صادرات بیش از 3 میلیون دلار محصولات صنایع دستی از استان گلستان طی 2 سال گذشته
کد خبر: 921924
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003rpk
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
اداره کل میراث فرهنگی گلستان
کریمی مدیرکل میراث فرهنگی گلستان از صادرات بیش از 3 میلیون دلار محصولات صنایع دستی از گلستان خبر داد

ابراهیم کریمی با اعلام این مطلب با تاکید بر مقوله فروش و بازاریابی صنایع دستی اظهار داشت: پیدا کردن بازار فروش می تواند موجب سود آوری و رفع دغدغه هنرمندان صنایع دستی شود. وی افزود: برای حل این مشکلات باید به دنبال راهکارهایی همچون ایجاد بازارچه ها و نمایشگاههای صنایع دستی در شهر های مختلف باشیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بیان داشت: طی 2 سال گذشته رشته های صنایع دستی که بیشترین میزان صادرات را به خود اختصاص داده اند شامل چاپ باتیک، گلیم، منبت و احجام چوبی می باشد که بیش از 3 میلیون دلار ازاین محصولات از استان گلستان به کشورهای مختلف صادر شد.

وی یکی از مشکلات مهم در حوزه صنایع دستی را نداشتن پایانه تخصصی صادرات برشمرد و خاطرنشان کرد: به دلیل نداشتن این پایانه، بسیاری از صنایع دستی استان از گمرک استان های دیگر صادر می شود که آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد و صادراتی که از استان انجام می شود بصورت سفری و چمدانی است. کریمی بیان داشت : تا پایان سال آینده به دنبال ایجاد بازارچه های فروش و مراکز تخصصی صنایع دستی در استان هستیم .

وی گفت: در حال حاضر در برخی از شهرها این مراکز و بازار چه ها فعال شده و تا پایان امسال هم در شهرهای کردکوی و آق قلا هم این بازارچه ها احداث می شود

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی