قزوین در اجرای طرح جامع مالیاتی درکشور پیشگام است
کد خبر: 913388
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003pc4
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین:
۲۴۱ میلیارد تومان از محل ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های استان پرداخت شد
به گزارش جوان آنلاین به نقل از خبرنگار کیهان، مصطفی پورامیدی مدیرکل امورمالیاتی استان قزوین در نشست خبری باخبرنگاران رسانه‌های گروهی که دراداره مالیات قزوین برگزارشد گفت: پرداخت مالیات از مهمترین عوامل رشد و توسعه جامعه محسوب شده وموجب رونق اقتصادی، تحقق عدالت اجتماعی، افزایش خدمات و عمران و آبادانی کشور می‌شود.
وی بیان کرد: در حال حاضر بخش عمده‌ای از اعتبارات و درآمد‌های مالیاتی، صرف عمران، آبادانی و امور زیربنایی کشورمی شود از این روارتقاء روزافزون نظام مالیاتی و همگام ساختن آن با دانش روز، نقش انکارناپذیری در توسعه اقتصادی کشور دارد.
 
قزوین در اجرای طرح جامع مالیاتی درکشور پیشگام است
 
پورامیدی تصریح کرد: برنامه ریزی برای وصول مالیات و جایگزین کردن درآمد‌های مالیاتی به‌جای درآمد‌های نفتی ناپایدارازمحور‌های اساسی برنامه ریزی در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور است و براین اساس و با توجه به نقش مهم درآمد‌های مالیاتی در توسعه و پیشبرد اهداف دولت، نظام مالیاتی همواره کوشیده است موانع و مشکلات پیش رو را با اتخاذ تدابیر مناسب برطرف کند.
 
۳۱ خرداد ماه آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشاغل
وی با اشاره به فرصت باقیمانده برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی تا پایان خرداد ماه اظهارداشت: اصناف و مشاغل تا ۳۱ خردادماه فرصت دارند با تسلیم اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی از بخشودگی مالیاتی برخوردار شوند.
وی اضافه کرد: با اصلاح قانون، دو دوره زمانی برای مشاغل و صاحبان اصناف تعیین شده که تا پایان خرداد ماه برای مشاغل و تا پایان تیرماه برای صاحبان املاک و افراد حقوقی، تسلیم اظهارنامه پیش بینی شده است.
پورامیدی تصریح کرد: برای صاحبان اصناف در گروه «ج» توافق خوبی شده و با حداقل افزایش نسبت به سنوات قبلی کسبه می‌توانند با حداقل ۵ درصد افزایش نسبت به دوره قبل با اداره مالیات به توافق برسند.
مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین یادآورشد: خوشبختانه مجامع امور صنفی همکاری و تعامل خوبی با ما داشته‌اند و هرگونه برخورداری از معافیت مالیاتی منوط به تسلیم اظهارنامه است.
وی بیان کرد: معافیت مالیاتی سال گذشته تا ۱۸ میلیون تومان است که برای برخورداری از آن بایداظهارنامه تسلیم شود و از شهروندان انتظار داریم تکمیل اظهارنامه را به روز‌های پایانی موکول نکنند، زیرا با تراکم مراجعه کنندگان ممکن است سرعت خدمت رسانی در سایت کاهش یابد.
 
قزوین، پیشتاز در اجرای طرح جامع مالیاتی
پورامیدی اظهارداشت: در اجرای طرح جامع مالیاتی که بسترساز اجرای عدالت مالیاتی در جامعه و جلوگیری از فرار مالیاتی است خوشبختانه اقدامات خوبی صورت گرفته و در ردیف استان‌های پیشتاز هستیم و همه منابع مالیاتی شامل نقل و انتقالات املاک، ارزش افزوده، زیربار طرح اریس رفته است.
وی اضافه کرد: طرح جامع مالیاتی طرح مدرن ومکانیزه‌ای است که همه آحاد جامعه درگیرآن میشوند تا جایی که همه مالیات سود کارکرد خود را عادلانه بپردازند.
 
حمایت از تولید ملی دراولویت برنامه‌های ما است
مدیرکل مالیاتی استان قزوین اظهارداشت: با درک شرایط اقتصادی کشور و مشکلاتی که تولیدکنندگان دارند بیشترین تعامل را با کارآفرینان وتولیدکنندگان داخلی انجام داده‌ایم و در قانون مالیات مستقیم تسیهلات خوبی درحمایت ازتولید اختصاص یافته است.
وی اضافه کرد: کالا‌هایی که فرآیند تولید را طی کنند و صادر شوند از پرداخت مالیات معاف هستند تا به اشتغال و تولید کشور و ارزآوری کمک شود.
پورامیدی گفت: با همراهی و تعامل خوبی که با صادرکنندگان توانمند استان داشته‌ایم خوشبختانه هیچ بدهی دربازپرداخت مطالبات صادرکنندگان نداریم و با این کاراز تولید و صادرات حمایت جدی شده است.
 
پرداخت ۲۴۱ میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها
پورامیدی اظهارداشت: باید با فرهنگ سازی به مردم بگوییم که مالیات پرداختی آن‌ها در امور عمرانی، بهداشت، درمان و سلامت خودشان هزینه می‌شود تا انگیزه بیشتری برای همکاری داشته باشند.
وی گفت: درسال گذشته بیش از ۲۴۱ میلیارد تومان از محل ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان پرداخت شد که در توسعه و عمران شهر‌های کوچک و روستا‌ها نقش بسیار مهمی داشت.
پورامیدی تصریح کرد: در سال ۹۵ میزان ارزش افزوده پرداختی در استان ۱۹۷ میلیارد تومان بود که با رشد ۲۲ درصدی در سال گذشته این میزان به ۲۴۱ میلیارد تومان رسید.
مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین اضافه کرد: همچنین یک درصد از ارزش افزوده در بخش سلامت هزینه میشود که این رقم در سال ۹۵ به میزان ۷۰ میلیارد تومان و سال گذشته ۴۸ میلیارد تومان بود.
وی اظهارداشت: از محل یک دهم درصد ارزش افزوده برای توسعه ورزش هم هزینه کرده‌ایم که در این راستا دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در توسعه فضا‌های ورزشی که در نهایت به سلامت مردم منجر می‌شود پرداخت شده است.
پورامیدی گفت: امروز باید بپذیریم که ۹۰ درصد درآمد‌های استان قزوین به دریافت مالیات بستگی دارد و اگر این درآمد‌ها محقق نشود نمی‌توانیم هزینه توسعه زیرساختها، فعالیت‌های عمرانی و درمانی مردم را تامین کنیم.
وی اضافه کرد: مالیات در واقع به توسعه خدمات شهری منجر می‌شود و امروز اگر سالانه ۳۰۰ میلیارد تومان از محل مالیاتی که خود مردم می‌پردازند و چند برابر بودجه‌های عمرانی استان است در قزوین و مناطق شهری و روستایی هزینه شود شاهد تحول اساسی در منطقه خواهیم بود.
 
رسانه‌های گروهی در فرهنگ سازی مشارکت کنند
مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین اضافه کرد: رسانه‌های گروهی نقش بسیار مهم و کلیدی در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی دارند واگردراین زمینه با قلم توانای خود بخوبی مردم را در جریان اهمیت پرداخت مالیات و هزینه کرد آن قرار دهند شاهد همکاری بیشتر شهروندان خواهیم بود.
وی اضافه کرد: خبرنگاران با قلم پرمهر خود می‌توانند یار ما درفرهنگ سازی و تشویق مردم به پرداخت بموقع مالیات باشند ودراین راستا به حمایت استاندار محترم، ائمه جمعه و جماعات ونمایندگان مجلس هم نیازمندیم.

قزوین در اجرای طرح جامع مالیاتی درکشور پیشگام است
 
ساختمان جدید امور مالیاتی در صورت تامین اعتبار امسال تکمیل می‌شود
پورامیدی در خصوص بهره برداری از ساختمان جدید اداره مالیات قزوین گفت:ساختمان سابق دانشگاه آزاداسلامی درسال گذشته با ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان خریداری شد تا بتوانیم محل فعلی را به این مکان منتقل کنیم تا شرایط بهتری برای مراجعه مردم ایجاد شود، اما امسال به دلیل تامین نشدن اعتبار لازم نتوانسته‌ایم آن را تکمیل و آماده بهره برداری کنیم.
وی اضافه کرد: در اجرای طرح جامع مالیاتی در این ساختمان جدید به همه زیرساخت‌ها توجه کرده‌ایم تا نیاز‌های ۵۰ سال آینده در این مکان تامین شود و فضا‌های آموزشی هم پیش بینی کرده‌ایم که امیدواریم بتوانیم تا پایان سال آن را افتتاح کنیم.
 
قزوین در امور مالیاتی کمترین معوقات را دارد
مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین بیان کرد: معوقات مالیاتی استان قزوین در مقایسه با سایر استان‌های کشور در کمترین میزان است و در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید هم بیشترین همکاری را با تولیدکنندگان داریم تا با دغدغه کمتری به تولید مشغول شوند.
 
مسیر تحقق عدالت مالیاتی در استان قزوین هموار شده است
وی اضافه کرد: با اقدامات انجام شده مسیر تحقق عدالت مالیاتی در استان قزوین بسیار هموار شده و روند کار‌ها مطلوب است و اگر بتوانیم طرح جامع مالیاتی را اجرایی کنیم گام ارزشمندی در پیاده شدن عدالت مالیاتی برداشته شده است.
 
فرارمالیاتی در قزوین محدود است
پورامیدی در مورد فرار مالیاتی هم گفت: در هر کشوری موضوع فرار مالیاتی دیده می‌شود و در کشورما هم این پدیده وجود دارد، اما مهم این است که راه‌های فرار مالیاتی را ببندیم و نگذاریم حق مردم پایمال شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین تصریح کرد: باید تلاش کنیم فرار مالیاتی به صفر و یاحداقل برسد و با کار‌های خوبی که صورت گرفته و بررسی حساب‌های فصلی مودیان می‌توان بسیاری از این افراد را شناسایی کرد.
وی گفت: در تراکنش‌های بانکی و ارتباط پرتالی که داریم و نیز نصب صندوق مکانیزه تا حد زیادی می‌توانیم از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم تا کشور و حتی هزینه‌های جاری از محل مالیات تامین شود، اما در مجموع با کمترین فرار مالیاتی در استان مواجهیم.
 
نگاه ما توسعه گرایی و تامین منافع ملی است/ شعار دستگاه محبوب عملیاتی می‌شود
پورامیدی اضافه کرد: در پرداخت هزینه‌های مالیاتی از جایگاه ویژه‌ای در کشور برخورداریم و نگاه ما توسعه گرایی با رویکرد ملی است تا خدمت رسانی به مردم بخوبی صورت گیرد.
وی اظهارداشت: تلاش می‌کنیم امسال شعار «دستگاه محبوب» را عملیاتی کنیم و در این راه به همکاری رسانه‌های گروهی و خبرنگاران متعهد و پرتلاش نیازمندیم و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت همه رسانه‌ها در این مسیر بخوبی استفاده کرده و با خدمت رسانی مطلوب به مردم زمینه رضایت عمومی و تحقق شعار «امور مالیاتی، دسنتگاه محبوب» را عملیاتی کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار