طلسم قطار شهري گام به گام در حال شكستن است
کد خبر: 820849
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003RXV
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴
اقدام و عمل شهرداری اصفهان به ایستگاه 11 مترو رسید
پروژه‌های عمرانی شهر اصفهان ایستگاه به ایستگاه با همت مدیران و تلاش شبانه‌روزی خدمتگزاران مردم از شمال به جنوب و از غرب به شرق به مرحله بهره‌برداری می‌رسد تا جامه عمل به رویاهای مردم دیار نصف جهان بپوشاند، افتتاح فاز دوم خط یک متروی اصفهان یکی از اقدامات شهرداری اصفهان است که کمتر از یکسال و با جدیت و در سه شیفت کاری کارگزاران به ثمر نشست و وعده‌ای که مهر سال گذشته جمالی‌نژاد شهردار اصفهان برای فاز دوم قطار شهری و تکمیل 3 ایستگاه فاز اول در سال 95 داده بود را عملیاتی کرد.

کل خط یک مترو اصفهان به طول 20 کیلومتر و مشتمل بر 20 ایستگاه است که نقطه شروع آن خط یک ایستگاه قدس در خیابان امام خمینی(ره) و نقطه پایانی ایستگاه دفاع مقدس در ترمینال صفه می‌باشد و اکنون ایستگاه تختی با زیربنای 10 هزار متر مربع و هزینه 461 میلیارد ریال و با الهام گرفتن از معماری زیبای ایرانی اسلامی و با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و تنی چند از اعضای کابینه دولت، استاندار و شهردار اصفهان و رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان و جمعی از مسئولان استانی و کشوری، فاز دوم خط یک متروی اصفهان به بهره‌برداری رسید.

همزمان با این ایستگاه، چهار ایستگاه‌ بهارستان، باهنر،شهید چمران و کاوه به بهره‌برداری رسید تا شبکه حمل و نقل عمومی شهر اصفهان را تکمیل کند و بخشی از بار ترافیکی هسته مرکزی شهر اصفهان و آلودگی ناشی از این ترددها را کاهش دهد.

پیشرفت خوب متروی اصفهان

معاون اول رییس جمهور در حاشیه این افتتاحیه با تاکید بر پیشرفت خوب متروی اصفهان اظهار کرد: حمایت‌ها و کمک‌های دولت در راه‌اندازی و پیشرفت پروژه قطار شهری اصفهان بی‌تاثیر نبود و از این پس هم نقش پررنگ‌تری خواهد داشت چرا که این پروژه از جمله طرح‌های مهمی است که باید هر چه زودتر تکمیل شود.

اسحاق جهانگیری ادامه داد: با توجه به اهمیت شهر اصفهان و جمعیت بسیاری که در آن ساکن هستند، قطار شهری یکی از نیازهای لازم و ضروری در حمل و نقل عمومی این شهر به حساب می‌آید.

معاون اول رئیس‌جمهور اضافه کرد: بخش وسیعی از حمل و نقل کشور بر دوش اصفهان است و همه دولت مصمم هستند که استان اصفهان مسیر رو به رشد و توسعه خود را با سرعت بیشتری پیش ببرد و توسعه اصفهان کند نشود.

طلسم قطار شهري گام به گام در حال شكستن است

شهردار اصفهان در مراسم بهره‌برداري از فاز دوم خط يك قطار شهري و 4 ايستگاه جديد با تاکید بر اینکه خوشبختانه طلسم قطار شهري گام به گام در حال شكستن است، بیان داشت: فاز اول قطار شهري از ايستگاه قدس تا شهدا سال گذشته افتتاح شد و اکنون نیز فاز دوم و 4 ايستگاه آن با تلاش شبانه‌روز و همكاري همكاران به بهره‌برداری می‌رسد.

وي افزود: ايستگاه چهارراه تختي مسير را براي اجراي هرچه سريع‌تر عمليات فاز سوم روانتر مي‌كند و امید است تا نيمه اول سال آينده فاز 3 قطار شهري از ايستگاه قدس تا دفاع مقدس نیز به بهره‌برداري برسد.

مهدي جمالي‌نژاد تكميل فاز 3 را كار دشواری دانست و خاطر نشان کرد: با محاسبه و نگارش اعداد و ارقام جهت راه‌اندازی خط 3 بر روي كاغذ كمتر كسي باور مي‌كند كه سال آينده اين خط افتتاح شود.

وي با بيان اينكه خط سوم قطار شهري از ميدان آزادي تا جنوب غربي اصفهان رفت و آمدهاي رواني را در شهر ايجاد مي‌كند، تصریح كرد: تا 5 سال آينده مترو به صورت كامل افتتاح مي‌شود.

شهردار یکی از مشكلات قطار شهري اصفهان را عبور آن از ميدان امام (ره) عنوان و اظهار کرد: خوشبختانه با تعامل و همفکری و همكاري شوراي اسلامي شهر اين مشكل برطرف شده است.

شهردار اصفهان در پایان خواستار شد: دولت به تمهیدات خود عمل کند تا آلودگي هوا و محيط زيست اصفهان برطرف شود.

چهار ایستگاه جدید متروی اصفهان دارای مشخصات زیر است.

ایستگاه تختی:

ایستگاه تختی با زیربنای 10 هزار متر مربع با هزینه 461 میلیارد ریال در محل چهارراه تختی اصفهان احداث شده است این ایستگاه از معماری زیبای ایرانی اسلامیبرخورداراستوشاخصهویژهآناین است که علیرغم سایر ایستگاه های خط یک که به صورت زیرزمینی هستند و از نور مصنوعی تغذیه می شوند، ترکیبی از برق و نور آسمان است و باعث شده به زیبایی معماری آن افزوده شود.

ایستگاه بهارستان:

ایستگاه بهارستان در خیابان بهارستان ملک شهر به مساحت 8214 هزار مترمربع با هزینه 320 میلیارد ریال احداث شده است. ظرفیت جابه جایی 10 هزار نفر در ساعت از طریق این ایستگاه فراهم شد.

ایستگاه گلستان:

ایستگاه گلستان در خیابان بهارستان ملک شهر به مساحت 9478 مترمربع با هزینه 325 میلیارد ریال احداث شده است. ظرفیتجابهجایی 10 هزارنفردرساعتنیزازطریقاینایستگاهازهرجهتایجادشد.

ایستگاه شهید چمران:

ایستگاه شهید چمران در خیابان کاوه به مساحت 9385 مترمربع و با هزینه 274 میلیارد ریال احداث شده است. ظرفیت جابه جایی 10 هزار نفر در ساعت نیز از طریق ایستگاه شهید چمران فراهم شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار