پیش بینی حضور بیش از ۵ هزار میهمان در دومین جشنواره انگور سیاه سردشت
کد خبر: 925000
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003sdM
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳
مدیر جهاد کشاورزی سردشت خبر داد:
مدیر جهاد کشاورزی سردشت از برگزاری دومین جشنواره سراسری انگور سیاه در محل چشمه ملی و جوشان آب معدنی گراوان در ۱۸ شهریور ماه امسال خبر داد و گفت: با توجه به برگزاری نخستین جشنوارە در سال گذشتە، پیش بینی می شود امسال بیش از 5 هزار شرکت کننده و میهمان از اقصی نقاط کشور حضور داشتە باشند.

احمد علی پور به برگزاری دومین جشنواره سراسری انگور سیاه در سردشت اشاره کرد و اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره توانمندسازی کشاورزان، بازاریابی، شناساندن جاذبه های گردشگری طبیعی و معنوی شهرستان و همچنین معرفی و ارائه بسته های قابل سرمایه گذاری این محصول استراتژیک در جهت جذب سرمایه گذاران است.

وی تصریح کرد: جهاد کشاورزی متولی دومین جشنواره سراسری انگور سیاه سردشت بوده و میزبان اجرایی آن هم شورای اسلامی و شهرداری شهر ربط و اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری است که سیاست اصلی بر ماهیت و پررنگ نشان دادن نقش مردمی در برگزاری این جشنواره است.

علی پور با تاکید بر اینکه سعی بر این است جشنوارە انگور سیاە سردشت بە تقویم شهرستانی تبدیل و هرسالە در جاذبەای شاخص از شهرستان برگزار شود، متذکر شد: بایستی با سیاست گذاری های موفق در جهت تعادل بین عرضه و تقاضای انگور سیاه سردشت گام برداشت و با فروش تازه خوری این محصول و برپایی نمایشگاه در جهت تقویت ارزش افزوده آن اقدام کرد.

مدیر جهاد کشاورزی سردشت اظهار داشت: با توجه به برگزاری نخستین جشنوارە در سال گذشتە، پیش بینی می شود امسال بیش از ۵ هزار شرکت کننده و میهمان از اقصی نقاط کشور حضور داشتە باشند که تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه حدود 5 هزار و ۵۰۰ هکتار تاکستان انگور سیاه در سردشت وجود دارد که انگور تولیدی از این باغ ها ارگانیک و طبیعی است، ادامه داد: سردشت با تولید ۳۵ هزار تن انگور در سال، ۹درصد تولید انگور استان را به خود اختصاص داده است و یکی از قطب های تولید انگور سیاه در سطح کشور به شمار می رود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین