نمایشگاه دستاورد‌های پژوهشی در دانشگاه ایلام برگزارشد
کد خبر: 938496
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003w92
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹
رئیس دانشگاه ایلام
رئیس دانشگاه ایلام گفت: نمایشگاه دستاورد‌های پژوهشی با حضور ۲۶ دستگاه اجرایی غیر دانشگاهی و ۴۲ شرکت شامل ۲۰ واحد فناوری پارک علم و فناوری و ۱۵ واحد از شرکت‌های صنعتی تشکیل شده است.
 محمد علی اکبری در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته پژوهش، گفت: پیشرفت دانشگاه‌ها تنها در گرو همدلی و همراهی دانشگاهیان است.

وی افزود: بنای کار دانشگاه مدیریت شیشه ای است و به همین روش نیز پاسخگوی سوالات همه افراد از هر قشری بصورت شفاف هستیم.

رئیس دانشگاه ایلام با بیان برنامه های هفته پژوهش، تصریح کرد: امسال در هفته پژوهش برنامه های متنوعی از جمله برگزاری نمایشگاه در دستور کار قرار گرفت و در اولین روز نیز شاهد گشایش 68 غرفه از آخرین فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشی و فناوری در این دانشگاه بودیم.

علی اکبری اضافه کرد: این نمایشگاه با حضور 26 دستگاه اجرایی غیر دانشگاهی و 42 شرکت شامل 20 واحد فناوری پارک علم و فناوری و 15 واحد از شرکت های صنعتی تشکیل شده است.

وی ادامه داد: دانشگاه ایلام در طول چهار سال گذشته دارای 10 شرکت دانش بنیان بوده که باید در این راستا مراکز رشد را توسعه و افزایش داد.

علی اکبری افزود: در این نمایشگاه از 12 محصول فناورانه، چهار شرکت دانش بنیان جدید، 3 طرح مشترک بین دانشگاه ایلام و شرکت توزیع برق همچنین 6 طرح پژوهشی مسئله محور رونمایی شد.
 
علی اکبری تشریح کرد: بخشی از آزمایشگاه 40 ساله ما نیازمند بازسازی بود که با تخصیص اعتبار این مشکل رفع شد و 2 آزمایشگاه بزرگ نیز مورد بهره برداری قرار گرفت و برای نخستین بار آزمایشگاه دانشگاه ایلام به عنوان آزمایشگاه برتر و معتمد سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزیده شد.

رئیس دانشگاه ایلام ادامه داد: تاکنون بیش از 200 برنامه با هدف گذاری مناسب دفتر انجمن‌های علمی دانشجویی در ارسال آثار به جشنواره ملی حرکت در دانشگاه ایلام برگزار شده است.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه ایده شو، گفت: از اقدامات دیگر دانشگاه ایلام برگزاری مسابقه ایده شو است که 47 ایده دانشجویی در آن شرکت کرده که از این تعداد 11 ایده در حوزه مهندسی کشاورزی، 11 ایده در بخش مهندسی برق، 6 ایده در حوزه معماری و سه ایده در حوزه مکانیک به رقابت پرداختند.

وی همچنین در خصوص اقدامات دانشگاه در زمینه مقابله با ریزگردها گفت: در زمینه مقابله با ریزگردها در سطح ملی نوعی دوگانگی وجود دارد و همه بخش های تحت تاثیر این پدیده مورد توجه نیست و هدف ما در این راستا ایجاد حساسیت ملی و نشان دادن خطرات آن است.

لازم به ذکر است، این نمایشگاه بمدت سه روز برگزار می شود و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری نیز نمایشگاهی از اختراعات و ابتکارات منطقه ای زاگرس و زرد کوه با 85 طرح ابتکاری، اختراعی مختص 10 استان برگزار می شود.

منبع: فارس
برچسب ها: دانشگاه ، پژوهش ، 68 غرفه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین