عربستان عمدا بیمارستان را بمباران کرد
کد خبر: 912432
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003pMe
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷
سناتور آمریکا:
سناتور ایالت کانکتیکت در توئیتر خود رشته توئیتی منتشر کرده که نشان مي‌دهد ائتلاف عربستان در جنگ یمن ۱۲ بار از محل بیمارستان پزشکان بدون مرز مطلع شده بود.
به گزارش جوان آنلاین، سناتور کریس مورفی، در یک رشته‌توئیت اعلام کرد که مدارک اطلاع عربستان از موقعیت دقیق و مختصات جغرافیای مرکز مبارزه با وبای پزشکان بدون مرز در یمن موجود است و این کشور با همراهی امارات و پشتیبانی آمریکا این مرکز را به‌عمد بمباران کرده است.
 
سناتور آمریکا: عربستان عمدا بیمارستان را بمباران کرد

مورفی نوشت: «پزشکان بدون مرز از زمان آغاز عملیات ساخت این مرکز، عربستان را در جریان کار قرار داده بودند و در مدت ساختن ساختمان، ۱۲ بار مختصات و فعالیت آن به ریاض اعلام شده بود و مقامات مسئول ریاض نیز ۹ بار دریافت این اطلاعات و ثبت آن را تأیید کرده‌اند.»

پزشکان بدون مرز به عربستان اعلام کرده بوده قصد ساخت یک مرکز مبارزه با وبا در یمن دارد و تمام مقدمات لازم برای بنای آن مهیا شده بوده است.

مورفی در توییتر خود نوشت که جدا از اعلام و تأییدیه آن، عربستان باید توضیح دهد که به‌طور کلی چرا چنین محلی را بمباران کرده، زیرا تمام این پایگاه و منطقه در اختیار گروه‌های حقوق‌بشری بین‌المللی برای ارائه خدمات بهداشتی و غذایی‌ست و هیچ فعالیت مشکوک یا پوشیده‌ای که نزدیک به جنگ باشد در آن انجام نمی‌شود. او در پایان توییت خود آمریکا، امارات و عربستان را به قتل غیرنظامیان با اهدافی نامعلوم متهم کرده و نوشت: «به‌نظر می‌رسد آمریکا و امارات و عربستان همچنان به کشتن مردم غیرنظامی ادامه می‌دهند.»

در بمباران چند ماه قبل یک بیمارستان در یمن توسط ائتلاف عربستان، عده زیادی از غیرنظمیان و حتی برخی اعضای پزشکان بدون مرز کشته و عده دیگری مجروح شدند و این بیمارستان به‌کلی از میان رفت.

هنوز هیچ مقام رسمی در عربستان و آمریکا به این اطلاعات واکنشی نشان نداده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار