خسته نباشید قرص د3یا سوزن برای بچه 4ساله خوبه
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
1
3
خدایی عجب قومی هستیم موضوع درباره قرص ویتامین پریدین به حجاب و اقتصاد گونی چه ربطی به شقیقه داره
فخری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
1
1
سلام ،شوهرم دستش از زیر آرنج درد میکنه ،هفته ای یه دونه ویتامین د۳میخوره،ولی هنوزتاثیری پیدانشده،لطفا راهنمایی بفرمایید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
2
0
موضوع قرص بود نه چیزه دیگری واقعا که
سیدداود محمددوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
1
2
سلام راهنمایهایتان بسیار ارزنده بود با تشکر فراوان
م خ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
3
0
جناب سرگرد
عکس به کار رفته در مقالتون مشکل منکراتی داره
چرا ناخوناش بلند و‌لاک زده است
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
0
0
سلام .
سپاسگزارم . عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
0
1
سلام میشه همین طوری هم مصرف کردبدون آزمایش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
0
1
سلام امپول رو در سرم میتوانیم استفاد کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
0
0
ویتامین dcتاثیری بر رشد استخان دارد البته در سن۲۴سالگی
رزا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
0
0
باسلام میخواستم بدنم فرق ویتامین دی با د3 در چیست؟
حبیب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
1
0
هر چی بدبختی میکشیم از دست این غربگداهاست که اصالت خودشون رو از دست دادند و هزار هزار کثافت کاری تو این مملکت میکنن و مدام میخان مثل غرب وحشی زندگی کنند .شما یه داعش میخایند که مسلط بشه رو سرتون تا قدر عافیت بدونید
حسام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
0
0
عالی بود
خادم الحسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
1
0
سلام
خیلی ممنونم آگاهی پیدا کردیم
امیدوارم همه مردم جهان به درجه بالایی از عقلانیت برسن و متوجه بشن که نمیشه هر کسی هر کاری دلش خواست بکنه
البته ان شاء الله با ظهور آقا امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) و به برکت وجود مبارک ایشون عقل مردم کامل میشه ولی ای کاش قبلش هر چه زودتر این اتفاق بیفته
یا علی
یا حق
متین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
1
0
سلام پسرم 18سالشه پاهاش درد میکرد دکتر کپسول ژلاتینی ویتامین د3داده بخوره پسر دیگم 10سالشه اونم پا درد داره میتونه استفاده کنه ممنون
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
0
0
سلام خسته نباشبن من دوماهی هستس امپول دس و نورویان ویتامین میزنم ولی همیش صبح از خواب بیدار میشم کل بدنم درد میکن وه همش خسته بی حال هستم لطفا راهنمای کنید
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
0
4
آخر نفهمیدم ویتامین د۳ برای رفع حجاب خوبه یافقط مشکل سیاسی اقتصادی فرهنگی درست میکنه بعد دوستان میگن خارجیش بهتره ؟!!!بهلول
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
کسایی ک به حجاب ربطش میدن عقده لخت شدن دارن ربطی به جذب ویتامین ندارع،هرچن همین الانشم همچین آدمایی توخیابون زیادن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
0
0
سلام تاریخ انقضا شون چندساله
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
0
1
تشکر خیلی زحمت کشیدید خیلی کمکم شد
هاشم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
0
0
سلام
متشکرم ازتوضیحات خوبتان .
سلامتیتانراازدرگاه ایزدمنان آرزومندم
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
0
0
خیلی خیلی...........دهنم باز نشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
0
0
واقعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
0
0
واقعا
نیلو
|
United Kingdom
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
0
1
با سلام میشه لطفا بفرمایید که قرص های درشت Accrete D3 tablets که شبیه به کپسول هستند و۱۰ میلی گرم برای چی هست ، اگر همینه که فرمودین پس چرا این ده میلی گرمه
حجت بیگی
|
United States
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۶
0
1
از شما متشکرم
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
0
0
سلام ازاطلاعاتی که دراختیار ما قرار دادید سپاسگزارم۰
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۶
0
0
ایا برای دختر ۹ ساله ضرر نداره
گلشنی پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
0
0
عالی بود ممنونم
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
0
0
عالی بودو مفید.متشکرم
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
0
0
مصرف منظم ویتامین دی به تنهایی کافی نیست ، ممکن است یک زن ساعتها در سواحل امارات یا کشورهای گرمسیر دیگر پوستش را برنزه کند یا یک مرد جوان در ایران ویتامین دی کافی مصرف کند اما باز هم سطح ویتامین دی خونش زیر ۲۰ باشد و بر اثر ابتلا به کرونا بمیرد. هرچقدر ویتامین دی بگیری اما اگر فست فود و مواد فرآوری شده ( که رنگ مصنوعی و طعم مصنوعی دارند یا حاوی نگهدارنده ها هستند ) بیشتر مصرف کنی باعث می شود ویتامین دی بدنت کاهش پیدا کند حتی اگر صبح تا شب زیر آفتاب باشی.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار