عده‌ای در کشور به‌دنبال ترویج ناامیدی مردم هستند
کد خبر: 894754
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003klW
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
مشاور فرمانده‌کل قوا:

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، مشاور فرمانده‌کل قوادر مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم جبهه مقاومت اظهار داشت: انقلاب ما، انقلابی اسلامی و مردمی بود که همه مردم در طبقات اجتماعی مختلف از دانشجو، کارگر، استاد و روحانی و... حول وحدت کلمه به میدان آمدند.

سردار حسین دهقان گفت : هیچ انقلابی را نمی‌توان پیدا کرد که نظام مستقر در آن کشور را ساقط کرده و نظامی را که بر مبنای خواسته پیشتازان آن انقلاب بوده مستقر کرده باشد و هزینه‌ای کمتر از هزینه‌ای را که برای پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته شده است داده باشد.

مشاور فرماندهی کل قوا تصریح کرد: همه مردم ایران اصل "نه" گفتن به نظام شاهنشاهی را در دستور کار قرار دادند و شعار مرگ بر شاه را بر زبان جاری کردند تا ظلم و فساد نظام شاهنشاهی را که هویت جامعه اسلامی را مورد خطر قرار داده بود سرنگون کنند و هویت ایرانی اسلامی را به جامعه بازگردانند.

وی ادامه داد: هیچ کس فکر نمی‌کرد در فاصله 10 روز از زمان ورود امام خمینی(ره) تا پیروزی انقلاب بساط ستم‌شاهی متکی بر نیروهای امنیتی توانمند سرنگون شود و امروز همه ملت‌ها با تمام وجود به امام خمینی(ره)، راه امام(ره) و لزوم پیمودن راه ایشان ایمان آورده‌اند.

سردار دهقان بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالروز بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی در 19 بهمن سال 1357 با امام(ره)، در دیدار با فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش فرمودند: "انقلاب اسلامی، مردمی بود و مردمِ معتقد به اسلام در همه مراحل همچون دفاع مقدس و شهادت فرزندانشان، صبر و شکر کردند، زیرا این دفاع و شهادت در راه خدا و امام حسین(ع) بود".

وی افزود: آنچه در کلام مقام معظم رهبری می‌بینیم اگر هر کلمه آن را کلام خداوند متعال و ائمه(ع) مورد بررسی قرار دهیم خواهیم دید انقلاب ما برآمده از اسلام و متکی بر قرآن، عترت و سنت است،  بر همین مبنا روبه‌جلو حرکت می‌کند.

مشاور فرماندهی کل قوا خاطرنشان کرد: شعار درونی انقلاب اسلامی این است که ملتی که عزت دارد و می‌خواهد پیشرفت، معنویت، اخلاق و عدالت را دنبال کند باید نظام اسلامی را برپا کند که محور آن نظام ولایت فقیه با اختیارات مطلقه باشد.

وی با بیان اینکه دومین شعار انقلاب استکبارستیزی و نفی طاغوت است، اظهار داشت: نظام پهلوی نظام عصیانگر بود که به تاریکی ختم می‌شد و نظام اسلامی نظامی الهی است که ملت را از تاریکی به‌سمت نور هدایت می‌کند.

سردار دهقان افزود: وقتی امام خمینی(ره) آمریکا را به‌عنوان شیطان بزرگ و استکبار قلمداد می‌کنند و به‌عبارتی عامل بدبختی همه ملت‌ها را آمریکا معرفی می‌کنند و در مسیر انقلاب ابهت آمریکا را به‌تمسخر گرفته و آمریکا را در صحنه‌های مختلف با عدم موفقیت مواجه می‌کنند و این مسیر نیز امروز در دستان مقام معظم رهبری قرار دارد.

وی تصریح کرد: این مهم پیامی را به‌همراه دارد که اگر ملتی به‌دنبال استقلال است باید هویت ملی خود را بازیابی کند و از خودش با همه توان دفاع کرده و نظام‌های نوکرصفت را کنار بزند و نظامی را که بیان تاریخی و ملی خود آنهاست را بر سر کار بیاورند.

مشاور فرمانده کل قوا ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در جای جای جهان انقلاب‌های مختلف با الگوبرداری از آن شکل گرفته و به بهترین الگو برای جهانیان مبدل شده چرا که انقلاب اسلامی تنها به جغرافیای سیاسی کشور محدود نمی‌شود و اسلام متعلق به همه جهانیان است.

وی گفت: ما بر این باوریم که اسلام رسالتی انسانی ــ جهانی را به‌عهده دارد و هر کجا ملتی تحت ظلم است، انقلاب اسلامی حضور دارد، بر همین اساس مقام معظم رهبری فرمودند "هر کجا گروهی علیه اسرائیل، آمریکا و نظام سلطه قیام کند ما در کنار آنها قرار خواهیم گرفت و آنها را حمایت خواهیم کرد".

سردار دهقان ابراز کرد: این مسئله علاوه بر تکلیف اسلامی است که هر کدام از بلاد اسلامی مورد تهاجم قرار گرفت بر همه مسلمین است تا این تجاوز را دفع کنند.

وی افزود: این یادواره که با هدف تکریم و بزرگداشت خانواده شهدای مدافع حرم است تفسیر همین مسئله است، چرا که نظام سلطه با تکیه بر همه عوامل خود با ایجاد گروه‌های تروریستی صهیونیستی کشورهای اسلامی را مورد هجمه قرار داد و شهدای مدافع حرم از دیگر کشورها در برابر آنها ایستادند و آنها را شکست داده در این مسیر به شهادت رسیدند.

مشاور فرمانده کل قوا خاطرنشان کرد: شعار گروه تروریستی داعش "لا اله الا الله" است اما آنها با اسلام‌هراسی اقدام به کشتن انسان‌های بی‌گناه می‌کنند و از این جنایت فیلمبرداری و آن را منتشر می‌کنند، آیا این مسئله جز اوج رذالت و دشمنی با اسلام چیز دیگری می‌تواند باشد؟

وی ادامه داد: از موضع انقلاب اسلامی نمی‌توان نظاره‌گر این جنایات بود و تفکر اسلامی و ماهیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سبب شد جبهه‌ای در برابر گروه‌های تروریستی شکل بگیرد.

سردار دهقان بااشاره به اینکه بعضی از افراد متأسفانه  در داخل کشور وجود دارند که  می گویند کشور خود را آباد کنیم و دیگر کشورها خود می‌دانند و اگر توانستیم پس از آبادانی کشور به آنها کمک خواهیم کرد".

وی تصریح کرد: باید توجه داشت آبادنی و توسعه کشور در گروی توجه به دستاوردهای نظام و عزت دنیای اسلام است. نباید فراموش کرد امروز دشمن به‌دنبال نفوذ، جنگ روانی و جنگ اقتصادی در کشور بوده و بیشترین تلاش آنها آن است که میان عوامل کشور ایجاد اختلاف کنند.

سردار دهقان اظهار داشت: ملت ایران از هر دولتی در کشور می‌خواهد از عزت و هویت نظام در سطح جهانی حمایت کند، اما عده‌ای در کشور به‌دنبال پمپاژ ناامیدی هستند و ارزش‌های نظام را نادیده می‌گیرند. باید گفت ما در ابتدا باید شکرگزار داشته‌ها و دستاوردهای نظام باشیم و در مرحله بعد کاستی‌ها را از میان برداریم.

مشاور فرمانده کل قوا در پایان گفت : چرا در کشور باید نغمه‌هایی وجود داشته باشد که امید به دشمن بدهد و بستری برای او فراهم شود که بر روی آن موج‌سواری کند؟ در فتنه 88 این مسئله را دیدیم اما ملت با حضور خود توطئه‌های آنها را با شکست مواجه کردند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار