آیت‌الله مکارم شیرازی: ۲۰۳۰ آسیب بی سر و صدا در لباس خدمت است
کد خبر: 931681
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003uN7
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۶
آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار وزیر آموزش و پرورش سند ۲۰۳۰ را پوششی برای انتقال فرهنگ منحط غربی دانست و بر لزوم مراقبت نسبت به نفوذی‌ها تأکید کرد.
آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار وزیر آموزش و پرورش سند ۲۰۳۰ را پوششی برای انتقال فرهنگ منحط غربی دانست و بر لزوم مراقبت نسبت به نفوذی‌ها تأکید کرد.
به گزارش رسا، آیت‌الله مکارم شیرازی صبح دیروز در دیدار وزیر آموزش و پرورش، با استناد به آیات و روایاتی، کار آموزش و پرورش را هماهنگ با تعالیم قرآنی و دینی دانست و گفت: اگر این دو رکن یعنی آموزش و پرورش از هم جدا باشد، شاهد فاجعه خواهیم بود.
این مرجع تقلید با اشاره به آسیب‌هایی که امروز به سبب گسترش وسایل ارتباطی دامنگیر جامعه شده است، اظهار داشت: یکی از این آسیب‌ها، آفات ناشی از گسترش فضای مجازی و شبکه‌های مجازی است. آیت‌الله مکارم شیرازی تأکید کرد: باید به گونه‌ای به جوانان تعلیم داده شود که آن‌ها کاملاً خطرات و آسیب‌های این عرصه را درک کنند و بدانند که دشمن از این فضا برای پیشبرد اهداف خود بهره می‌گیرد؛ این نکته را والدین نیز باید مدنظر داشته باشند. استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه نظام اسلامی را خاری در چشم دشمنان دانست و گفت: خاورمیانه از مناطق مهمی است که استکبار جهانی منافع نامشروع خود را در این منطقه می‌بیند، اما نظام اسلامی مانع آن‌ها است. وی بیان داشت: دشمن تمام توان و سرمایه خود را به کار گرفته تا از طریق گسترش فساد و آسیب‌های اجتماعی به اعتقادات و باور‌های دینی، به این نظام اسلامی ضربه وارد کند. این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به انتقال فرهنگ غربی در پوشش‌های مختلف هشدار داد و سند ۲۰۳۰ را یکی از همین برنامه‌ها دانست. وی با بیان اینکه این برنامه آسیب بی سر و صدا در لباس خدمت است، گفت: آن‌ها می‌خواهند به نام خدمت به بشریت، ضربه‌های خود را وارد کنند؛ بنابراین همه باید مراقب باشند. آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه توصیه‌های خود به وزیر آموزش و پرورش، انس دانش‌آموزان با محافل دینی و مذهبی و مسجد را عامل بیمه شدن آنان در برابر مشکلات و آسیب‌ها دانست و خواستار توجه جدی به این مسئله مهم شد. آیت‌الله مکارم شیرازی در پایان خطاب به وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه مراقب افراد نفوذی هم باشید، اظهار داشت: افراد نفوذی در همه‌جا هستند، شما نیز باید مراقب این‌ها باشید تا نتوانند آسیبی به تشکیلات با ارزش آموزش و پرورش وارد کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار