اراده واگذاری پرسپولیس و استقلال وجود دارد
کد خبر: 937032
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003vlQ
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۶
مدیرکل ورزش حرفه‌ای و امور باشگاه‌های کشور درخصوص اینکه خصوصی‌سازی دو تیم مطرح پایتخت چقدر طول می‌کشد، گفت: باید مراحل قانونی، فرهنگی، زیرساختی و حقوقی فراهم شود.
مدیرکل ورزش حرفه‌ای و امور باشگاه‌های کشور درخصوص اینکه خصوصی‌سازی دو تیم مطرح پایتخت چقدر طول می‌کشد، گفت: باید مراحل قانونی، فرهنگی، زیرساختی و حقوقی فراهم شود.
افشین داوری در گفت‌وگو با فارس درباره خصوصی‌سازی در فوتبال گفت: بخش عمده تیم‌های لیگ به‌بخش خصوصی واگذار شده، همچنین، طبق صحبت‌های اخیر جهانگیری، معاون رئیس‌جمهور تیم‌های برتر پایتخت نیز باید در این راستا قدم بردارند و از این قاعده مستثنی نیستند.
مدیرکل ورزش حرفه‌ای و امور باشگاه‌های کشور درخصوص اینکه خصوصی‌سازی دو تیم مطرح پایتخت چقدر زمان می‌برد، گفت: باید مراحل قانونی، فرهنگی، زیرساختی و حقوقی فراهم شود، ولی با این وجود اراده این کار وجود دارد که همه باشگاه‌ها با توجه به‌در نظر گرفتن تمام جوانب و زیرساخت‌ها به‌بخش خصوصی واگذار شوند.
وی افزود: منابع دولتی درخصوص هزینه‌ها و درآمد محدودیت‌هایی دارند که در صورت واگذاری باشگاه‌ها و تیم‌ها به‌بخش خصوصی این محدودیت‌ها رفع می‌شود، چراکه هیئت مدیره آن بخش در مورد تخصیص اعتبارات در هر زمینه‌ای تصمیم می‌گیرد و همچنین آن‌ها خدمات بهتری را به‌مردم ارائه می‌دهند.
داوری ادامه داد: از طرفی این احتمال وجود دارد که در صورتی که توانایی باشگاه بیشتر شود، انگیزه مخاطب بیشتر می‌شود که در نهایت درآمد باشگاه افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به‌اینکه ۲۰ هزار باشگاه مجاز در کشور مشغول به‌فعالیت هستند، افزود: متأسفانه بخش عمده‌ای از باشگاه‌ها بدون مجوز در کشور فعالیت می‌کنند که در این رابطه اراده بر این قرار گرفته که مراحل تأسیس و تمدید باشگاه‌ها تسهیل شود تا سرمایه‌گذاران به‌سمت باشگاه‌های خصوصی سوق داده شوند. مدیرکل ورزش حرفه‌ای و امور باشگاه‌های کشور درخصوص اشتغال‌زایی در این زمینه نیز بیان کرد: اگر هر باشگاه ۱۰ نفر نیرو را استخدام کند برای ۲۰۰ هزار نفر شغل ایجاد می‌شود، همچنین، اگر در روز ۱۰۰ نفر از هر باشگاه استفاده کنند، روزانه بالغ بر ۲ میلیون نفر می‌توانند در سلامت جامعه تأثیرگذار باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار