جنگ جديد فلسطيني‌ها با بن‌سلمان و نتانياهو
کد خبر: 900674
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mJ0
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۱
ساعاتی بعد از انتشار سخنان ولیعهد سعودی در به رسمیت شناختن اشغال فلسطین از سوی صهیونیست‌‌‌ها سرزمین‌های فلسطینی شاهد موج دوباره‌ای از اعتراضات در نزدیکی مرزهای اسرائیل بود.

ساعاتی بعد از انتشار سخنان ولیعهد سعودی در به رسمیت شناختن اشغال فلسطین از سوی صهیونیست‌‌‌ها سرزمین‌های فلسطینی شاهد موج دوباره‌ای از اعتراضات در نزدیکی مرزهای اسرائیل بود. در شبکه‌های مجازی گزارش‌‌‌‌هایی از پاره کردن و آتش زدن تصویر محمد بن‌سلمان در تجمعات فلسطینی‌ها به چشم می‌خورد. این تنها آتشی نبود که برافروختند. علاوه بر این فلسطینی‌های بی‌دفاع در برابر سربازانی که از تیر جنگی برای هدف قرار دادن معترضین استفاده می‌کردند، صدها حلقه لاستیک را آتش زدند تا در امان باشند. همچنین از گوشه و کنار جهان اسلام از سوی علمای آزاده واکنش‌‌‌هایی به گوش می‌رسد. با این حال بن‌سلمان در مصاحبه‌ای دیگر به تکرار مواضع خود علیه محور مقاومت به خصوص ایران و همینطور طرفداری از صلح با اسرائیل پرداخت.
به گزارش «جوان» محمدبن‌سلمان، ولیعهد سعودی که چند روز پیش در مصاحبه‌ای با نشریه امریکایی آتلانتیک ضمن اظهارات ایران‌ستیزانه از حق اسرائیلی‌‌‌ها برای داشتن سرزمین و اشتراک منافع اسرائیل و اعراب سخن گفته بود، دوباره در مصاحبه‌ای این بار با نشریه ‌تایمز مدعی شد که بیشتر کشورهای منطقه با ایران دشمن هستند و افزود که ایران تهدید بزرگی برای عربستان نیست اما اگر با آن برخورد نشود به تهدید بزرگی تبدیل خواهد شد. وی ایران را دلیل مشکلات خاورمیانه خواند بدون آنکه به نقش عربستان در تشکیل و حمایت از گرو‌‌‌ه‌های تکفیری تروریستی چون داعش و القاعده اشاره‌ای داشته باشد.
ولیعهد سعودی در ادامه ادعاهای خود علیه مهدویت و ظهور امام زمان (عج) افزود: ایران با اعتقاد به اینکه امام غایب روزی ظهور خواهد کرد و حکم تمام جهان را در دست می‌گیرد، هزینه‌های زیادی در راه انتشار افکار افراطی کرده است. ولیعهد سعودی مدعی شد: ایران در تمام مشکلات خاورمیانه دست دارد و در عراق، یمن، سوریه و لبنان دخالت می‌کند اما کشور‌‌‌هایی مانند مصر، سودان، اردن، کویت و بحرین که ثبات نسبی دارند ایران در آنها دست ندارد.
بن‌سلمان افزود: مشکلات و اختلافات تنها میان ایران و عربستان نیست بلکه میان ایران و عربستان، امارات، مصر، کویت، بحرین، یمن و تعدادی از کشورهای جهان است. بنابراین عربستان تضمین می‌کند که تمام نقشه‌‌‌‌ها و برنامه‌های ایران در داخل مرزهای خود خواهد ماند. ولیعهد سعودی مدعی شد که عربستان 95 درصد نفوذ ایران در آفریقا را قطع کرده است و این مسئله در آسیا و یمن و عراق نیز صدق می‌کند.
بن‌سلمان در این مصاحبه با اینکه گفت عربستان نمی‌تواند «‌بدون حل مسئله صلح با فلسطینی‌ها‌» با اسرائیل رابطه داشته باشد اما در توجیه این مسئله گفت که فلسطینی‌‌‌‌ها و اسرائیلی‌‌‌‌ها «‌هر دو حق دارند در کنار هم زندگی کنند. » ولیعهد عربستان همچنین پیش‌بینی کرده است که کشورش در آینده رابطه «‌عادی و خوبی‌» با اسرائیل داشته باشد و چنین رابطه‌ای به نفع همه خواهد بود.

دود لاستیک در برابر گلوله جنگی

این سخنان اسرائیل‌دوستانه- ایران‌ستیزانه که بر مبنای محاسبه غلط ریاض درباره جایگزین کردن تبلیغات شیعه‌هراسانه با ادبیات مقاومت در مواجهه با اسرائیل تکرار می‌شود، در حالی بیان می‌شود که سرزمین‌های اشغالی شاهد ادامه تظاهرات فلسطینی‌‌‌ها در نزدیکی مرزهای فلسطین اشغالی است. تظاهراتی که گفته می‌شود در آن برخی از جوانان فلسطینی اقدام به آتش زدن عکس بن‌سلمان کرده‌اند.
از همان اوایل روز گذشته رژیم صهیونیستی برای مقابله با فلسطینی‌ها، علاوه بر اعزام صد‌‌‌ها نیروی نظامی و تک‌تیرانداز، چندین دستگاه تانک و کامیون آب‌پاش نیز در مناطق مرزی غزه مستقر کرد. به‌رغم درخواست رؤسای سازمان ملل و اتحادیه اروپا از رژیم صهیونیستی جهت خویشتنداری در برابر تظاهرات‌کنندگان تک‌تیراندازهای صهیونیست بدون واهمه با گلوله‌های جنگی به فلسطینی‌‌‌ها شلیک می‌کردند که سه نفر شهید و 250 زخمی حاصل این اقدام آنها بوده است.
فلسطینی‌‌‌ها برای محدود‌سازی دید تک تیراندازان ارتش رژیم صهیونیستی صد‌‌‌ها لاستیک را در نزدیکی نوار مرزی آتش زدند تا در پناه دود آنها به اعتراضات مسالمت‌‌آمیز خود ادامه دهند. در مقابل صهیونیست‌‌‌ها از پنکه‌های غول‌پیکر برای کنار زدن دود غلیظ حاصل از سوختن تایر‌‌‌ها در جریان تظاهرات استفاده کردند.
همچنین منابع محلی از پرواز تعداد زیادی از پهپادهای رژیم صهیونیستی بر فراز مناطق مرزی که قرار است تظاهرات برپا شود، خبر دادند. با این حال رهبران مقاومت فلسطین می‌دانند که خطر جدی نه گلوله‌های صهیونیستی بلکه سازشگری عربی است که پرچم آن را فعلاً بن سلمان به دست گرفته است. برای همین است که جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که مخالف هرگونه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در تمامی سطوح است.
حماس در بیانیه‌ای با اتخاذ روند معمول دوری از ایجاد تنش با کشورهای اسلامی و تمرکز بر دشمنی با اسرائیل اعلام کرد که شتابزدگی‌ روند هرگونه اظهارنظر و موضع‌گیری درخصوص قانونی بودن اشغالگری اسرائیل در اراضی فلسطین را محکوم می‌کند.
حماس اعلام کرد که طرح این اظهارات و موضع‌گیری‌‌‌‌ها در راستای راضی نگه داشتن برخی طرف‌های منطقه‌ای به ضرر حق مردم فلسطین است، به ویژه اینکه این اظهارات در شرایطی مطرح می‌شود که روند جنایت‌های رژیم اشغالگر و خشونت‌های هر روزه‌اش علیه مردم فلسطین و مقدسات آنها سرعت بیشتری پیدا کرده است.

حمله واعظ مشهور تونسی به بن‌سلمان

یک مبلغ تونسی با بیان اینکه ولیعهد عربستان عهد با خدا و رسولش را شکسته است، تأکید کرد که این شخص، به آرمان‌های فلسطین خیانت کرده است. «بشیر بن حسن‌» مبلغ مشهور تونسی شدیداً به «محمد بن‌سلمان‌» ولیعهد عربستان و مواضع حمایتی وی از رژیم اشغالگر قدس حمله کرد. بن حسن خطاب به بن‌سلمان گفت: «تو نقض‌کننده عهد خدا و پیامبرش هستی زیرا ادعای کردی که حافظ اسلام، شریعت و دیار مسلمین هستی. اینها همه عهد‌‌‌هایی بود که با خدا بستی ولی امروز با ظلم و ستم و تصمیمات جعلی آن را نقض می‌کنی.»
روزنامه القدس‌العربی به نقل از این مبلغ تونسی گزارش داد که« بن‌سلمان پس از به رسمیت شناختن رژیمی که حتی اروپایی‌‌‌ها آن را به رسمیت نمی‌شناسند، عهد با فلسطین را شکست و به پیامبر [خدا حضرت] محمد (ص) دروغ بست و گفت که ایشان با یک زن یهودی ازدواج کردند. این در حالی بود که پیامبر با صفیه بنت حیی ابن اخطب زمانی ازدواج کرد که اسلام آورده بود. چگونه به رسول خدا دروغ می‌بندی.» وی بر این باور است که ولیعهد سعودی در پی جلب رضایت «دشمنان‌» است تا این افراد پایه‌های حکومت وی را تثبیت کنند. بن حسن ادامه داد: «خداوند پادشاهی تو را از بین ببرد و عبرتی برای پندگیرندگان قرارت دهد... تو نیز مانند نزدیکانت خواهی مرد ولی یقیناً در ولیعهدی و پادشاهی نخواهی مُرد... ولی این خواری را به همراه خواهی داشت. اگر مشایخ و علمای تو از مخالفت با تو می‌ترسند، ولی در امت [اسلامی] هنوز کسانی وجود دارند که عدالت به پا کنند. عالمان باید نخستین کسانی باشند که از عدالت انسانی دفاع می‌کند.»
وی همچنین بن‌سلمان را به خیانت به آرمان فلسطین متهم کرد و اظهار داشت: «تو به ما می‌گویی که قرآن در میان برادرانمان در آفریقا پخش کرده‌ای ولی زمانی که تو نخستین کسی هستی که از تعالیم و احکام آن به دور هستی، توزیع قرآن دیگر چه فایده‌ای دارد. این به ریش مردم خندیدن است. مسلمانان آفریقا به قرآن‌های تو نیاز ندارند، بلکه نیازمند غذا و لباسی هستند که آنان را بپوشاند و منازلی که در آن جای گیرند و بیمارستان‌هایی که آنان را درمان کند... قرآن‌هایت را برای خودت نگه دارد چرا که مردم نیازی بدان ندارند.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار