فعالیت 9000 انجمن علمی در دانشگاه‌های سراسر کشور
کد خبر: 901904
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mcq
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
معاون وزیر علوم خبر داد:
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری از فعالیت بیش از 9 هزار انجمن علمی در دانشگاه‌های سراسر کشور خبر داد.

دکتر غفاری در آئین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه سمنان با بیان اینکه توسعه کشور بدون دانشگاه‌ها محقق نمی‌شود افزود: دانشگاه‌ها نماد توسعه و سرمایه هر جامعه هستند.

غفاری با بیان اینکه فعالیت دانشگاه‌ها محدود به تربیت نیروی متخصص نمی‌شود ادامه داد: تولید سرمایه‌های فرهنگی و اجتماعی از دیگر فعالیت‌های مهم در دانشگاه‌ها است.
وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری افزود: بحث فرهنگ‌سازی در تحقق عنوان حمایت از کالای ایرانی اهمیت ویژه ای دارد.

غفاری ادامه داد: با توجه به حوزه و قلمرو دانشگاه و دارا بودن جمعیت قابل توجه و موثر کشور یعنی دانشجویان و اعضای هیات علمی و کارکنان و وجود دانشگاه‌ها در نقاط مختلف کشور این مجموعه می‌تواند با فرهنگسازی در محیط دانشگاه و جامعه در تحقق عنوان سال اثر گذار باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری مشارکت دانشجویان در فعالیتهای فرهنگی را در ایجاد دانشگاه شاداب و پر نشاط موثر دانست و گفت: در تلاشیم بسترها و زمینه‌های این فعالیت‌ها را در چارچوب قوانین انجمن‌ها و تشکل‌ها مساعدتر کنیم و از این رو در نشست‌هایی که با مجموعه معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های کشور داشتیم بر فراهم سازی این بسترها تاکید ویژه شده است تا شاهد نقش آفرینی و مشارکت بیشتر دانشجویان باشیم .
وی گفت: دانشگاه سمنان هم در این زمینه از دانشگاههای موفق است و عملکرد خوبی در زمینه فعالیتهای فرهنگی دانشجویی دارد .
وی با بیان اینکه بیشترین حجم کمی از آن انجمن‌های علمی است تصریح کرد: بیش از 9 هزار انجمن علمی را در سراسر کشور داریم که جشنواره حرکت هم که به نوعی بر مبنای فعالیت این انجمن ها است هر ساله برگزار می شود و یازدهمین دوره آن نیز امسال برگزار خواهد شد.
دکتر غفاری گفت: دانشگاه‌های مختلفی برای برگزاری این جشنواره اعلام آمادگی کره اند که در حال بررسی برای انتخاب دانشگاه بر اساس امکانات آنها هستیم تا دانشگاه میزبان برای برگزاری بهتر این جشنواره مشخص شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی