مفاهیم قرآنی، ارزشی و دینی را از زبان هنر بیان کنیم
کد خبر: 828289
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003TTV
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۶
سردار شاهوارپور:
فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان، با بیان اینکه باید در بخش هنر ارزشی کار کرد نه هنری که هیچ هدف آرمانی ندارد، اظهار داشت: باید بتوانیم از زبان هنر مفاهیم قرآنی، ارزشی و دینی را بیان کنیم.
سردار حسن شاهوارپور، فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان، در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول دیبرخانه کانون های مساجد استان، گفت: در کشور نهادهای مختلفی کار فرهنگی انجام می دهند اما از نگاه دولتی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، متولی فرهنگ است و سایر دستگاه های فرهنگی به عنوان نهادهایی هستند که بخشی از وظایف آنها کار فرهنگی است.

وی افزود: یک بخش از ماموریت و کار شما، مطالبات دولتی و بخشی هم وظایف ذاتی است که برخی مواقع در درخواست های دولتی با وظایف ذاتی تعارض پیش می آید که باعث می شود از سوی مجموعه های دیگر عکس العمل و حساسیت ایجاد شود و گاهی هم مورد تعرض و نقد قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه این ها چالش هایی است که با آن مواجهید و ممکن است بین دو فضا قرار بگیرید و این شرایط و فضا را مدیریت کردن سخت است، ادامه داد: در این راستا باید هم به نگاه آرمانی که در حوزه دینی است و هم نگاهی که در تاکتیتک هایی که دولت ها دارند توجه شود.

شاهوارپور، رویکرد بسیج و سپاه را مبتنی بر نگاه رهبری نسبت به مسائل دانست و اضافه کرد: باید بتوانیم نگاه آرمانی و منویات مقام معظم رهبری در مورد مسائل روز را تحقق بخشیم، چون اعتقاد داریم اگر این مسیر ادامه یابد از آسیب هایی که متوجه کشور و جامعه است مصون می مانیم.

وی با بیان اینکه هر مجموعه ای که نگاهش تعامل و همکاری باشد ما هم در آن مسیر حرکت و همکاری می کنیم، اذعان داشت: یکی از نقاط مشترک و مسیرهای تعامل کانون های فرهنگی هنری و بسیج، بحث مساجد است که در آن یک سری کارها مشترک است که باید حواسمان باشد که موازی کاری صورت نگیرد و هم افزایی شود تا از هزینه ای که صرف می کنیم نتیجه مطلوبی بگیریم.

وی تصریح کرد: یک بحث هم در سطح کلان است و در حوزه برنامه ریزی، مشاوره و کارهای نظارتی علاقه مندیم همکاری داشته باشیم و با مجموعه فرهنگی جلساتی برگزار شود و در مورد رویکردهای مشترک و مشورت و بحث کنیم و جلساتی با موضوع مشخص با هنرمندان داشته باشیم که قطعا اثرات مثبتی دارد و می تواند مفید باشد.
 
فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان، ابراز کرد: هیچ کس نمی تواند انکار کند که فضای هنر، فضایی بسیار تاثیرگذار است یعنی برخی برنامه های دیگر را بسیار پرتوان انجام می دهیم ولی از ظرفیت هنر که استفاده می کنیم اثر بیشتر و بهتری دارد، لذا این بخش دست شماست و می توان در بخش هنر ارزشی کار کرد نه هنری که جامعه را به ناکجا آباد می برد هیچ هدف آرمانی ندارد جز اینکه شیرازه جامعه را به هم می ریزد.

وی با اشاره به ایکه آن هدف آرمانی که در هنر تعریف شده بسیار اثرگذار است، یاد آور شد: باید بتوانیم فعالیت های قرآنی تعریف و از زبان هنر مفاهیم قرآنی، ارزشی و دینی را بیان کنیم که در سطح ملی و بین المللی برد داشته باشد.

سردار شاهوارپور، خاطر نشان کرد: در استان خوزستان ظرفیت خوبی داریم و مردم عرب ما در جایگاه قرآنی بسیار ویژه ای قرار دارند و می توانند در کل کشور اثرگذار باشند؛ این ها مسائلی است که باید بیشتر روی آن کار کرد و جلسات مشترک برگزار کنیم.نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی