سایت اداری اسلامشهر فاقد راه دسترسی مناسب است
کد خبر: 875579
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003fmF
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۸
مشکلات پیش روی شهروندان اسلامشهری برای مراجعه به ادارات :
سایت اداری اسلامشهر محل استقرار8 اداره دولتی درشهرستان اسلامشهر، فاقد کمترین امکانات و زیرساخت ها از جمله راه دسترسی مناسب ،بوده وهمه روزه مراجعه کنندگان به ادارات با مشکلات زیادی روبروهستند .

راه دسترسی به این سایت اداری که ساختمانهای آن درراستای تجمیع نمودن ادارات دولتی دریک مجموعه وارائه خدمات بهینه به شهروندان وارباب رجوعان باموافقت فرمانداری وباهمکاری شهرداری ،ازسوی اداره مسکن وشهرسازی احداث شده است، به جای مرهم نهادن بردرد مراجعه کنندگان به ادارات این منطقه، خود استخوان لای زخم شده ومتاسفانه دستگاههای متولی در جهت رفع مشکلات آن اقدامی نمی کنند.

حسین میثمی یکی ازمراجعین اداره ثبت واملاک اسلامشهردرگفتگو با خبرنگارما می گوید :در طی چند ماه گذشته که برای انجام کاراداری به اداره ثبت مراجعه می کنم ،وضعیت بسیارنامناسب و وجود چاله وچوله های زیاد درمسیر این اداره باعث شده که خسارات سنگینی به خودرو بنده وارد شود .

وی افزود: این همه مشکلات اداری ودردسرهای کاری یک طرف، مشکل رفت و آمد به این ادارات بیش از هر چیز دیگر ناراحت کننده ومشقت باراست ، در تعجبم چرا راه دسترسی به این ادارات که مراجعه کنندگان بسیاری را نیز دارند ، اینگونه باید باشد .؟

یکی دیگرازشهروندان که برروی یک ولیچر نشسته وازمراجعین به پزشکی قانونی شهرستان اسلامشهر است ، می گوید : چند وقت پیش در اثرتصادف با خودرو دچار مصدومیت شده ام و برای گرفتن گواهی پزشکی وتاییدیه پزشکی قانونی مجبورهستم که ،به این اداره مراجعه کنم.

وی افزود:درطی این چند باری که مراجعه کرده ام ،وضعیت بسیار نامناسب راه دسترسی به این اداره بیش ازهرچیز وحتی از ناراحتی ودردهای ناشی ازتصادف عذاب آورترشده وبرای من که با ولیچر هستم ، این وضعیت بسیارسخت تر ازدیگران شده است ،چرامسئولین به وضعیت این راه رسیدگی نمی کنند .؟

این شهروند ناتوان جسمی ،تاکید کرد :متاسفانه درشهرستان اسلامشهر دراکثرادارات و معابر شهری به وضعیت و شرایط افراد ناتوانی مانند من فکری نکرده وشرایط عبورومرور برای ما بسیار سخت و غیر قابل تحمل است ، حداقل مسئولین ومدیران شهری می توانند با همسطح سازی و مناسب سازی معابر بخشی از مشکلات ما را برطرف نمایند .

خانم حسینی که به همراه کودک خردسال خودبه اداره کار،رفاه وتامین اجتماعی مراجعه کرده ،اظهار می کند: برای پیگیری مشکلات همسرم که در اثر سانحه درشرکت محل کارش، دچار از کار افتادگی شده با این بچه به این اداره آمده ام ،هر بارکه به این جا مراجعه می کنم ،به علت نامناسب بودن مسیر ،هیچ راننده تاکسی و آژانسی راضی نمی شود،ما را به اینجا بیاورد وباید پیاده مسیر را طی کنیم .

وی افزود:به علت خاکی بودن راه این ادارات،هربارکه مراجعه می کنم ،چون ناچارم پیاده ازسر خیابان تااینجا بیایم،همیشه با چادرخاکی وارد این اداره می شوم واین برای یک خانم واقعا" شرم آور است و با این وضعیت بیکاری همسرم ،هزینه های سرسام آورجانبی، بسیارنگران کننده است .

سادات حسینی رئیس اداره ثبت اسناد واملاک شهرستان اسلامشهر،می گوید:براساس تصمیمات مسئولین شهرستان ، تعدادی از ادارات در این منطقه مستقر شده و برای آنان از محل اعتبارات عمرانی دولت ساختمان احداث شده و برای تعدادی دیگری از ادارات هم زمینی مورد نیاز در نظر گرفته شده ،که به مرور در حال احداث هستند.

حسینی افزود :متاسفانه بنا به دلایل نامشخصی راه دسترسی به این ادارات که کمتر از 500 متر است، بطوراصولی احداث نشده وبیشتربه یک راه کارگاهی شباهت دارد ،تا یک راه دسترسی و معبر عبوری برای عموم ،این راه خاکی بوده وبیشتر موجب ایجاد مزاحمت برای تردد کنندگان از آن می شود .

وی تاکید کرد:با توجه به اینکه ادارات دولتی هیچ بودجه واعتباراتی مشخصی برای تعمیرات و نگهداری ساختمان ومحیط آن ندارند ،نمی توانیم، برای بهسازی وآسفالت این مسیرهزینه ای پرداخت نماییم، باید متولیان امرومسئولین شهرستان فکر و راه حلی بیاندیشند.

این مقام مسئول می گوید :علاوه برمشکل نامناسب بودن راه دسترسی ،از لحاظ امنیتی هم این منطقه دارای مشکل بوده و بارها خودروهای پرسنل ومراجعین به ادارات مورد دستبرد و سرقت قرار گرفته است .

دکتر مجید محمدی رئیس اداره پزشکی قانونی اسلامشهرهم بیان می کند : سایت 2ادارات شهرستان اسلامشهر شایسته و درشان شهرستان، ادارات ومردم این منطقه نیست واز وضعیت بسیار نامناسبی برخورداراست .

وی افزود: در روزهای آفتابی گرد و خاک ناشی ازتردد خودروها و وزش باد ، موجب ایجاد آلودگی در منطقه شده و در روزهای بارانی که امکان تردد وجود ندارد و گل و لای تمام فضای ادارات را در برمی گیرد .

رئیس پزشکی قانونی اسلامشهر،تاکید کرد:وضعیت نامطلوب بهداشتی این محل و عدم ارائه کمترین خدمات شهری از سوی متولیان برمشکلات و گرفتاری روزمره مردم و ادارات این سایت شده و متاسفانه پیگیریهای صورت گرفته نتیجه ای نداشته است .

ایوب اسدالهی رئیس سابق اداره راه وشهرسازی شهرستان اسلامشهرکه مدت زیادی مسئولیت این اداره راعهده دار بوده،چنین اظهارداشت:احداث ساختمان درسایت قائمیه با اخذ مجوز ازشهرداری اسلامشهر و با تامین اعتبارات لازم از منابع دولتی ،توسط مسکن و شهرسازی احداث و تحویل ادارات مربوطه شده است .

اسدالهی بیان کرد:هزینه زیر سازی و آماده سازی راه دسترسی به این ساختمانهای اداری که تاکنون احداث گردیده ، درمراحل اخذ مجوزبه شهرداری پرداخت شده وبا توجه به اینکه زمین مناسب برای احداث ساختمان تعدادی دیگری از ادارات فراهم شده،آماده سازی وایجاد راه دسترسی مناسب برعهده شهرداری است و مسکن وشهرسازی مسئولیتی در قبال آن ندارد.

وی تاکید کرد:با توجه به اینکه داشتن راه مناسب یکی از زیرساختهای ضروری منطقه بوده وعدم وجود آن مشکلات فراوانی را برای شهروندان ومراجعین و کارکنان ادارات مستقر دراین محل بوجود آورده ،مسئولین مدیریت شهری می توانند با اتخاذ تدابیر ویژه ای وبا همکاری و هماهنگی با ادارات ، ضمن رفع مشکلات بوجود آمده به منافع قانونی و حقوقی خود نیز برسند .

درسایت 2اداری اسلامشهر که ،درابتدای شهرک قائمیه شهرستان اسلامشهر وبراساس تصمیمات مدیران شهرستان ومصوبات طرح تفضیلی شهروبا رعایت اصول فنی وشهرسازی درطی 6-7 سال گذشته احداث شده،تاکنون 8اداره شبکه دامپزشکی- کمیته امداد امام خمینی(ره)- مسکن و شهرسازی - پزشکی قانونی - محیط زیست – کار، رفاه و تامین اجتماعی - ثبت اسناد واملاک و اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای مستقر شده اند وتعدادی دیگر ساختمان درحال احداث است .

کارکنان و پرسنل ادارات مستقر دراین سایت درحالی با بالاترین توان اداری واختیارات قانونی به مراجعین خود که عمدتا" از اقشارآسیب پذیر،محروم ورنج کشیده جامعه هستند،خدمات رسانی می کنند که ،خود آنها ازکمترین امکانات شهری بی بهره بوده وبامعضلات ومشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کنند که درصورت ادامه این وضعیت و عدم رسیدگی مسئولین تصمیم گیر واثرگذارشهرستان ، بیم آن می رود که برکیفیت و نحوه خدمات دهی پرسنل این ادارات به شهروندان هم تاثیر گذاشته و دود آن به چشم شهروندان برود.


نویسنده :محمدرضا عباسی


نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی