۸۶ درصد تسهیلات مسکن روستایی جذب شد
کد خبر: 922287
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003rvb
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹
در چهارمحال و بختیاری
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: سال گذشته میزان جذب تسهیلات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ۴۵ میلیارد تومان بوده که معادل ۸۶ درصد است.
حمیرا رحیمی

سهراب رئیسی  در جلسه کمیته وصول مطالبات اظهار داشت: تاکنون در استان بیش از 38 هزار واحد مسکونی در روستاها مقاوم سازی شده که نرخ مقاوم سازی در استان 50 درصد است و با این اقدام امروز شاهد هستیم که بافت روستایی نسبت به گذشته تحول عظیمی داشته است اما نزدیک به 41 هزار واحد غیرمقاوم روستایی نیز در استان شناسایی شده که در راستای مقاوم سازی این تعداد واحد در حال تلاش و پیگیری هستیم.

وی ضمن تشکر از بانک‌ها جهت پرداخت تسهیلات افزود: انتظار می‌رود بانک‌های عامل استان در راستای پرداخت تسهیلات مراحل را تسریع و تسهیل کنند چرا که تسریع در پرداخت تسهیلات سبب می‌شود بتوانیم سهمیه بیشتری بگیریم و در استان هزینه کنیم و اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی را در استان اجرا کنیم کمترین هزینه آن نگهداشت مردم در روستاها است که دولت هم خوشبختانه به این مهم نگاه ویژه داشته و اعتبارات پرداخت تسهیلات نیز افزایش یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تسهیلات ما به 25 میلیون تومان رسیده است، بیان کرد: سال گذشته میزان پرداخت تسهیلات ما 45 میلیارد تومان بوده که معادل 86 درصد است که رقم خوبی است  و پیش‌بینی می‌شود حداکثر ظرف مدت یک ماه آینده به جذب 100 درصد برسیم.

رئیسی از فرمانداران خواست در شهرستان‌ها برنامه ریزی لازم به منظور جذب تسهیلات بازسازی و بهسازی داشته باشند و خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آمادگی کامل دارد تا جهت وصول مطالبات بانک‌ها و در صورت کمبود نیروی انسانی جهت تشکیل پرونده به بانک‌های عامل کمک کند.

وی گفت: یکی از مزایای پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در روستا ایجاد اشتغال است که ما هم به عنوان یک نهاد انقلابی که دمیده از نفس قدسی امام خمینی(ره) است در این مهم سهم قابل ملاحضه‌ای داریم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تسهیلات مسکن روستایی از جمله تسهیلاتی است که در جای خودش هزینه می‌شود، تصریح کرد: مراحل نظارت توسط کارشناسان ما به صورت شهرستانی انجام و بعد از آن نظارت فنی و سپس نظارت عالی استان انجام می‌شود همچنین به صورت ماهیانه نظارت‌های ما توسط دفتر مرکزی بررسی و ارزیابی می‌شود.

جعفر مردانی، معاون سیاسی وامنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه جلسه بیان کرد: براساس بخشنامه‌ای که از سوی دولت جهت ضمانت‌های زنجیره‌ای ابلاغ شده بانک‌ها موظفند تابعیت کنند.

وی با تشکر از بانک‌های عامل که در جهت پرداخت تهسلات با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همکاری کردند، افزود: اگر این تهسیلات پرداخت نشده بود مقاوم‌سازی‌ها انجام نمی‌پذیرفت اما بانک‌ها هم نباید سخت‌گیری کنند و بر بخشنامه‌ دولت نفسیر قرار دهند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به نظارت‌های انجام شده، بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و فرمانداران باید نظارت‌هایشان تشدید شود و بانک‌ها هم از جزیره‌ای عمل کردن پرهیز کنند.

مردانی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی و کوتاه بودن فصل کار در استان مسئولان باید به محض ابلاغ اعتبارات کار را شروع کنند و فاصله ایجاد نکنند چرا که استان ما در مجاورت گسل‌های زیادی قرار دارد و باید مقاوم سازی مسکن روستایی زودتر انجام شود، همچنین مقاوم سازی مسکن‌های روستایی نیز سبب توسعه پایدار می‌شود

در این جلسه معاون بازسازی و مسکن روستایی گزارشی از عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حوزه مسکن روستایی را تشریح و فرمانداری‌های شهرستان‌ها از عملکرد مطلوب این نهاد انقلابی تقدیر کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار