فرهنگ دوچرخه‌سواری را در جامعه نهادینه می کنیم
کد خبر: 894773
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003klp
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
شهردار اصفهان:

به گزارش ناهید ازدی - خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، قدرت الله نوروزی  روزجمعه- در همایش بزرگ دوچرخه‌سواری اظهارکرد: مدیران شهری در صدد هستند با استفاده از دوچرخه به حل مشکل ترافیک کمک کنند و با رفتار خود فرهنگی بسازند تا عموم مردم بدانند برای کمک به خودشان، شهرشان، حل مشکل ترافیک و داشتن هوای پاک باید تا حد امکان از وسیله‌نقلیه عمومی و دوچرخه برای رفت و آمد در شهر استفاده کنند.

شهردار اصفهان از دوچرخه‌سواری به عنوان ورزشی سالم یاد کرد و گفت: ورزش دوچرخه‌سواری از نظر روحی و روانی نیز در تقویت روحیه مدیران و ارتقاء عملکرد و تعامل آنها با ارباب‌رجوع تاثیرگذار است.

نوروزی از شهروندانی که قصد دارند در شهر مسیر کوتاهی را طی کنند، درخواست کرد: از دوچرخه استفاده کنند، زیرا دستاوردی زیست‌محیطی همراه با سلامت برای آنها به همراه دارد.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم با این حرکت ها فرهنگ دوچرخه‌سواری را در جامعه نهادینه کنیم، می‌توانیم به اهداف مهمی از جمله ترافیک روان، هوایی پاک و سلامت در جامعه دسترسی پیدا کنیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری نیازمند زیرساخت های لازم است، گفت: متاسفانه زیرساخت‌های لازم در شهر اصفهان فراهم نیست و نمی توان از شهروندان خواست در شلوغی خیابان ها و بین خودروها دوچرخه سواری کنند.

نوروزی با تاکید بر اینکه امنیت دوچرخه سواران اولویت نخست و یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیریت شهری اصفهان است، اظهار کرد: طی چند ماه گذشته در پارک نگین منطقه ۱۲، دو کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری ایجاد شد که روز گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفت و البته این مسیرها باید در سایر نقاط شهر گسترش پیدا کند.

وی مهمترین راهکار رسیدن به ترافیک روان و هوای پاک را استفاده از دوچرخه دانست و تاکید کرد: دوچرخه‌سواری می‌تواند جایگزین حمل و نقل با خودروی شخصی شود، ضمن اینکه برای کمک به حمل ونقل عمومی باید نگاه تفریحی به دوچرخه‌سواری داشته باشیم.

شهردار اصفهان در پایان از برنامه ریزان همایش، شرکت کنندگان و همه افرادی که تحت تاثیر این همایش از دوچرخه استفاده می کنند، تشکر کرد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار