بحث‌های فرهنگی در مدیریت شهرها مغفول مانده است
کد خبر: 893643
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003kTb
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
شهردار تبریز:
مهندس ایرج شهین‌باهر، در مراسم رونمایی از کارت‌بلیط الکترونیکی، با بیان این مطلب اظهار داشت: امروزه، بیشتر هزینه‌هایی که مدیریت شهری متحمل می‌شود، به خاطر نبود آموزش شهروندی است و شهرداری‌ها کلی خسارت از قِبَل وندالیسم شهری می‌پردازند.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه شهرداری تبریز با اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان، از رونمایی کتاب‌های «آموزش‌های شهروندی» در روزهای آتی خبر داد و افزود: ارائه آموزش‌های شهروندی در موضوعات مختلف مدیریت بحران، پسماند، ترافیک و ایمنی شهری، به زودی توسط مدرسان شهرداری تبریز در مقاطع تحصیلی مختلف آغاز می‌شود تا به امید خدا در سال‌های آتی شاهد نتایج آن باشیم.

شهردار تبریز اضافه کرد: اگر این آموزش‌ها به صورت پایه‌ای ارائه شود، مطمئن باشید شهروندی که پا به عرصه شهر می‌گذارد، رفتار مناسبی  در قبال شهر و  دیگر شهروندان خواهد داشت.

وی طراحی و راه‌اندازی کارت‌بلیط الکترونیکی را در همین ارتباط مورد توجه قرار داد و افزود: با توجه به توسعه فناوری، باید شرایط مدیریت شهری را به سمت امکانات جدید هدایت کنیم.

شهین‌باهر با بیان این که بعضی مشکلات ظاهراً جزئی، مثل مشکل پول خرد، می‌تواند موجب مشاجرات روزمره و به‌هم‌خوردن آرامش شهروندان شود، گفت: تمهیداتی مثل «تبریزکارت» می‌تواند این قبیل مشکلات را رفع کند.

شهردار تبریز ادامه داد: این امکان ارزشمند، می‌تواند به راحتی در مترو، تاکسی، اتوبوس و  پارکومتر به کار گرفته شود؛ بعلاوه، «تبریزکارت» از قابلیت ۱۶ کاربرد دیگر نیز برخوردار است و باید سعی کنیم به مرور، امکانات مختلف این طرح را در خدمات روزمره به شهروندان، راه‌‌اندازی کنیم.

وی با قدردادنی از تلاش بانک شهر در امکان‌سازی این طرح گفت:در دوره‌ای که شهرداری‌ها با مشکلات عمده مواجه‌اند، این بانک شهر است که کمک می‌کند تا گردونه مدیریت شهر، همچنان فعال باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار