وجود43 امامزاده واجب التعظیم در مجاورت اراضی منابع طبیعی
کد خبر: 737178
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0035ly
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۰
معاون امور حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اعلام كرد:
معاون امور حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اعلام کرد: در حال حاضر 43 امامزاده واجب التعظیم در جوار اراضی منابع طبیعی قرار دارند که برای آن ها نقشه های لازم تهیه شده و برای طی مراحل و تشریفات قانونی به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان ارسال شده است.

مجید معمار منتظرین اظهاركرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان توانسته است با تشکیل کارگروه مشترکی با اداره جنگل ها، مراتع و آبخیزداری استان اصفهان، 5 هزار و 342 هکتار از زمین های بقاع متبرکه را تعیین تکلیف كند.
وی خاطرنشان کرد: تفاهم نامه ای مابین سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور منعقد شده است که براساس آن، کارگروه مشترکی با حضور کارشناسان حقوقی طرفین تشکیل می شود تا بر اساس قانون، زمین هایی را که مورد اختلاف طرفین است بررسی كرده و تعیین تکلیف شود.
معاون امور حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بيان اينكه هر دو سازمان در راستای حفظ و نگهداری انفال عمومی فعالیت دارند، افزود: بر همین اساس اختلافات و موانع، شناسایی شده و در کارگروه حقوقی بررسی و مورد کارشناسی قرار می گیرد.
معمار منتظرين ابراز کرد: این کارگروه كه بر اساس اصلاحیه قانون در سال 80 تا 81 که دو تبصره به قوانین اداره اوقاف و امور خیریه اضافه شد، تشکیل می گردد و در همین راستا ابطال رقبات و موقوفاتی که قبل از سال 65 احياء شده‌ باشند، از مراتع و زمین‌هایی که اراضی ملی تلقی می‌شوند خارج و بدون تشریفات اداری در اختیار اداره اوقاف و امورخیریه قرار می‌گیرند.
وی اظهار كرد: موقوفات و بقاع متبرکه‌ای که در حریم اراضی ملی قرار دارند، در صورتی که از نظر قانونی منعی نداشته باشد، تا میزان 15 هکتار در اختیار آن مکان قرار داده می‌شود.
معاون امور حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اضافه کرد: در حال حاضر 68 پرونده مورد اختلاف در این کارگروه وجود دارد که در کلِ این پرونده ها، 12 هزار و 758 هکتار زمین مورد اختلاف مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
معاون امور حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان تصريح كرد: از اول سال 94 تا کنون 10 پرونده در چهار جلسه بررسی شده است که 5 هزار و 342 هکتار از زمین های مورد اختلاف، بررسی و 949 هکتار به بقاع متبرکه اختصاص یافته شده و اين در حالي است كه 4 هزار و 331 هکتار مابقی نیز به اراضی ملی تحت نظرات اداره جنگل ها، مراتع و آبخیزداری استان ملحق شده است.
معمار منتظرین با اشاره به اينكه شهرستان هاي فریدن، آران و بیدگل، شهرضا، نایین، کوهپایه و گلپایگان 6 شهرستانی بودند که تعدای از پروندهای آن ها مورد بررسی قرار گرفت و رای آن ها صادر گردید، افزود: همچنین شهرستان هاي مبارکه، تیران و کرون، خوانسار، لنجان، جلگه و جرقویه و سمیرم نیز در جلسات آینده این کارگروه، پرونده های مورد اختلاف آن ها نیز بررسی خواهد شد.
وی ابراز كرد: شهرستان خوانسار با دو هزار و 643 هکتار زمین، بیشترین و شهرستان لنجان با 40 هکتار زمین، کمترین میزان مورد اختلاف در استان را دارد که در این کارگروه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار