توسعه جدید هرمزگان بر محور گردشگری است
کد خبر: 897306
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003lQg
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
استاندار هرمزگان:
استاندار هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان با داشتن صنایع بزرگ، نفت، گاز و بنادر نقش بی بدیلی در اقتصاد ایران دارد گفت: توسعه جدید هرمزگان بر محور گردشگری است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان با داشتن صنایع بزرگ، نفت، گاز و بنادر نقش بی بدیلی در اقتصاد ایران دارد گفت: توسعه جدید هرمزگان بر محور گردشگری است.

فریدون همتی با بیان اینکه هرمزگان به عنوان پایتخت اقتصادی کشور معروف است، عنوان کرد: از این استان می توان به عنوان پایتخت آینده گردشگری و تجارت دریامحور کشور نیز نامبرد.

وی افزود: هرمزگان در سال جاری تنها در سه فقره شامل درآمد گمرکات، بنادر و درآمدهای عمومی بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان به خزانه کشور واریز کرده است که نشان می دهد این استان نقش برجسته ای در تامین بودجه کشور دارد.

همتی با بیان اینکه هرمزگان با داشتن صنایع بزرگ، نفت، گاز و بنادر نقش بی بدیلی در اقتصاد ایران دارد، تصریح کرد: با راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در غرب هرمزگان، در نزدیکی عسلویه برای استقرار صنایع انرژی بر ظرفیت مناسبی فراهم شده و در شرق استان نیز در قالب طرح توسعه سواحل مکران، پایانه نفتی کشور در آن منطقه ایجاد خواهد شد که نشان می دهد، شرق و غرب هرمزگان در حال توسعه متوزان است.

وی بیان داشت: بیش از ۵۴ درصد تجارت کالای کشور از طریق بنادر هرمزگان انجام می شود و این استان از حمل و نقل چهارگانه برخوردار است.

همتی اظهار داشت: با تکمیل فاز دوم پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس تا پایان سال جاری، تولید بنزین در این پالایشگاه به ۲۴ میلیون لیتر خواهد رسید و تا پایان سال جاری اولین محموله ۴۰ هزار تنی بنزین یورو پنج ایران از هرمزگان صادر می شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین