اشتغال بیش از 95 درصدی فرزندان شاهد مازندران
کد خبر: 775233
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Ffl
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۷
مدیرکل بنیاد شهید خبر داد:
مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران مازندران از اشتغال بیش از 95 درصدی فرزندان شاهد این استان در دستگاه های دولتی طبق ضوابط قانونی خبرداد.
مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران مازندران از اشتغال بیش از 95 درصدی فرزندان شاهد این استان در دستگاه های دولتی طبق ضوابط قانونی خبرداد.

عباسعلی رضایی عصر یکشنبه در آستانه 22 اسفند روز شهید در گفت و گو با خبرنگاران در ساری گفت که هم اکنون 133 فرزند شهید دارای مدرک فوق دیپلم به بالا بیکارند و همزمان با برنامه استخدام نیرو در دستگاه های دولتی به کار گرفته می شوند.
طبق ضوابط قانونی 25 درصد از استخدام نیروهای انسانی در ادارات و دستگاه های دولتی به بنیاد شهید و ایثارگران اختصاص دارد.

مدیرکل بنیاد شهید ، فرزندان شاهد مازندران را پنج هزار و 876 نفر اعلام کرد و گفت که دو هزار و347 نفر از آناندر دوره های مختلف آموزشی تحصیل می کنند.

رضایی در مورد اشتغال فرزندان جانبازان مازندران هم گفت که دو هزار و 100 فرزند جانباز و ایثارگر این استان با مدرک فوق دیپلم به بالا بیکارند.

به گفته وی ، دستگاههای دولتی استان تمام ضوابط قانونی استخدام فرزندان شاهد را به طور کامل رعایت کردند.
مازندران 10 هزار و 400 شهید در هشت سال دفاع مقدس تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرد.

** تکمیل ساماندهی 48درصد از گلزار شهدای استان

مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران مازندران همچنین گفت که ساماندهی 48درصد از گلزار شهدای این استان به اتمام رسید و 13 درصد نیز با 85 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست.

رضایی افزود : همزمان با هفته شهید ساماندهی گلزار شهدای پنج روستای شهرستان های بابل، آمل، سوادکوه و جویبار به بهره برداری می رسد.

وی مهم ترین برنامه هفته شهید در مازندران را اختتامیه کنگره دو هزار شهید دانش آموز، تجلیل از مادران؛ خواهران؛ همسران و فرزندان دختر شاهد و غرس 10 هزار و 400 اصله نهال به یاد تعداد شهدای استان اعلام کرد.

استان مازندران دارای دو خانواده چهار شهید داده ، 20 خانواده سه شهید و 342 خانواده دو شهید داده است .

همچنین 175 خانواده شهید مازندران را خانواده هایی تشکیل می دهند که تنها فرزند پسرشان را تقدیم انقلاب کردند.

هشت خانواده شهید نیز تنها فرزند خانواده را برای حفظ انقلاب و نظام اسلامی تقدیم کردند.

مدیرکل بنیاد شهید مازندران تعداد جانبازان این استان را 32 هزار و 903 نفر و آمار آزادگان را هم دو هزار و 365 نفر عنوان کرد.

رضایی در مورد ترکیب شهدای مازندران از لحاظ محل خدمتی در ارگان های نظامی نیز گفت که چهار هزا و 368 نفر بسیجی ، دو هزار و 853 نفر ارتشی و یک هزار و 977 نفر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بودند .

وی افزود : قشر روحانیون استان نیز با تقدیم 323 شهید با توجه به آمار جمعیتی ، بیشترین تعداد شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران مازندران گفت که حدود هفت هزار و 400 شهید این استان در دستگاه های دولتی و غیر دولتی شاغل بودند.

مازندران سه میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد.

این استان با سپاه کربلا ، از استان های پیشتاز در هشت سال دفاع مقدس بود .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی