اوجاقی: مدال طلا را باید از دهان اژدها بیرون بکشیم
کد خبر: 921583
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003rkF
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
گفت و گوی "جوان آنلاین" با سرمربی تیم ملی ووشو
کاروان ووشوی ایران امشب با ۶ سانداکار در حالی تهران را به مقصد جاکارتا ، محل بازی های آسیایی ۲۰۱۸ ترک می کند که تیم ملی در یک وزن کمتر و با جوانان با انگیزه تر پا به مسابقات خواهد گذاشت . تیم ملی ووشو کشورمان در دوره قبل در اینچئون توانسته بود ۱ مدال طلا، ۲نقره و ۱ برنز کسب کنند.

 سرویس ورزشی جوان آنلاین- وحید صابری : کاروان ووشوی ایران امشب با ۶ سانداکار در حالی تهران را به مقصد جاکارتا ، محل بازی های آسیایی ۲۰۱۸ ترک می کند که تیم ملی ایران در یک وزن کمتر و با جوانان با انگیزه تر پا به مسابقات خواهد گذاشت . تیم ملی ووشو کشورمان در دوره قبل در اینچئون توانسته بود ۱ مدال طلا، ۲نقره و ۱ برنز کسب کنند.

حسین اوجاقی سرمربی تیم ملی ووشو درباره شرایط سانداکاران پیش از اعزام به رقابتهای جاکارتا در گفت و گو با "جوان آنلاین" گفت: سبحانی، عرفان آهنگریان، ظفری و محمدسیفی ۴ نماینده ما در این دوره از مسابقات خواهند بود. ما تا امروز طبق برنامه ریزی که داشتیم ۸ مرحله اردو را برگزار کردیم و خدا را شکر ملی پوشان از آمادگی خوبی برخوردار هستند. به نظرم اردوی شهرکرد بسیار خوب و مفید بود. یک اردو هم با تیم ملی اندونزی مشترکا برگزار کردیم که آن هم بسیار خوب بود. شرکت در مسابقات جام پارس هم از دیگر مسابقاتی بود که حضور داشتیم. در جام پارس ۹ کشور میهمان ما بودند که مسابقات خوبی برگزار شد و بچه ها آزمایش خوبی پس دادند . ناگفته نماند فدراسیون برای ما سنگ تمام گذاشت و تمام برنامه های ما را عملی کرد . البته با وجود پیشنهاداتی که از چین داشتیم تا اردویی مشترک برگزار کنیم به چین نرفتیم چون معتقدم که مبارزه و تمرین در آنجا ممکن است دست مان و تکنیک مان برای حریف رو شود ، برای همین مخالفت کردم.

وی درباره چگونگی انتخاب سانداکاران برای حضور در رقابتهای آسیایی اظهار داشت: روال انتخاب تیم ملی کلا براساس مسابقات انتخابی بود که برگزار کردیم . ما بسیاری از سانداکاران با تجربه داشتیم اما چون در انتخابی نتوانستند پیروز باشند در این دوره جای شان را به جوان ترها دادند . ما با توجه به این که تیم مان نسبت به اینچئون جوان تر و بی تجربه تر هستند اگر بتوانیم مدال آوری دوره قبل را تکرار کنیم شاهکار کرده ایم.البته ناگفته نماند که این جوانان قطعا با نگیزه بیشتر پا به میدان خواهند گذاشت.
 حسن سیفی با ۱۰ سال سابقه تیم ملی و چهار مدال طلا ، در رقابت انتخابی شرکت کرد و توانست  جواز حضور در رقابتهای جاکارتا را کسب کند، حتی ما سانداکاری داشتیم که مدال طلا و برنز جهان را در کارنامه داشت اما در نتوانست در انتخابی نتیجه بگیرد و از تیم ملی با وجود این که هشت سال سابقه حضور در تیم ملی را داشت کنار رفت.همان طور که گفتم رضا  سبحانی یکی از سانداکاران ما در این رقابتها خواهد بود.او فقط یک نقره جوانان آسیا را در کارنامه دارد و برای اولین بار است که به این رقابتها اعزام می شود و یا آهنگریان با وجود چند مدال فقط دو سال است که به عضویت تیم ملی درآمده اما توانست در انتخابی ها بدرخشد و عازم جاکارتا شود.

سرمربی تیم ملی ووشو درباره که مهمترین حریف ما در آسیا چه کشورهایی هستند گفت: اولا اینکه ما در این دوره به خاطر تغییرات و حذف وزن ۷۵ کیلو کمی با مشکل روبرو شده ایم ، چرا که می توانستیم در این وزن مدال آوری داشته بایم. قبلا پنج وزن بود که چهار سانداکار را معرفی می کردیم اما حالا در چهار وزن باید چهار سانداکار معرفی کنیم و این دست ما را می بندد.درباره حریفان اصلی باید بگویم که رقیب اصلی ما همچنان چینی ها هستند.همیشه چینی ها حرف اول را در این رشته می زنند و به سانداکاران گفته ام که باید مدال طلا  را از دهان اژدها بیرون بکشند ، البته یادمان باشد که به غیر از چین ، کشورهای هند ، ویتنام و اندونزی هم چند سالی است پرقدرت در مسابقات ظاهر می شوند.

اوجاقی درباره ارزیابی اش از مدال آوری سانداکاران در جاکارتا اظهار داشت: همان طور که گفتم که ما به توجه به حذف وزن ۷۵ کیلوگرم دست مان بسته شده است.تیم های چینی و ویتنام در سبک وزن خیلی قدر هستند .می دانیم شرایط سختی پیش رو داریم . اما با تمام این موارد تمام تلاش مان را می کنیم و مصمم هستیم تا بتوانیم در هرچهار وزن مدال آوری داشته باشیم. ما در جاکارتا باید بر خلاف مسابقات جهانی روسیه که در اوزان بالای ۷۰ کیلو مبارزه کردیم و مدال طلا کسب شد باید در اوزان زیر ۷۰ کیلوگرم مسابقه دهیم و این کارمان را کمی سخت کرده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار