حفاظت از منابع طبیعی چهارمحال وبختیاری تنها با مشارکت مردم امکان‌پذیر است
کد خبر: 898171
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003led
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹
معاون آبخیزداری منابع طبیعی چهارمحال وبختیاری:
معاون آبخیزداری منابع طبیعی چهارمحال وبختیاری گفت: با توجه به اینکه ۸۵ درصد عرصه‌های استان منابع طبیعی است حفاظت از آن‌ها ممکن نیست مگر با حمایت مردم در همین راستان شعار هفته منابع طبیعی در سال جاری "منابع طبیعی برای مردم با مردم" انتخاب شد.
محمدعلی محمدی ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به برنامه‌های مهم و محوری منابع طبیعی استان اظهار داشت: کاهش تنش‌ها و ایجاد تعاملات با مردم و تفکیک ممیزی اراضی، تفکیک اراضی ملی مستثنیات از برنامه‌های محوری منابع طبیعی استان است.

وی با اشاره به رسیدگی به اعراضات مردمی افزود: خوشبختانه راهکارهای قانونی ارائه شده که مشکلات مردم در کار گروه تخصصی منابع طبیعی و سازمان جهادکشاورزی مطرح و بررسی می‌شود همچنین کارگروه رفع تداخلات نیز در استان تشکیل شده است.

معاون آبخیزداری منابع طبیعی چهارمحال وبختیاری با اشاره به تغییر اقلیم و کاهش بارندگی در استان بیان کرد: در این مواقع باید از ظرفیت و پتانسیل‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری استفاده شود.

محمدی خاطرنشان کرد: در همین راستا و براساس تاکیدات مقام معظم رهبری مقرر گردید 200 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به بحث پسماند، محیط‌زیست و آبخیزداری اختصاص یابد که استان ما به لحاظ اینکه در آبخیزداری استان با اهمیتی است از این اعتبارات بهره‌‎مند خواهد شد.

وی با اشاره به توسعه فضای سبز استان گفت: با توجه به اینکه 85 درصد عرصه‌های استان منابع طبیعی است و ارزش بالایی دارد حفاظت از آن‌ها ممکن نیست مگر با حمایت مردم در همین راستان شعار هفته منابع طبیعی در سال جاری "منابع طبیعی برای مردم با مردم" انتخاب شده است.

معاون آبخیزداری منابع طبیعی چهارمحال وبختیاری تصریح کرد: در راستای حفاظت بیش از پیش از منابع طبیعی حتما باید با تغییر معیشت مردم همراه باشد و از بوته‌های چند منظوره باید در عرصه‌های طبیعی استفاده شود که امیدواریم این برنامه‌ها در آینده محقق شوند.

محمدی برخورد با مختلفان منابع طبیعی را یکی از برنامه‌های مهم سازمان دانست و ادامه داد: افراد سوجویی که در عرصه‌های منابع طبیعی تاخت و تاز می‌کنند قطعا با آن‌ها برخورد می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین