فیلتر شکن ها هم فیلتر شدند !!
کد خبر: 910634
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003ote
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
هوشیار طهماسبی

 باید بپذیریم و قبول کنیم با دستور و بخشنامه و ... نمیتوان مردم را از آن منع کرد و با زور مردم را وادار کرد به پیام رسان های ملی کوچ کنند. تلگرام پیام رسانی بود که تا چند ماه پیش بیشتر ارگانها و سازمانهای دولتی و حتی صدا و سیمای وطنی و آموزش و پرورش و ... در آن حضوری پر رنگ داشتند که ناگهان تبدیل به پیام رسانی توطئه گر ، ضد انقلاب و مخرب  شد !!

واقعیت چیز دیگری است ، دیگر زمان دستور و موعظه تمام شده است و نمیتوان چشم و گوش مردم را بست و آنچه دوست داریم و خود میپسندیم را به خوردشان داد . مردم امروز و نسل نوگرای عصر ارتباطات را نمیتوان بدون دلیل و سند و مدرک قانع کرد ، دیگر زمان توپ و تشر و بلند کردن صدا تمام شده است ، این مردم را نمیتوان از حقوق اولیه شان محروم کرد ، اگر این مردم با دستور و بخشنامه قانع شده بودند اکنون نیاز نبود 30 میلیون فیلتر شکن را دانلود کنند و روی هر گوشی ده ها فیلتر شکن نصب شود  که شاید بسیاری از آنها بد افزار و برنامه های جاسوسی باشند که بمراتب تبعاتشان از تلگرام بیشتر خواهد بود !!

متاسفانه تصمیم گیران و برنامه ریزان ما از اول اینچنین بوده اند بدون نظر خواهی از کارشناسان و روانشناسان اجتماعی و ... تصمیم هایی را میگیرند و فکر میکنند مردم باید هر تصمیم گرفته شده آنها را اجرا کنند ! متاسفانه آزمون و خطا جز فرهنگ ما شده است و تصمیم گیران   ما تصمیم های خود را هنوز دیکته میکنند و تصمیم های گرفته شده شان  در خصوص ویدئو ، ماهواره و ... را چه زود فراموش کرده اند ! چقدر هزینه های هنگفتی  بخاطر تصمیم نابخردانه و غیر کارشناسی از این مملکت  که هدر رفت . براستی قصه تلخ و طنز تکراری بگیر و ببند و دیش ماهواره اکنون تبدیل به بستن پیام رسان تلگرام شده است . جالب اینکه آنهایی که در گروه مخالفان تلگرام جای گرفته بودند اکنون خودشان با فیلتر شکن در تلگرام حضوری فعال دارند !  و هنوز  تلگرام را بر مدینه فاضله پیام رسانهای داخلی ترجیح میدهند ! و چه طنز تلخی است که با فیلتر کردن فیلتر شکن ها بتوان مردم را از دسترسی به پیام رسانهای مورد اعتمادشان منع کرد ! آمارها نشان میدهد هنوز ده ها میلیون نفر در تلگرام حضوری فعال دارند و مسئولین تصمیم گیر  ما بجای فرهنگ سازی و قانع کردن مردم به فیلتر کردن شبکه های اجتماعی روی می آورند ! باور کنید فیلتر کردن فرار رو به جلو است آنچنانکه جمع آوری دیش های ماهواره و ... فرار روبه جلو بود !!

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین