فرهنگ دوچرخه سواری باید در بین آحاد مردم نهادینه شود
کد خبر: 896816
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003lIm
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی:
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: پیاده روی و دوچرخه سواری باید در جامعه نهادینه شود

به گزارش جوان، عبدالله چمن گلی در جمع پیشکسوتان و ورزشکاران دوچرخه سواری در کارگاه آموزشی هیئت دوچرخه سواری ارومیه اظهار داشت: مردم به دوچرخه سواری نیاز مبرم دارند علی رغم آن که استفاده از آن را کسر شأن می دانند.

وی تصریح کرد: اکثر نخست وزیرها و بزرگان کشورهای اروپایی برای زنده نگه داشتن فرهنگ دوچرخه سواری و تضمین سلامت خود با دوچرخه به محل کار خود رفت و آمد می کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی با اشاره به این که پشت ورزش قدرتمند همیشه حمایت بخش خصوصی است، افزود: تیم های منچستر یونایتد، رئال مادرید و .... از جمله تیم هایی است که از سوی شرکت ها و برندهای خصوصی حمایت می شوند.

وی با اشاره به اینکه امروزه در لندن و انگلیس قریب به 11 میلیون نفر برای سلامتی خود رکاب زده و با دوچرخه رفت و آمد می کنند، گفت: در سال 208 در انگلیس، شرکت خصوصی فرهنگ دوچرخه سواری را در بین مردم نهادینه کرد و برای نهادینه شدن این فرهنگ از مسئولین استفاده کرد چرا که با استفاده مدیرکل از دوچرخه، معاونین و کارمندان نیز از دوچرخه استفاده می کنند.

عبدالله چمن گلی اذعان داشت: برای نهادینه شدن ورزش در جامعه، باید اردوهای تیم ملی در استان ها نیز برگزار شود و میزبانی متعلق به پایتخت نباشد.

وی تور آذربایجان غربی، استان مازندران و استان مرکزی را سه تور مهم دوچرخه سواری در ایران خواند و گفت: این سه تور دوچرخه سواری همه ساله توسط فدراسیون دوچرخه سواری ایران برنامه ریزی و برگزار می شود که تاکنون شاهد تقدیر ویژه فدراسیون از آذربایجان غربی به خاطر میزبانی و مدیریت خوب بوده ایم.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی اظهار داشت: برای توسعه و تعمیم دوچرخه سواری باید برنامه ریزی کرد چرا که یکی از شاخص های مهم در نظام جمهوری اسلامی بحث سلامت است.

وی افزود: پیاده روی، دوچرخه سواری و ... باید همگانی شوند و ما با برگزاری سه شنبه های بدون خودرو درصدد آن هستیم که فضای سالم را برای جامعه فراهم کنیم.

عبدالله چمن گلی اخلاق حرفه ای را مهم ترین اصل در ورزش خواند و گفت: توجه مردم به ورزش به خاطر مدال ها نیست بلکه سالم بودن محیط آن است، مردم به ورزشکاران اعتماد دارند که این اعتماد باید حفظ شود.

وی اضافه کرد: نشاط جامعه در گرو سالم بودن آن است چرا که جامعه سالم بانشاط است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی ابراز امیدواری کرد: فرهنگ دوچرخه سواری آذربایجان غربی به خصوص ارومیه تا جایی پیش برود که در سه ماهه اول سال 97 با حضور مردم ورزش همگانی دوچرخه سواری اتفاق بیفتد.

تحقق شعار " ارومیه 1400 شهر دوچرخه ایران" در سال 97

رییس هیئت دوچرخه سواری ارومیه نیز در این کارگاه گفت: با تخصیص بودجه مورد نیاز هیئت دوچرخه سواری ارومیه در سال 97 شعار " ارومیه 1400 شهر دوچرخه ایران"محقق می شود.

مصطفی میلانی افزود: در کنار مشکلات زیرساختی باید در سال آتی بحث امکانات سخت افزاری نیز حل شود تا دوچرخه سواران بتواننداز دوچرخه های تخصصی استفاده کنند.

وی با اشاره به این که شهر ارومیه از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: امیدواریم با نهادینه کردن فرهنگ دوچرخه سواری بتوانیم نشاط، شادابی و سلامتی را برای خانواده ها و جامعه به ارمغان آوریم.


نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی