کد خبر: 821872
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Ro0
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۰
بازدید عضو شورای شهر تهران از غرفه «روزنامه جوان»
عضو شورای شهر تهران در جریان بازدید از غرفه «روزنامه جوان» با اشاره به کودکان کار گفت: برای حل آسیب های اجتماعی حدود ده نهاد باید با یکدیگر همکاری کنند.

برای حل آسیب های اجتماعی همه نهادها باید همکاری کنندمجتبی شاکری، عضو شورای شهر تهران ضمن حضور در بیست و دومین دوره نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از غرفه «روزنامه جوان» بازدید کرد.

شاکری در جریان بازدید از غرفه «روزنامه جوان» در خصوص کودکان کار به عنوان یکی از آسیب های موجود در شهر تهران گفت: قرارگاه آسیب های اجتماعی وزارت کشور است و فرمانده وزارت کشور، وزیر است و طبق نظر مقام معظم رهبری همه باید تحت این قرارگاه عمل کنند. حدود ده نهاد باید کنار هم قرار گیرند و با یکدیگر همکاری داشته باشند تا آسیب های اجتماعی به درستی مدیریت شود.

 

شاکری افزود: در حال حاضر شهرداری تهران به لحاظ مسئولیتی که دارد آسیب های متجاهر از جمله کودکان کار را را جمع آوری می کند، اما بعد از جمع آوری باید تحویل کدام نهاد دهد؟ بهزیستی در این میان چه کاره است؟ در واقع مسئولیتش چیست؟ چرخه موجود در این فرایند ناقص است.

 

وی تاکید کرد: شهرداری تهران برای جمع آوری معتادین سرمایه گذاری کرد، اما از بین این سه هزار نفری که جمع آوری شدند در حال حاضر چه تعداد از آنها به خانه بازگشتند؟ اگر این چرخه کارایی لازم را به دلایل مختلف ندارد به دلیل این است که بهزیستی، وزارت بهداشت و درمان پای کار نمی آید نتیجه این می شود که ما صد در صد هزینه می کنیم و ده درصد خروجی دارد.

 

عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: چه دلیلی دارد که شهرداری تهران به این قضایا ورود پیدا کند، این در حالی است که باید چرخه نقد شود، چرخه ای که شکل نمی گیرد. مبارزه با آسیب های اجتماعی ماراتن است، وقتی شهرداری آن را جمع کرد باید تحویل جای دیگر دهد اما وقتی جایی برای تحویل وجود نداشت نتیجه می شود کودکان کاری که ده ها بار جمع اوری شدند و مجددا بازگشتند. بنابراین، این کار عبث است مثل همین کار که معتادین را می گیریم و به چرخه می بریم اما پس از ترک مجددا اعتیاد را از سر می گیرد؛ چون چرخه کامل نیست و مدل ناقصی است به همین دلیل چرخه کار باید درمان شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر